Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F3SG - Matryca- ciemny pasek poziomy

19 Gru 2012 22:26 1683 13
  • Poziom 7  
    Witam

Mam taki problem z wyżej wymienionym laptopem, wymieniłem matryce w nim, bo w tej starej działało tylko podświetlenie a ekran był w różowych pikselach, a teraz mam taki problem po wymianie matrycy na inną pojawia się przy próbie włączenia taki szeroki ciemny pionowy pasek , następnie ekran ciemnieje cały i komputer się wyłącza. Prosiłbym o pomoc co mogłoby być problemem, co należałoby jeszcze sprawdzić na płycie głównej ? Z góry dziękuję za pomoc
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Podaj oznaczenia matryc, taśmę sprawdź.
    Na zewnętrznym obraz jest?
    Grafika w kręgu podejrzeń.
  • Poziom 15  
    Najpierw sprawdziłbym matrycę, jak kupiłeś używkę.

Sprawdź jeszcze taśmę

Dodano po 33 [sekundy]:

oo..... sorki - inny kolega mnie wyprzedził.... :)
  • Poziom 7  
    Przed wymianą matrycy podłączyłem monitor i niestety obraz był , ale migotał i był strasznie rozpikselowany i wkońcu cały komputer się resetował, teraz niestety nie mam możliwości podłączenia monitora .
  • Poziom 15  
    Ja bym jednak radził dorwać kogoś z monitorem i na chwilkę podłączyć.
    Może też być uszkodzona karta graficzna.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Obstawiam grafikę.
  • Poziom 7  
    Sprawdziłem to na monitorze, grafika jest raczej ok tylko musiałem włączyć komputer w trybie awaryjnym ale grafika działa normalnie, matryce kupiłem używaną bo to jest stary komputer już.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    A dlaczego w awaryjnym jeśli wolno spytać?

W trybie awaryjnym nie uruchamiają się sterowniki do grafiki. A to jest ważne. Czasami jakieś błędy występują dopiero przy wyższych rozdzielczościach i przy obciążeniu układu graficznego.
  • Poziom 7  
    W normalnym trybie uruchamiania zaczęły się piksele na monitorze pojawiać przy próbie załadowania Windowsa i komputer się resetował. I też nie wiem co zrobić bo na matryce jest gwarancja rozruchowa miesiąc , tylko teraz pytanie matryca jest zepsuta czy grafika ?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Cytat:
    W normalnym trybie uruchamiania zaczęły się piksele na monitorze pojawiać przy próbie załadowania Windowsa i komputer się resetował.

Grafika do wymiany.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Pewnie grafika kolego.
    Nawet jak odłączysz nową matrycę i podepniesz laptopa do zewnętrznego monitora - będzie tak samo. Matryca nie ma tu nic do tego (oczywiście w takim układzie), ponieważ czy działa, to już inna sprawa.

Tak jak mówiłem - grafika do naprawy.
  • Poziom 7  
    Tak też myślałem ,że to grafika będzie zepsuta, a znacie może jakiś sposób żeby matryce sprawdzić czy jest sprawna ?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Ja akurat zawsze podpinam do innego laptopa. Choć Tobie pewnie będzie trudniej, ponieważ ja zawsze mam, co jakiś czas, jakiegoś do naprawy.
    Pozostaje Tobie jedynie jakiś sklep z serwisem - może za parę złotych sprawdzą. Musiałbyś zapytać....
  • Poziom 7  
    No niestety mam inne laptopy tyle że są one nowe i na gwarancji i nie będę próbował do nich podpiąć tej matrycy. Dziękuję Wszystkim za Pomoc