Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra/Tosca+ ZRK - Buczy gdy podłączony do komputera

Waciega 19 Dec 2012 20:24 2820 9
 • #1
  Waciega
  Level 9  
  Witam,
  Posiadam wzmacniacz Unitra Tosca 303 do którego podłączony jest magnetofon Unitra ZRK(din5- din5). Tosca prawdopodobnie jest ok bo z tunera gra dobrze. Problem zaczyna się gdy do magnetofonu podłączę sygnał z komputera (jack- 2xchinch) wtedy objawy są następujące:

  -Tosca włączona magnetofon wyłączony: jeśli ustawie we wzmacniaczu źródło na magnetofon wtedy głośniki grają ale bardzo cicho. Jeśli podłączę magnetofon jako gramofon wtedy gra troche głośniej ale nadal cicho.

  -Tosca i magnetofon włączone: mocno buczy w głośnikach ale słychać też muzykę. Gdy ustawie potencjometr na 0 buczenie wycisza się.

  Proszę o pomoc, pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  oj
  Level 42  
  Podłączenie jest błędne. Nie podano typu magnetofonu.

  Takie połączenie i odtwarzanie sygnału z komputera przez amplituner Tosca, byłby możliwy tylko gdy magnetofon włączony jest na nagrywanie a magnetofon podłączony pod gniazdo [Magn.] i włączone źródło na magnetofon.

  Pod gniazdo [Gr. mag.] podłącza się tylko gramofon.
 • #3
  Waciega
  Level 9  
  Dzięki:) Magnetofon to Unitra M9109. Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie kupić kabel jack- din5 i podpiąć bezpośrednio pod Tosce?
 • Helpful post
  #4
  oj
  Level 42  
  Jack 3,5 Stereo >> wtyk WM545 (DIN5) do gniazda [Magn.] ale nie ma wtedy jak podłączyć magnetofon.

  Można Tosce przerobić tak:
  Do gniazda [Magn.] podłączyć magnetofon M9109 kablem WM545 (DIN5) <> WM545 (DIN5) = odtwarzanie/nagrywanie

  Przerobić wejście [Gr. mag.] tak aby móc podłączyć inne źródło (np. komputer) bez rezygnacji z gramofonu (źródło komputer/gramofon przełączany dodatkowym przełącznikiem) lub jeżeli nie będzie się korzystało z gramofonu zablokować na stałe korzystanie z gramofonu.
 • #5
  Waciega
  Level 9  
  Z magnetofonu rzadko korzystam więc nie będzie z tym problemu. W wolnej chwili spróbuje przerobić wejście. Czekam teraz aż przyjdzie kabel bo nie udało mi się kupić w okolicy. Dzięki jeszcze raz za pomoc, jak dostane kabel to napisze czy wszystko działa prawidłowo.
 • #6
  Waciega
  Level 9  
  witam ponownie.
  Dostałem dziś kabel (przejściówka z din5 na cinche). Podłączyłem bezpośrednio pod tosce ale objawy są te same. Jeśli podłącze do komputera i poustawiam wszystko na full w systemie to gra w miarę ale i tak o wiele za cicho. Gdy podłącze do dvd jest tak cicho że trzeba przystawić ucho do głośnika żeby coś usłyszeć. Dlaczego tak się dzieje?
 • #7
  jdubowski
  Tube devices specialist
  Waciega wrote:
  Dostałem dziś kabel (przejściówka z din5 na cinche). Podłączyłem bezpośrednio pod tosce ale objawy są te same.


  Ile tych cinchy (dwa, cztery) i które piny we wtyczce DIN są z nimi połączone? Jeśli piny 1, 4 to kabel nie jest właściwy.
 • #8
  Waciega
  Level 9  
  cztery są ale w tej chwili nie jestem w stanie sprawdzić co jest z czym połączone. Jak wrócę do domu to je przelutuje. Czyli powinno być do 3 i 5 pinu?
 • Helpful post
  #9
  jdubowski
  Tube devices specialist
  Waciega wrote:
  cztery są ale w tej chwili nie jestem w stanie sprawdzić co jest z czym połączone. Jak wrócę do domu to je przelutuje.


  Jak są 4 to nie ma co przelutowywać.

  Waciega wrote:
  Czyli powinno być do 3 i 5 pinu?


  Tak.
 • #10
  Waciega
  Level 9  
  teraz wszystko jest dobrze. Wczoraj sprawdzałem wszystkie cinche i nie działało a dziś już jest dobrze. Coś musiałem pokręcić. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.
  Pozdrawiam