Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Toshiba V-813 G , potrzebuję wartości R w zasilaczu.

07 Lut 2005 13:21 1099 2
  • Spec od TV
    Witam. Magnetowid TOSHIBA model V-813 G , 6 head , Hifi, showview ...
    Szukam informacji jakie wartości mają dwa opory z zasilaczu , są one przepalone a kod paskowy zupełnie nie czytelny.
    Są to RP91 oraz RP92 . RP91 połączony jest z emiterem TP91 a RP z bazą TP91 oraz z kolektorem TP93 , w/w elementy sa w układzie transoptora.
    Dodam opis samego zasilacza, ponieważ może on występuje w innych modelach HiFi Toshiby i ktoś miałby taki na warsztacie i zerknąłby na wartości RP91 i RP92.
    Zasilacz jest na osobnym, odzielnym, zaekranowanym module, wersja przetwornicy bez układów scalonych np. bez STR... na samych tranzystorach. Zasilacz inny niż w modelach V-856 B i V-726 ...
    Właściwego schematu nie znalazłem w zasobach internetu a moje zapytanie o schemat zamieściłem tam :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic244920.html
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Na PW wysyłam schemat o podobnej konfiguracji jednak bez transoptora.
    Są tam oba poszukiwane rezystory, tak przypuszczam.
    Ciekawostką jest fakt, że w BPS SE jest schemat zasilacza V-813G jednak w żaden sposób nie odpowiada wyżej przytoczonemu opisowi.
  • Spec od TV
    Witam. Wielkie dzięki oldboy za schemat zasilacza odpowiada moim potrzebom w 100% ( V-813G) i to ja popełniłem mały błąd napisałem:
    "w/w elementy są w układzie transoptora" a miałem napisać:
    "w/w elementy są w układzie stabilizacji 14V" opis w tym szczególe pomieszał mi się z innym magnetowidem, którego też męczę- sorry.
    Dodam jeszcze, że wartości oporów, których szukałem to RP91-1,5 OHm, RP92-470 OHm, uszkodzony był też tranzystor TP91 w/g schematu BCP53-16 w moim układzie był 2SA1020 dałem zamiennik. Wymienić też musiałem kilkanaście elektrolitów. Zasilacz ruszył ale jeszcze nie pracuje poprawnie , brzęczy i pulsują napięcia ale ze schematem to już sobie poradzę. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.