Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głosniki Creative 2.1 - niedziałająca prawa satelita

Perła1985 19 Gru 2012 14:00 2184 5
  • #1 19 Gru 2012 14:00
    Perła1985
    Poziom 11  

Dzisiaj wyciągnąłem z pudła stare głośniki Creative. Podłączyłem do komputera i okazało się że nie działa prawa satelita, sprawdziłem też po telewizorem i to samo.
    Na prawej satelicie jest przycisk włącz/wyłącz, regulacja głośności i dioda Power i to wszytko działa, tylko z głośnika nie ma dźwięku.
    Chciałbym się dowiedzieć jaka przyczyna może być?

Głosniki Creative 2.1 - niedziałająca prawa satelita Głosniki Creative 2.1 - niedziałająca prawa satelita

0 5
  • #3 19 Gru 2012 14:34
    kilersmt
    Poziom 10  

dokładnie sprawdź przewody lub ewentualnie przy jakimś wstrząsie może nieudolnie połączone kabelki do głośnika (w kolumience) mają luz / plus lub minus oderwał sie lub gdzieś przetarł ? innej opcji chyba nie ma.

0
  • #4 19 Gru 2012 14:46
    Perła1985
    Poziom 11  

Już znalazłem problem. Jest uszkodzona wtyczka DIN (chyba tak to się nazywa :) ), brakuje jednego pinu, jest załamany.

Dokładnie wyłamany jest pin 3.
    3 Audio R

Można to jakoś naprawić? Szkoda mi wyrzucać tych głośników, jeszcze trochę posłużyłyby mi.

0
  • #6 19 Gru 2012 17:45
    Perła1985
    Poziom 11  

No więc tak, odciąłem wtyczkę ponieważ była zalana plastikiem. Trochę plastiku udało mi się zaskrobać i mniej więcej wiem, który kabelek łączy się z pinem na wtyczce.

Znalazłem ten wątek.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2061016.html
    Tylko że na zdjęciu użytkownika flupp321 jest mniej kabelków (7) a u mnie 8 (czarny).

Jest też opis:

7 CZERWONY
    8 SZARY
    9 BIAŁY
    3 NIEBIESKI
    4 NC
    5-1 NIEBIESKI
    6 NC
    2 MIEDZIANY
    MASA (OBUDOWA) MIEDZIANY

Mimo że niewyraźnie widać przez plastik na wtyczce, to u mnie chyba jest trochę inaczej i zostaje jeden miedziany kabel, którego nie wiem gdzie mam zamocować

0