Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RISCO ProSYS - jak wyłączyć dźwięk syreny zewnętrznej przy zbrojeniu/rozbrajaniu

19 Dec 2012 12:06 4377 7
  • Level 2  
    Witam serdecznie,

Zadaje pytanie gdyż nie znalazłem podobnego wątku dot. systemów RISCO, a sam nie potrafię sobie poradzić z problemem.

Chciałbym zapytać czy jest możliwe wyłączenie sygnału syreny zewnętrznej przy uzbrajaniu (1 dźwięk /rozbrajaniu (2 dźwięki) ?

Mam zainstalowany alarm RISCO (ProSys 40 z klawiaturą numeryczną z 2 liniowym wyświetlaczem LCD ProSys KCL oraz funkcją uzbrajania i rozbrajania systemu z pilota wraz z antynapadem.
    W obu przypadkach tz. przy zbrojeniu z klawiatury i z pilota syrena zewnętrzna wydaje 1 dźwięk, co może być dla moich sąsiadów uciążliwe gdyż wychodzę wcześnie rano do pracy, podobnie przy rozbrajaniu gdy syrena wydaje 2 dźwięki.
    W związku z powyższym zapytać czy dźwięk tej syreny można wyłączyć, oczywiście tak żeby działał podczas właściwego alarmu. Idealnie byłoby gdyby syrena dawała znak świetlny potwierdzający, że alarm jest uzbrojony lub rozbrojony (tak jak to ma miejsce w samochodach) ale bez dźwięku.

Czy można zaprogramować takie jej działanie, w instrukcji niestety nie doszukałem się takiej informacji .

Z góry bardzo dziękuję wszystkim zainformacje, pozdrawiam,
    Przemek
  • OptexOptex
  • Level 26  
    Tak jest to możliwe do wyłączenia, ale robi się to poziomu instalatora adr.12 nie użytkownika.
    Trzeba wyłączyć opcję potwierdzenia o uzbrojeniu i rozbrojeniu.
  • OptexOptex
  • Level 2  
    Dzięki za info, a czy ja mogę jakoś wejść do tego menu instalatora (domyślam się że jakieś kody są potrzebne) czy muszę wzywać serwis?
  • Level 10  
    Dobrze się domyślasz ... musisz mieć kod instalatora i zrobić to z klawiatury .
    Jest jeszcze opcja "wejścia w centralkę " komputerem , ale by się połączyć z płytą musisz mieć Interfejs RS485->RS232 lub Interfejs RS485->USB .
  • Level 2  
    Panowie, a w jaki sposób wejść do tego menu instalatora, tzn. jaką sekwencją klawiszy się go wywołuje (prawdopodobnie mam standardowy kod instalatora tzn. 0140) i będę mógł sam sobie wyłączyć syrenę nie wiem tylko ja się dostać do tego menu.
  • Level 11  
    W menu masz chyba 7 opcje, po wybraniu trzeba podac dany kod.
  • Level 9  
    Najprościej zadzwonić do osoby która to instalowała, drugi sposób- wnikliwie przeczytać instrukcje instalatora w/w systemu i sposób się znajdzie. Podsumowując albo dajesz pracę fachowcowi albo samemu poświęcasz czas i masz satysfakcje albo coś schrzanisz i dajesz pracę fachowcowi. Życzę podjęcia dobrej decyzji.
  • Level 2  
    Dotarłem do instrukcji programowania na stronie producenta i będę walczył sam :)