Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka do 1300 zł o max głębokości 45 cm i niskiej awaryjności

19 Gru 2012 12:56 6444 15
  • Poziom 9  
    Niestety, ale jestem zmuszony do zakupu nowej pralki. Serwisant stwierdził, że w moim Indesit WISE 107 padł programator, a koszt naprawy to ok. 600 zł. Stwierdziłem więc, że raczej sobie daruję zabawę z tym, bo za niedługo pewnie znowu coś się zepsuje.
    Zależy mi na:
    -niskiej awaryjności
    -łatwość naprawy + tanie i dostępne części (jeśli coś się zepsuje to chcę żeby to była pierdoła a nie coś za 1/2 ceny nowej pralki)
    -rozbieralny bęben, wymienne łożyska
    -pojemność ok. 5 kg, może być trochę więcej
    -ładowana od frontu
    -w miarę cicha praca, bo praca INDESITu przypominała startujący helikopter
    -możliwość przedłużenia gwarancji producenta na 5 lat
    Niestety, ale mam małą łazienkę i maksymalna głębokość to 45 cm (co mocno mnie ogranicza, bo napaliłem się na BOSCH WAE lub SIEMENS).
    Bardzo proszę o pomoc w dokonaniu najlepszego wyboru, bo nie chcę, żeby pralka padła jak INDESIT po 7 latach.
  • Poziom 14  
    Wszystkie pralki masz obecnie awaryjne tak samo. Bosch nie jest rozbieralny.

Cicha praca - szukaj takich co mają 1000 obrotów. Niska awaryjność - beko, 5 lat gwarancji ale trzeba się chyba udać do punktu serwisowego.
  • Poziom 20  
    Jeśli chodzi o Boscha to seria WLX to coś podobnego i równie dobrego jak seria WAE tylko mniejsza tzn. napewno wejdzie do niej kołdra jednoosobowa ,bo prałem w takiej osobiście.

Polecam
  • Poziom 11  
    Witam

Może coś z AEG. Posiadają 45 cm z 6kg bębnem. Całkiem sporym

Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    majekkk napisał:
    Może coś z AEG.
    To jak to jest? Tutaj Link piszesz że AEG mają niewymienialne łożyska (klejony zbiornik), a teraz polecasz jako z rozbieralnym?

knq napisał:
    nie chcę, żeby pralka padła jak INDESIT po 7 latach.
    A po ilu - dwudziestu? To było kupić Polara we wczesnych latach 90, może by tyle wytrzymał.
    Jeśli szukasz pralki która pochodzi ćwierć wieku to możesz przeżyć srogie rozczarowanie.
    Do tego podajesz raczej "marketowy" przedział cenowy i żądasz żeby jeszcze była z rozbieralnym zbiornikiem (droższa w produkcji) - więc niepowodzenie jest tym bardziej prawdopodobne.
  • Poziom 9  
    Zastanawiam się nad Siemensem i Boschem bo liczę na to, że podzespoły wyprodukowane w Niemczech i tam złożone (lub nawet w Polsce) będą lepsze od całej reszty. Niestety na Miele mnie nie stać. Nie stać mnie również na kupowanie pralki co 5 lat lub częściej. Po prostu chciałbym coś zaprojektowane i wykonane z głową. Nie chcę kolejnego elektrośmiecia. Wymyśliłem pewne rozwiązanie w łazience, które umożliwia mi wstawienie pralki o głębokości 50 cm. Co więc o takiej głębokości?
    Którzy producenci umożliwiają przedłużenie gwarancji fabrycznej do 5 lat?

Dodano po 5 [minuty]:

movzx napisał:
    majekkk napisał:
    Może coś z AEG.
    To jak to jest? Tutaj Link piszesz że AEG mają niewymienialne łożyska (klejony zbiornik), a teraz polecasz jako z rozbieralnym?

knq napisał:
    nie chcę, żeby pralka padła jak INDESIT po 7 latach.
    A po ilu - dwudziestu? To było kupić Polara we wczesnych latach 90, może by tyle wytrzymał.
    Jeśli szukasz pralki która pochodzi ćwierć wieku to możesz przeżyć srogie rozczarowanie.
    Do tego podajesz raczej "marketowy" przedział cenowy i żądasz żeby jeszcze była z rozbieralnym zbiornikiem (droższa w produkcji) - więc niepowodzenie jest tym bardziej prawdopodobne.

