Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie domofonu Unifon TK6 -> 6-cio żyłowy przewód

19 Gru 2012 16:38 59781 36
  • Poziom 9  
    Mam problem z podłączeniem Unifon TK6.
    Problem mój jest taki, że mam przewód 6 żyłowy. Po kilkunastu próbach udało mi się podłączyć słuchawkę ale nie w 100% sprawnie:
    Problem z podłączeniem domofonu Unifon TK6 -> 6-cio żyłowy przewód.
    Po lewej stronie moje podłączenie (graficznie) a po prawej (zdjęcie) jak to wygląda.
    Problem mam następujący:

MINUSY
    1) po podniesieniu słuchawki z widełek, gdy ktoś jeszcze raz zadzwoni to w słuchawce strasznie dzwoni;
    2) po zdjęciu słuchawki z widełek nie słychać mnie na dole;

PLUSY
    1) słychać co się dzieje na dole;
    2) mogę otwierać drzwi przyciskiem;
    3) gdy słuchawka jest na widełkach to domofon dzwoni normalnie.

Proszę o Waszą pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Kolego. Skoro jak piszesz po kilkunastu próbach udało cisie podłączyć to istnieje duże prawdopodobieństwo , że uszkodziłeś wzmacniacz mikrofonowy w unifonie. Można to zrobić np. poprzez podłączenie przewodu od otwierania na zacisk mikrofonu (4). Można to zrobić na 2 sposoby. 1- to miernik do ręki i wszystko wymierzyć, albo ustalić po przewodach zaczynając od zasilacza. Jeśli to system wielomieszkaniowy to można jeszcze zajrzeć do sąsiada. Instalatorzy zwykle zachowują kolory przewodów.Najpierw jednak radzę sprawdzić unifon. W TK6 można bardzo szybko spalić tranzystory.
  • Poziom 9  
    Lucjan52 napisał:
    ...istnieje duże prawdopodobieństwo , że uszkodziłeś wzmacniacz mikrofonowy w unifonie...

Czy to jest ten wzmacniacz?

Czy można dokupić ww część?
  • Pomocny dla użytkowników
    To co pokazujesz to nie wzmacniacz a kondensator elektrolityczny.
    Wszystko można kupić, co występuje w takim unifonie. :D
    Zapewne chodzi ci o tranzystor. Nie widać go z tej strony płytki, bo widocznie jest po jej drugiej stronie. Zanim jednak zaczniesz grzebać w elektronice, sprawdź dokładnie czy na pewno wyczerpałeś już wszystkie możliwe kombinacje podłączenia.
  • Poziom 9  
    a wzmacniacz to gdzie się znajduje...?
    Czasem wzmacniacz znajduje się na płytce a czasem przy mikrofonie w słuchawce.
    Nie oglądałem go nigdy pod tym kątem. Podłączenie jest proste. Zapewne masz źle podłączoną masę.
  • Poziom 9  
    a to co
    Lucjan52 napisał:
    po kilkunastu próbach udało cisie podłączyć to istnieje duże prawdopodobieństwo , że uszkodziłeś wzmacniacz mikrofonowy w unifonie...

to możliwe ?
    Bo w klatce jest sieć analogowa, więc unifon powinien działać.
    Większość osób na forum pisze, że ma problemy z głosem (nie słychać osoby z mieszkania na dole).
    Czy to fatum tych unifonów...?
    Jak przemienię obojętnie jaki kabelek to szlag trafia (wszystko się wtedy krzaczy).
  • Poziom 9  
    Mam pytanie - Gdzie znajduje się wzmacniacz mikrofonowy?
    Pisałem już o tym wyżej. Wzmacniacz (przeważnie jest to jeden tranzystor) znajduje się na płytce unifonu lub przy samym mikrofonie w słuchawce.
  • Poziom 2  
    witam,
    tez mam problem z prawidlowym podlaczeniem TK6. wszystko dziala oprocz otwierania zamka,
    podlaczam zdjecia starego podlaczenia (zalutowane przewody), schemat, moje podlaczenie TK6.
    Podłączenie domofonu Unifon TK6 -> 6-cio żyłowy przewód Podłączenie domofonu Unifon TK6 -> 6-cio żyłowy przewód Podłączenie domofonu Unifon TK6 -> 6-cio żyłowy przewód
    W oryginalnym (lutowanym) podlaczeniu bialy przewod nie byl podlaczony (nawet nie odizolowany)
    prosze o pomoc :)
  • Poziom 2  
    Dziekuje Ircys, polaczylem 2-6 I smiga:-)
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Panowie bądź Panie mam pytanie.
    Posiadam instalację 5 żyłową, zakupiłem unifon(bo chodzi tylko zmianę samej słuchawki w mieszkaniu) z podłączeniem 2 żył, czy da radę podłączyć 2 przewodowy unifon do 5 żyłowej instalacji?
    Z góry dzięki za odpowiedź;-)
  • Poziom 17  
    Nie ma takiej możliwości jeżeli poprzedni unifon był w systemie 4+1, prawdopodobnie kupiłeś unifon cyfrowy, lub analogowy firmy Cyfral dwuprzewodowy.
  • Poziom 11  
    Panowie jak zrobić aby w unifonie dwu rodzinnym drugi mieszkaniec nie słyszał o czym rozmawiam ( tak jest teraz :( ) a dwa jak podniosę słuchawkę bez dzwonka to słyszę wszystko z dworu :(
    To drugie o czym piszesz to swego rodzaju "zaleta", bo możesz podsłuchać o czym rozmawiają jacyś nieznajomi pod twoją furtką.
    To pierwsze wynika z prostej budowy zestawu domofonowego. W końcu nie musisz prowadzić rozmów z kimś pod furtką. Domofon służy tylko do identyfikacji rozmówcy i ewentualnym wpuszczeniu go lub nie. Do prowadzenia rozmów służą telefony. :D
  • Specjalista Domofony
    lukia napisał:
    Panowie jak zrobić aby w unifonie dwu rodzinnym drugi mieszkaniec nie słyszał o czym rozmawiam ( tak jest teraz :( ) a dwa jak podniosę słuchawkę bez dzwonka to słyszę wszystko z dworu :(

np. zamontować domofon cyfrowy

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam mam problem odnośnie domofonu rwk
    https://obrazki.elektroda.pl/8783435900_1405065385.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/2428522600_1405065389.jpg
    przesyłam dwa zdjęcia nowego i starego domofonu . Nowy domofon podłączyłem w następujący sposób :
    1,niebieski
    2,biały
    3,brązowy
    4,zielony
    5.szary
    6,brązowy
    Problem polega na tym że przy takim podłączeniu działa otwieranie zamka , przy zdjętej słuchawce słychać rozmowę z osobą na dole . nie słychać tylko gdy ktoś dzwoni na dole domofonem, próbowałem zamieniać kable numerów 1,2,3 skutkowało to tym że przy wywołaniu z dołu dźwięk było słychać tylko na dole i przy zdjętej słuchawce. Przede mną montował go jakiś murarz który remontował mieszkanie kabelki były podłączone na oślep jak popadło nic nie działało ,czy jest możliwość że coś uszkodził ?
    Tu masz dokładnie te same unifony i ich zamianę. Link.
  • Poziom 10  
    kierowałem się tamtym tematem przy podłączeniu . ale nie działa wszystko tak jak powinno nie działa wywołanie z dołu co może być tego przyczyną ?
  • Poziom 10  
    na starym wszystko działa tylko na nowym nie chce . rozmowę słychać normalnie bez żadnych zakłóceń . Tylko ktoś na chybił trafił przede mną podłączył ten domofon i przy zdjęciu słuchawki słychać było takie buczenie. Czy istnieje prawdopodobieństwo że coś się uszkodziło w tym nowym domofonie ?
  • Poziom 10  
    tak i nie działa . jak zamienię kabelki 1,2,3 nie pamiętam dokładnie które chyba 1 z 2 wtedy słychać wywołanie tylko przy zdjętej słuchawce i tak jakby na dole w głośniku i w słuchawce. Czy możecie sprawdzić czy to podłączenie z powyższych wpisów i ze zdjęć tak jak opisałem jest poprawne ?
  • Poziom 10  
    Witam . Dzisiaj próbowałem zamienić te przewody masy i głośnika nic to nie dało . podłączałem wszystkie kable każdy z każdym oprócz tych odpowiedzialnych za otwieranie zamka przy założonej słuchawce i nic . Natomiast przy zdjętej słuchawce przy podłączeniu przewodów : wywołanie i masa , do styków 2 i 3 czyli masa głośnik słychać wywołanie. Podejrzewam że coś może być nie tak ze słuchawką . w sobotę spróbuję jeszcze z 2 nową słuchawką.
  • Poziom 10  
    Ale ja sprawdzałem przy założonej słuchawce i nic nie działało dopiero przy zdjętej zaczęło działać przy dopiero przy zdjętej słuchawce i podłączeniu tak jak napisałem powyżej . Jutro zobaczę z drugim nowym domofonem może coś jest uszkodzone
  • Poziom 10  
    Witam domofon był uszkodzony na drugim wszystko działa Dzięki za pomoc