Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston LD87 - jaki moduł BIT będzie odpowiedni do tego modelu?

grmi 22 Lis 2012 13:30 2337 11
  • #1 22 Lis 2012 13:30
    grmi
    Poziom 9  

Witam
    Mam na zmywarce błąd AL05. Wyczyściłem już zapchany wężyk, płaszcz wodny, przeczyściłem wszystkie złączki w dolnej części i koło programatora ale błąd się dalej pojawia. Sprawdziłem omomierzem silnik pompy myjącej i jest chyba OK (chyba koło 100 omów). A przede wszystkim po złożeniu przeszedł jeden cykl płukania. Ale już żaden następny nie ruszył - ponownie AL05.
    W czasie czyszczenia styków okazało się, że jeden jest szczególnie zabrudzony : do turbiny pompy myjącej jest przykręcony silnik, napędzający coś jakby zawór obrotowy zatykający w różnych położeniach różne otwory turbiny. Co to w ogóle jest? Do czego służy? Na zdjęciach pompy np na Allegro najczęściej tego nie ma . Podłączenie elektryczne do tego urządzonka jest na jednej kostce z pompą myjącą.

W tej chwili to jest dla mnie główny podejrzany błędu: co myślicie ?

Ariston LD87 - jaki moduł BIT będzie odpowiedni do tego modelu?

Chodzi mi o tą część po lewej stronie z trzema kabelkami, na wysokości kondensatora . Co to jest? czy błąd : rozwarty obwód elektryczny, uzwojenie podstawowe pompy myjącej może być przez to spowodowany ?

0 11
  • #2 24 Lis 2012 03:59
    And41x1
    Poziom 25  

To jest sterowany silniczkiem zawór przekierowujący pompowaną wodę, na przemian do górnego i dolnego ramienia myjącego. Uzyskuje się dzięki temu, większe ciśnienie i silniejsze strumienie wody, niż podczas pompowania do obu ramion jednocześnie - lepsze mycie.
    Sprawdziłbym jakość połączeń lutowanych modułu programatora i połączeń do silnika pompy.

0
  • #3 24 Lis 2012 10:28
    movzx
    Poziom 39  

And41x1 napisał:
    Uzyskuje się dzięki temu, większe ciśnienie i silniejsze strumienie wody, niż podczas pompowania do obu ramion jednocześnie - lepsze mycie
    Może lepiej zakończyć na tym że jest to zawór przełączający... z jakością mycia nie ma wiele wspólnego :)

0
  • #4 28 Lis 2012 10:25
    grmi
    Poziom 9  

Przeczyściłem wszystkie konektorki, spryskałem płynem do czyszczenia połączeń elektrycznych. Włączyłem spłukiwanie, program przeszedł. Włączyłem drugi raz - AL05. Zastanawiam się nad tym czy blokuje się jakiś zawór albo czujnik. Hydrostat na lewej ściance jest chyba w obwodzie grzałki ale jest jakiś czujnik na środku pod komorą mycia, koło pompy myjącej, który jest chyba w obwodzie pompy. Może ten czujnik się blokuje ? Co myślicie?

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

To chyba jest czujnik wysokiego ciśnienia. Co on robi ? Do czego służy?

Czy sprawdza ciśnienie wytworzone przez pompę myjącą, czy jest wystarczająco duże?

0
  • #5 28 Lis 2012 10:40
    And41x1
    Poziom 25  

Sprawdź dokładnie wszystkie łączenia do pompy myjącej.
    Ze szczególną uwagą przyjrzyj się połączeniom w gnieździe na pompie - również do drutów uzwojeń.
    Podejrzane są również połączenia lutowane na module programatora.

0
  • #6 28 Lis 2012 10:47
    grmi
    Poziom 9  

W gnieździe na pompie tzn wtyczkę łączącą kable z pompy do programatora? Myślę, że sprawdziłem to dość dobrze i jeszcze połączenie do kondensatora i wygląda to dobrze. Połączenia do drutów uzwojenia są chyba zabudowane? Nie wymontowałem pompy tylko przyjrzałem się tak jak się dało bez wymontowania a od spodu sprawdziłem ręką. Programator też obejrzałem dokładnie - wyglądał OK (oczywiście tutaj samo obejrzenie nie daje 100% pewności).

0
  • #8 19 Gru 2012 14:22
    grmi
    Poziom 9  

Witam
    Jest kilka modułów BIT100 : e1 .. 2 itd. Jest też oznaczenie zaczynające się od C00..... . Poszczególne modele są dedykowane do różnych modeli zmywarek? Czy ktoś ma jakieś informacje (może jakiś link do strony) jaki moduł pasuje do zmywarki LD87 EU ?

0
  • #9 04 Sty 2013 20:24
    pawelipaula1
    Poziom 10  

zapytaj w hurtowni z częściami agd najlepiej podaj im numer seryjny

0
  • #10 06 Sty 2013 15:12
    bolo1962
    Poziom 8  

Jak zmywarka nabiera wodę to otwórz drzwi dolej litr wody i zobaczymy czy program pójdzie bez AL05?

0
  • #12 28 Kwi 2014 09:22
    grmi
    Poziom 9  

Zapytałem w sklepie internetowym i dostałem odpowiedź. Albo north.pl albo czesciagd.pl.

0