Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung w8 - Odświeżenie komputera i utrata programów

CiemnaMasaa 19 Gru 2012 20:37 849 0
    CiemnaMasaa
    Poziom 2  
    Nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat. Chyba cos namieszałam w laptopie, bo kompletnie nie znam się na zasadach robienia kopii zapasowych/ obrazu systemu. Problem polegał na tym, że nie otwierały mi się instalki programów, wiec odświeżyłam system. Nie zrobiłam wcześniej kopii zapasowej, wiec po odświeżeniu zostałam tylko z kafelkami, reszta programów odinstalowana (w tym zainstalowane fabrycznie). Część mogę ponownie zainstalować, z programu update. I tu mam kilka pytań.

Co teraz najlepiej zrobić? Przywrócić system przez program recovery? (zainstaluje zwrotem wszystkie usunięte programy, zgodnie z ustawieniami fabrycznymi, ale chyba usunie konto użytkownika i wszystkie dokumenty) Czy może, zainstalować to co mi potrzeba ( z tego co Update podpowiada) i wtedy zrobić kopię zapasową?

Wolałabym drugą opcję, bo nie chce mi się 2 raz czekać na ponowne instalowanie wszystkiego, chyba ze jest to wskazane. A jeśli taka opcja jest lepsza, to trzeba pobierać sterowniki chipset, dzwieku, grafiki, intel interface itp, które usługa update podpowiada, skoro bez nich wszystko działa?

Nie znam się na tym, a chce doprowadzić wszystko do takiego stanu żeby zrobić kopie zapasowa i w takich przypadkach tylko ją załadować. Czy to możliwe że kopia zapasowa zajmie mi ponad 100 gb (czy możliwe jest przy jej wykonywaniu pominięcie plików typu muzyka, filmy?)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.