Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus GB152 - Wentylator-łożysko RG128/1300-3612 buderus,wolf,viessmann,elco

19 Gru 2012 22:02 4089 6
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam piec buderus GB152,ostatnio zaczęło mi piszczeć łożysko wentylatora,w serwisie usłyszałem że łożysko jest niewymienne a koszt wentylatora z montażem to 2000PLN,jak to usłyszałem to mało nie padłem,poszperałem trochę na necie i ten sam model wentylatora znalazłem w innych piecach min.viessmann,wolf,elco.
    W PL raczej nie do zdobycia natomiast na ebay niemieckim jest tego sporo,w jednym z niemieckich sklepów znalazłem wentyla do wolfa, niby ten sam model,ale można przeczytać na naklejce trochę inne dane niż są na moim,róznica jest ostatnich 6 cyfr a także ilość wat jest inna (mój 68W a tamten 34W),na stronie papsta wogóle nie ma tych 6 cyfr i jest podany tylko jeden model jeśli chodzi o waty.
    Może ktoś z was ma doświadczenie czy będzie to grało.
    Poniżej foto mojej naklejki a także foto wentylatora wolfa ze sklepu.
    Mam też inne oferty,ale tam juz nie widac danych,mam także ofertę jednego ze sklepów;went do elco model się zgadza oczywiście brak tych 6 ostatnich cyfr,a cena to 150 euro więc było by 70% taniej niż w serwisie PL,linków nie zamieszczam bo nie wiem czy można
    Pozdrawiam

• Poziom 16  
    Może wystarczyłoby nasmarować to łożysko?
  • Poziom 2  
    jestem prawie pewny że są to łożyska zamknięte więc smarowanie raczej odpada-tak mi się wydaje,poza tym chciałem kupić cały nowy wentylator aby mieć go w zapasie jak ten mi stanie pewnego mroźnego piątku,jak by to było lato to pewnie bym go rozbierał i próbował zreanimować smarując lub wymieniając łożyska choć na jakiś forum producenta pieców czytałem że łożyska są prasowane i nie można ich wymienić
  • Poziom 10  
    Witaj,

Mam piszczący wentylator/ w piecu WOLF CGS 20/160 - jeszcze nie sprawdzałem typu, ale po zdjęciu podejrzewam , że to ten sam.

Czy udało Ci się wymienić łożyska czy skończyło się na wymianie całego wentylatora ?
  • Poziom 2  
    Na szczęście piszczał ze 2 miesiące i przestał i do dziś cisza, a ostatnio jak był u mnie serwisant na przeglądzie to trochę z nim pogadałem i te wentylatory podobno tak mają często że przestają i mówił mi że raz miał przypadek że wentyl piszczał 3 lata i się naprawił,więc może daj sobie trochę czasu to może też mu przejdzie
  • Poziom 10  
    Dzięki,
    Łożysko już wymienione,Typ 626 Z, piec odpalony i na razie nie piszczy, a jak będzie dalej zobaczymy. :)
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Chciałeś się pochwalić? Pytasz o możliwość wymiany a po 3 godzinach masz już wymienione i sprawdzone?
    W dodatku tylko po to odkopałeś wątek z przed TRZECH LAT.
    Powinieneś dostać złotą łopatę.