Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Arosa - Arosa 1.0 wymiana uszczelki pokrywy zaworów. Pytanie.

19 Dec 2012 18:09 3531 6
  • Level 22  
    Witam...
    Czy wymieniając uszczelkę pokrywy zaworów jest jakaś kolejność odkręcania śrub żeby pokrywa nie pękła??

Samochód:
    Seat Arosa 1.0 99 rok.

Czy dawać na uszczelkę silikon?? Wyciek bardzo mały uszczelka chyba nigdy nie była wymieniana. Przebieg 225 tysięcy. Kupiłem gumową uszczelkę elring.
  • Helpful post
    Level 19  
    Nie dawaj żadnego sylikonu. Nie ma ustalonej kolejności ale zaczął bym dokręcać od srodka tak jak przy wymianie uszczelki pod głowicą
  • Level 22  
    Bo tam pokrywę trzymają tylko trzy śruby na imbusa jeśli dobrze myślę?

Jeszcze muszę kupić uszczelki pod śruby.
  • Helpful post
    Level 10  
    silikonu sie w samochodach nie stosuje nie wiem kiedy do dużej częsci mechaników to dotrze oczywiscie nieraz sie stosuje pasty uszczelniajace ale nie silikon jak w tym wypadku ja stosuje paste pod te dekle bo przeważnie ciekną po nie długim czasie a paste kupuje erling jasną albo victor reinz szara oczywiscie dobrze odtłuścić przed nałożeniem:)
  • Helpful post
    Level 15  
    rudziutki wrote:
    silikonu sie w samochodach nie stosuje nie wiem kiedy do dużej częsci mechaników to dotrze oczywiscie nieraz sie stosuje pasty uszczelniajace ale nie silikon jak w tym wypadku ja stosuje paste pod te dekle bo przeważnie ciekną po nie długim czasie a paste kupuje erling jasną albo victor reinz szara oczywiscie dobrze odtłuścić przed nałożeniem:)

Kto Ci powiedział ze silikonu się nie stosuje w samochodach??
  • Helpful post
    Level 10  
    mateusztygrys ty to pewnie stosujesz :) skoro tak piszesz wez troche silikonu i wrzuc do produktów ropo pochodnych i zobacz co sie z nim stanie to bedziesz wiedział czemu sie ich nie stosuje jak widze czerwone elementy pseudo uszczelnione zalane olejem z każdej strony to mi recę opadają
  • Level 22  
    Nie stosowałem silikonu, uszczelka po dokładnym wyczyszczeniu powierzchni trzyma bardzo dobrze, zero wycieków. Odkręca się trzy śruby wymienia uszczelkę, ponownie zakręca z "wyczuciem" i wszystko ok.