Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-42EX440 + komputer i głośniki

batista25 19 Gru 2012 17:06 2838 14
  • #1 19 Gru 2012 17:06
    batista25
    Poziom 7  

Witam, z góry prosiłbym o wyrozumiałość z uwagi na moją niską wiedzę co do telewizorów i ogólnie całego tego okablowania.

Zakupiłem telewizor marki Sony Bravia KDL-42EX440 (wiaderko ale to jest nieważne:D), z tyłu wygląda on tak jeżeli to pomoże:

Chciałbym podłączyć telewizor do komputera/głośników. Czy istnieje możliwość podłączyć to tak, że dźwięk będzie można przestawiać bez zmieniania kabli?
    Głos z telewizora ma być słychać w głośnikach.

Głośniki: GENIUS SW-HF5050V2 5.1 150W
    Karta dźwiękowa: Asus Xonar DX1

Jakich kabli użyć, dodam że w monitorze nie ma wejścia HDMI (o ile to jest istotne). Pomóżcie proszę :)

0 14
  • Pomocny post
    #2 19 Gru 2012 17:25
    Morfi78
    Poziom 2  

Witam,
    W komputerze na karcie graficznej powinienes mieć wyjscie DVI kupujesz taki kabelek w sklepie komputerowym czyli DVI na HDMI i po problemie ja tak właśnie mam to rozwiazene
    za kabelek gługość 2m zapłaciłem 40zł

Moderowany przez Olek II:

Link usunąłem w myśl 3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). Załączyłem zdjęcie.

0
  • #3 19 Gru 2012 17:26
    batista25
    Poziom 7  

Będę potrzebował zakupić 10m takiego kabla, kwestia tylko ceny, widzę kable za 30 zł a widzę za 100, czy ich jakość co do ceny jest tutaj bardzo istotna?

Jak z głośnikami 5.1 i telewizorem?

0
  • #4 19 Gru 2012 17:33
    forevwers
    Poziom 18  

batista25 napisał:
    Tym kablem podłączę telewizor z komputerem?

Tak połączysz. Równie dobrze połączysz go zwykłym kablem VGA. A jesli chodzi o głośniki to nie napisałeś o co ci dokładnie chodzi... Rozwiń temat czy chodzi ci żeby było dzwięki z kompa słychać w TV czy coś innego.

0
  • #5 19 Gru 2012 17:34
    batista25
    Poziom 7  

forevwers napisał:
    batista25 napisał:
    Tym kablem podłączę telewizor z komputerem?

Tak połączysz. Równie dobrze połączysz go zwykłym kablem VGA. A jesli chodzi o głośniki to nie napisałeś o co ci dokładnie chodzi... Rozwiń temat czy chodzi ci żeby było dzwięki z kompa słychać w TV czy coś innego.

Poprawnione, racja:)

Poprzednią wiadomość zedytowałem:

Cytat:
    Będę potrzebował zakupić 10m takiego kabla, kwestia tylko ceny, widzę kable za 30 zł a widzę za 100, czy ich jakość co do ceny jest tutaj bardzo istotna?

Jak z głośnikami 5.1 i telewizorem?

0
  • #6 19 Gru 2012 17:41
    forevwers
    Poziom 18  

masz większe zdjęcie tego tyłu. Z tego co pamiętam to niebieskie gniazdo jest wejściem sygnału audio do TV (np. odbiór vidio/audio na TV z kompa). Wydaje mi się ze zielone gniazdo będzie wyjściem w drugą stronę, ale nie jestem pewien. pozostaje jeszcze kwestia Dźwięku 5.1 ale myślę ze da się to załatwić konfiguracją karty dźwiękowej.

0
  • #7 19 Gru 2012 17:54
    batista25
    Poziom 7  

1) R->
    2) L(mono)
    3) Pr
    4) Pb
    5) Y

Podpis wejść audio(?) w kolejności.

Wejście czarne które wygląda jak pięć kolorowych niżej jest podpisany: PC/HDMI 1 AUDIO IN
    Ten niżej (jak do monitora) podpisany jest RGB

0
  • #8 19 Gru 2012 18:05
    Pablo1964
    Moderator

Wejścia 3 - 5 to component (video).

0
  • #9 19 Gru 2012 18:05
    forevwers
    Poziom 18  

No to HDMI masz tylko wejście Audio-Vidio. Ja bym podpiął kompa pod RGB (obraz) a jeśli chodzi o dźwięk z TV to 1i 2 wg twojego opisu do kompa na wejscie liniowe. Bo rozumie ze głośniki 5.1 masz podpiete do kompa juz ????

0
  • #10 19 Gru 2012 18:26
    Morfi78
    Poziom 2  

Dzwięk też możesz puścić zwykłym kablem z jedej strony zakończony jak w słuchawkach podpinasz w karte muzyczna a do telewizora na czincze lub jeśli masz kino domowe lub jakiś amplituner to przez niego sie podłączyć i ogladasz filmy z kompa jak z DVD :)

0
  • #11 19 Gru 2012 18:54
    batista25
    Poziom 7  

Mało co zrozumiałem.. czy może być coś takiego? http://allegro.pl/

Potrzebuję konkretu czyli: Dla video (z komputera na telewizor) kabel o nazwie xxx a do głosu (dźwięk z telewizora w głośnikach) kabel o nazwie xxx.

Zauważyłem też kabel RGB (obraz) ale nie wiem czy może być to co podane w aukcji czy musi być konkretny.. Nie chcę kupić czegoś źle

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0
  • #13 19 Gru 2012 19:19
    forevwers
    Poziom 18  

batista25 napisał:
    Mało co zrozumiałem.. czy może być coś takiego?

Potrzebuję konkretu czyli: Dla video (z komputera na telewizor) kabel o nazwie xxx a do głosu (dźwięk z telewizora w głośnikach) kabel o nazwie xxx.

Zauważyłem też kabel RGB (obraz) ale nie wiem czy może być to co podane w aukcji czy musi być konkretny.. Nie chcę kupić czegoś źle

Do podłączenia obrazu z PC do TV potrzebujesz kabla VGA

Do podłączenia dźwięku z TV do PC (czyli głośników 5.1 podpiętych) potrzebujesz przewodu 2x cinch na jack 3,5

0
  • #14 20 Gru 2012 00:38
    batista25
    Poziom 7  

Ma to być kabel VGA-VGA czy może VGA-HDMI? Czy istnieje różnica jeżeli użyję VGA-HDMI? I Czy nie może być po prostu HDMI-HDMI?

Widziałem kable typu VGA-HDMI + Audio więc byłoby chyba wszystko w jednym tylko że są za krótkie, do 2m a potrzebuję około 6-7

0
  • #15 20 Gru 2012 15:22
    forevwers
    Poziom 18  

batista25 napisał:
    Ma to być kabel VGA-VGA czy może VGA-HDMI? Czy istnieje różnica jeżeli użyję VGA-HDMI? I Czy nie może być po prostu HDMI-HDMI?

Widziałem kable typu VGA-HDMI + Audio więc byłoby chyba wszystko w jednym tylko że są za krótkie, do 2m a potrzebuję około 6-7

W TV masz VGA i HDMI a w kompie nie pisałeś co masz. Chciałeś jasnej odpowiedzi to ci napisałem.

Co do VGA-HDMI + Audio to ok ale audio będzie biegło w kierunku TV (tzn dzwiek z komputera w głośnikach TV) wieć nie bardzo to ci pomoże...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo