Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 16V - Wentylator Chłodnicy Fabia

tomaszeknce 19 Gru 2012 10:53 6819 7
  • #1 19 Gru 2012 10:53
    tomaszeknce
    Poziom 12  

Witam mam pytanie zepsuł mi się wentylator od chłodnicy ten mały bo są dwa wentylatory jeden jest główny na chłodnicy a drugi koło niego trochę mniejszy, czytałem że to może być o klimatyzacji mam takie pytanie bo kupiłem nowy i on jest na kablu 3 pinowym, od samochodu idzie tak samo kabel 3 pinowy tylko moje pytanie jest takie bo stary był na 2 piny i nie wiem czy ten nowy będzie dobry a mam możliwość wymiany bo dopiero do mechanika jestem umówiony na sobotę.
    I jeszcze jedno pytanie odkręciłem ten zawór co na zdjęciu uszło z niego powietrze mam pytanie czy to jest od klimy bo chyba spuściłem sobie cały gaz bo chciałem sam wymienić ten wentylator i ułatwić sobie dojście ale i tak nic to nie dało bo strasznie ciężko wyjąć tom obudowę i wymienić ten wentylator i jednak zrezygnowałem z tego.
    Zdj:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/afa ... e33d5.html

0 7
  • #3 19 Gru 2012 12:39
    tomaszeknce
    Poziom 12  

https://obrazki.elektroda.pl/4951238100_1355916728.jpg
    Skoda Fabia 1.4 16V - Wentylator Chłodnicy Fabia
    sorki ale dlaczego odpisujesz że ręce opadają zadałem dwa konkretne pytanie forum jest dla początkujących czy naprawdę nie można odpisać z sensem że np. tak wentylator będzie pasował i ten zawór był od klimatyzacji lub czegoś innego a nie pisać takie głupoty jak ręce opadają, nie każdy jest alfą i omegą że wszystko wie od tego są fora żeby zapytać a jak spuściłem sobie klimę to pojadę i nabije, będzie mnie to kosztować ale będę miał nauczkę na przyszłość a tutaj proszę o odpowiedź a jak ktoś ma takie rzeczy pisać i nabijać sobie punkty to lepiej niech nie komentuje.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Gru 2012 15:08
    vezet22
    Poziom 13  

Tak odpowiadam konkretnie, spuściłeś czynnik z układu klimatyzacji :)
    Wentylator nie będzie pasował .

0
  • #5 19 Gru 2012 16:08
    tomaszeknce
    Poziom 12  

Aha spoko dzięki za odpowiedź a mogę wiedzieć dlaczego wentylator nie będzie działał, jak od samochodu wtyczka jest 3 pinowa i tutaj tak samo

0
  • #6 19 Gru 2012 17:18
    autoas
    Poziom 42  

tomaszeknce napisał:
    on jest na kablu 3 pinowym, od samochodu idzie tak samo kabel 3 pinowy tylko moje pytanie jest takie bo stary był na 2 piny i nie wiem czy ten nowy będzie dobry

Jednak ręce opadają...kolega wyżej miał rację...
    Poniesiesz większe koszty niż to wszystko warte...czemu nie oddałeś do naprawy...

0
  • #7 19 Gru 2012 19:50
    tomaszeknce
    Poziom 12  

Bo myślałem że uda mi się to samemu zrobić tylko nie wiem jak można wyciągnąć cała obudowę bo tam nie ma miejsca na nic a samego wentylatora się nie wyciągnie bo jest w obudowie i śruby są od drugiej strony, od strony chłodnicy. Dlatego pytam o wentylator bo kupiłem i jest ze złączką z 3 kablami i tak samo jest od samochodu a stary miał 2 kable do złączki i to mnie dziwi o co z tym chodzi i dlaczego ten co kupiłem jest zły.

1
  • Pomocny post
    #8 29 Lip 2013 15:44
    ZZibbyy
    Poziom 2  

Bo ten który kupiłes jest 2 biegowy a oryginalny 1.
    Nie bedą pasować kostki i wydajność tego wentylatora jest inna.
    Wymien na oryginalny,dostęp jest przewalony ale da się to zrobić.
    Nie odkręcaj niczego co niewesz do czego służy.

0