Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Upalony procek? ATmega 162. Procesor nie reaguje na programy.

07 Feb 2005 14:56 974 2
  • Level 15  
    Programuje ATmega 162, ale mam problem z uruchomieniem układu. Implementuje rózne programiki do procka, ale on wogóle na to nie reaguje. Programuje za pomoca PonyProg 2000 - za każdym razem operacja kończy sie pomyślnie, ale procek tak jakby cały czas "pamiętał" ustawienia z pierwszego zaprogramowania. Próbuje konfigurować portB na różne wartośći, ale cały czas na procku mam takie same poziomy napięć.
    Z kolei jak odczytuje zawartosć pamięci FLASH, to wyskakują mi dane z ostatniego programowania.
    Jesli mam uwalonego procka to jest jakiś sposób aby to sprawdzić na 100%?? Czego jeszcze moge spróbować aby to sprawdzić? Ja już tracę pomysły i cierpliwość.
  • Level 14  
    ja miałem coś takiego jak programowałem 90S8515 za pomocą willem, przez przypadek ustawiłem napięcie 21V ktoe poszło na końcówke reset, wynikiem tego było to że porcek nie startował, a programował się. Pomogło dołączenie reszystora 100ohm do + układu. A może poprostu źle programujesz wyprowadzenia procka, pamiętaj że w AVR wyjściami sterujesz za pomocą 2 rejestrów
  • Level 15  
    Zrobiłem tak jak mówiłeś i dalej cisza. Z kodem wydaje mi się że jest wszystko ok - zapisuje oba rejestry.
    Za pierwszym razem jak programowałem zrobiłem to bez podłączenia zewn generatora ale się zaprogramował. Z drugim razem juz nie chciał. Dopiero jak podłączyłem kwarc to znów mogłem programować. Może cos wtedy się pochrzaniło?
    Program, który teraz chce zaimplementować wyglada tak:

....
    CLKPR=0x80;
    CLKPR=0x00;
    PORTA=0x00;
    DDRA=0x00;
    PORTB=0xF1;
    DDRB=0xF1;
    PORTC=0x00;
    DDRC=0x00;
    PORTD=0x00;
    DDRD=0x00;
    PORTE=0x00;
    DDRE=0x00;
    .......
    MCUCR=0x80;
    EMCUCR=0x00;
    TIMSK=0x80;
    ETIMSK=0x00;
    ACSR=0x80;
    while (1)
    {
    ...
    }
    Do portu B (0 i 1) mam podłączone dwie diody - próbowałem różnych konfiguracji i cisza.
pcbway logo