Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox i Dlink DSL-2640B w jednej sieci - jak ?

19 Gru 2012 15:02 1521 1
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów!

Jestem wieloletnim abonentem Neostrady TP - teraz Orange Funpack (Inet+tv+tel VOiP).
    Od lat omijam konieczność korzystania z LiveBox i używam mojego sprawdzonego i stabilnego routera z modemem adsl - D-Link DSL-2640B.

Ponieważ po ostatniej zmianie usługi telefon w domu nie jest już "stacjonarny z gniazdka" tylko w wersji VOiP - aby korzystać z telefonu jestem zmuszony rozważyć albo podłączenie Liveboxa albo dokupienie bramki voip do mojego routera.

Jako że chciałbym uniknąć dokupowania dodatkowego sprzętu chciałbym skorzystać z tego co już mam - tzn.:

1. Podłączyć "internet" z gniazdka bezpośrednio do Livebox
    2. Skonfigurować w nim dostęp do netu od operatora
    3. Podłączyć telefon stacjonarny do Liveboxa (do złącza phone) w ten sposób uzyskując działający telefon stacjonarny
    4. Sygnał internetowy z Livebox - chciałbym "wyprowadzić" kablem ETHERNET i "wprowadzić" go do mojego routera D-Link DSL-2640B.

W ten sposób router dalej będzie rozdzielał net poprzez wi-fi oraz dalej działał jako "serce" mojej domowej sieci.

Problem który napotykam dotyczy punktu 4 - otóż nie wiem jak miałbym wprowadzić ten sygnał do d-linka. W routerze mam złącza LAN1, LAN2, LAN3, LAN4, złącze dsl (teraz nie będzie używane bo funkcje ta przejmie livebox) oraz wejście oznaczone "console" - zakładam do administrowania sprzętem.

Ponieważ chciałbym uniknąć kupowania dodatkowego sprzętu i skorzystać z tego co mam - pytam czy to co chce osiagnac:

1. Jest możliwe do osiągnięcia z tym sprzętem którym dysponuje ?
    2. W jaki sposób mogę to osiągnąć ?

Czy mam "wpiąć" sygnał z livebox do np. złącza LAN1 i to jakoś konfigurować w panelu administracyjnym routera ? Czy potrzebuje routera ze złączem WAN - ethernetowym do którego "wpuszcze" sygnal netowy wychodzacy z Liveboxa rozdzielajac go poprzez wifi ?

Wiem że moge jeszcze dokupic bramke voip i w ogole wyeliminowac livebox jako urzadzenie ale to rozwaze jesli nie bedzie innej mozliwosci - chcac oszczedzic kase.

Zaznaczam ze przed zalozeniem tematu szukalem na forum i znalazlem wiele tematow podobnych (jak ominac livebox, jak podlaczyc bramke voip do mojego dlinka, googlowalem takze za rozwiazaniem) natomiast nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi na moje pytania.

Pozdrowienia dla forumowiczów !
  • Poziom 43  
    Jest to możliwe pod warunkiem wyłączenia na D-Linku serwera DHCP. Podłaczenie do dowolnego portu LAN.