Mysle, ze zadowole sie polowa cwiercwiecza lub chocby przezyciem 10 lat.
    O AEG tez poczytam, bo widze, ze to niemiecka firma, a jestem fanatykiem niemieckiej mysli technicznej.
  • Poziom 11  
    Witam

Tak pisze ze ma nierozbieralne ale tańsze pralki innych producentów np. Bosch też mają nierozbieralne bębny (akurat te modele nie są polecane). Niczego nie polecam. Zastanawiam się co jest z jakością pralek AEG. Ogólnie są pozytywne opinie ale rzadko ktoś pisze o klejonych bębnach.
    A wymian łożysk to też jakaś awaria więc może jak by ta pralka długo pracowała by mu nie przeszkadzały niewymienialne łożyska.

PS Przepraszam nie doczytałem że warunek to rozbieralny bęben. To faktycznie błędem było dodanie wpisu o AEG. Przepraszam
  • Poziom 9  
    Myślę, że jeśli chodzi o niską awaryjność poleciłbym Electrolux w tej cenie spokojnie można wybrać już dobry model. Nie jest nowoczesna bardziej powiedziałbym bez bajerów :) standard, ale trwały w moim doświadczeniu około 7 lat agd, bardzo rzadko miałem styczność z zepsutym Electroluxem . Małe wademekum. Modele EWS mają głębokości 43cm i 6kg wsadu.
  • Poziom 9  
    Jakie serie z Siemensa sa najlepsze? Bo czytalem, ze z BOSCHa WAE.
  • Poziom 14  
    Beko podobno niezbyt dobrze pierze jakościowo. Wyświetlacz taki sobie (wizualnie).

Gwarancja 5 lat - bardzo dobry atut. Polecam te dwie, różnią się tylko obrotami, a więc:
    1000 - jeśli zależy Ci na ciszy http://beko.com.pl/produkt/224/wmb_61042_pt
    1200 - jeśli zależy Ci na suchszym praniu http://beko.com.pl/produkt/226/wmb_61242_pt

Różnica w cenie między nimi to około 80zł - a więc niewiele.
  • Poziom 9  
    Prawie całkowita zmiana planów :) BEKO odpadło, ponieważ odradzili mi to sprzedawcy no i po sprawdzeniu jakość wykonania nie jest moim zdaniem najwyższa. No i wydaje mi się, że jest trudna w obsłudze (dla mnie to nie problem, ale mama może mieć z tym kłopoty).
    Po zwizytowaniu lokalnych sklepów na placu boju zostały 2 modele:
    http://www.zanussi.pl/Products/Pralnictwo/Pralki/Pralki_%C5%82adowane_od_przodu/ZWG77100K (dobra cena - 980 zł, 6 kg wsadu)
    oraz BOSCH WLX 20160 PL (lub BOSCH WLX 2016K PL juz nie pamietam od tej mnogosci wyboru :))) - (1150 zł, 4,5 kg wsadu).
    Która z nich wybrać? Proszę o poradę bo jeszcze dziś chcę kupić. Z tego co mówił pan w sklepie to ten model Boscha jest składany w Niemczech. Za Zanussim przemawia większy wsad (nie zależy mi na tym mocno, ale może się przydać).
    Za BOSCHEM natomiast przemawia marka i to, że jest składany w Niemczech.
    Stąd moje pytanie:
    BOSCH ma rozbieralny zbiornik (z tego co czytałem w innych wątkach), natomiast co z ZANUSSIM?
    Gdzie jest składany Zanussi?
    Którą wy byście kupili? Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 14  
    A co to ma za zanaczenie gdzie jest składany? Efekt końcowy to taki sam badziew :P. Bosch podobno ten tani jest nienaprawialny.

Zanussi nikt tu chyba o tej marce nie pisał. Proste sterowanie masz w samsungu, gdzie moja mama poradziła sobie bez problemu :P
  • Poziom 9  
    No właśnie. Podobno. Natomiast ja czytałem, że seria WLX ma rozbieralny zbiornik. Z tego co patrzyłem na tego Boscha i Zanussi to są proste w obsłudze. Bez zbędnych bajerów. Proszę o opinię jakiegoś technika serwisu co lepsze. Ograniczyłem się wyłącznie do tych dwóch modeli.
  • Poziom 14  
    Mamy tutaj dwóch.

Oboje piszą na przemian, że to samo jest złe a drugi, że to samo jest dobre. Ogólna konkluza jest taka, że wszystko jest podobne i ile dasz - takie będziesz miał.
  • Poziom 9  
    Ostatecznie stanelo na BOSCH WLX 24462PL i jutro będzie już u mnie.