Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netgear DG834GT - Ustawienie portów.

19 Gru 2012 20:06 1413 4
  • Poziom 15  
    Witam,

Posiadam Router Netgear DG834GT podłączony do AP Air Live WL-5460AP który odbiera internet bezprzewodowo internet od dostawcy. Chciałem sobie ustawić pulpit zdalny i odblokować port 3389 ale bez powodzenia. Wszystko wykonałem prawidłowo. Przypisałem port i odblokowałem w Firewallu. Testując programami wciąż mam zablokowany ten port. Mam tylko odblokowany 80 i 5000.
    Przypisałem tez stałe IP w routerze do mojego komputera z 192.168.100.13 a dalej przypisuje mu inne. Teraz to IP ma mój telefon. Czy to może być wina oprogramowania routera? Posiadam aktualne.
    I jeszcze jedno pytanie, jeśli udało by mi się odblokować port na Netgarze czy nie będzie znowu zablokowany na AP??
    Bardzo proszę o pomoc, szukam już dwa dni w internecie i nic co mogło by mi pomoc nie znalazłem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Cytat:
    Przypisałem tez stałe IP w routerze do mojego komputera z 192.168.100.13 a dalej przypisuje mu inne. Teraz to IP ma mój telefon.

Netgear DG834GT - Ustawienie portów.

Jeśli w routerze masz standardowo, jak na obrazku to zmień zakres DHCP na x.x.x.100 - x.x.x.254

A TCP/IP w tym komputerze ustaw statyczne z zakresu x.x.x.2 - x.x.x.99

A najlepiej zapisać dodatkowo w routerze (address reservation) przydzielenie wybranego IP dla adresu MAC twojej karty sieciowej. (z zakresu x.x.x.2 - x.x.x.99) Wtedy w komputerze pozostaw TCP/IP automatyczne.
  • Poziom 15  
    ok dzięki, jak na razie działa, a co z portami? Czemu to nie działa. Zauważyłem kiedyś ze mój router działa z opóźnieniem, tzn. ustawiłem kiedyś blokowanie stron z pewnymi frazami i to nie działało zaraz po skonfigurowaniu dopiero po kilku dniach. Dziwne ale tak naprawdę było, może tak samo z tymi portami jak i również z przydzielaniem adresu IP potrzebuje kilku dni. Może być tez uszkodzony firmware?
  • Poziom 20  
    Niektóre zmiany wprowadzone w router wymagają jego zrestartowania (zasilaniem) aby zadziałały.
  • Poziom 15  
    Nie no to oczywiste, kilka razy go restartowałem.