Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3175N - Pionowe pasy na wydrukach tekstowych

19 Gru 2012 23:09 1797 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam dziwny problem z CLX-3175N, mianowicie na wydrukach bez koloru wykonywanych w formacie tekstowym pojawiają się pionowe pasy (przykładowy skan w załączniku). Ten sam wydruk puszczony jako czarno biała grafika (np. po printscreen z ekranu) drukuje się prawidłowo.

Żeby wykluczyć sterowniki zrobiłem wydruk stron testowych (raportów) bezpośrednio z drukarki i kurcze pasy są. O co chodzi? Czyżby drukarka stwierdziła, że jak idzie grafika to się bardziej postara?

Drukarka niestety po gwarancji...Przebieg drukarki to ok 7tys stron, toner oryginalny (wiem przepłaciłem)

Bo jak dla mnie to chyba mam jakiegoś chochlika w drukarce :)

Z góry dzięki za pomoc.
    Marek
  • Poziom 17  
    Wygląda na to że czarny toner jest padnięty lub się prawie całkiem wyczerpał. Wydruki grafiki składają czerń z CMY. Chyba że ręcznie ustawi się inaczej. Natomiast wydruki czarnego tekstu korzystają tylko z toneru czarnego. Dla upewnienia się w tej tezie wydrukuj pokazaną stronę w poszczególnych kolorach składowych. Jeśli na C, M, Y pasów nie będzie a na czarnych będą to wymień czarny toner. Daj znać jaki wynik.
  • Poziom 2  
    Wygląda, że faktycznie wydruki tekstowe z kolorami idą prawidłowo. Czyli toner.
    Dzięki za informacje.

Czy dla takiego tonera można bawić się w jego ponowne napełnianie, czy jeśli już jest wadliwy to po prostu wymienić na nowy?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wszystko zależy od tego czy toner jest uszkodzony czy tylko pusty. Być może robiłeś sporo wydruków z dużym pokryciem czarnego i toneru już brakuje. Chip zlicza ilość wydruków uwzględniając 5% pokrycia i wg niego toner powinien jeszcze być. Wyjmij toner z drukarki i sprawdź czy wałek magnetyczny jest nim pokryty na całej długości. Jeśli nie to jest duże prawdopodobieństwo że masz brak toneru (ale nie koniecznie). Dalej albo zaryzykujesz i rozbierzesz cały cartridge i sprawdzisz naocznie (duże ryzyko złego złożenia i ustawienia dla osób bez wprawy) lub kup zasypkę za kilkanaście zł i uzupełnij. Kupując zasypkę weź też od razu chip. Zaoszczędzisz kilka zł.
    Jeśli cartridge jest uszkodzony (mało prawdopodobne skoro leci jako oryginał) jego napełnianie nie miało by sensu.
  • Poziom 2  
    Wymieniłem toner, problemy zniknęły obawiałem się jednak zabawy zasypką. Dzięki za informacje i pomoc

Pozdrawiam