Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LT32K1CB Wharfedale - Potrzebny opis opcji serwisowych-obraz w negatywie

20 Gru 2012 02:43 3588 8
  • Poziom 33  
    Pacjent po wymianie płyty AV
    Płytę wstawiono z TV Haier 26', (też 1366x768 pixel) nr modułu MSD109CL po zmienieniu opcji zasilania panela z 12V do 5V, TV działa ale obraz w negatywie. Matryca AUO T-315XW02 V9, http://www.spectrah.com/product/lcd_panel/lcd...anel/auo_T315XW02_preliminary_spec_ver._9.pdf

Przełożyłem opcję ręcznie (Jeida do NS Vesa), nic to nie daje. Pin 21 ma stan niski i nie jest dołaczony do płyty MAIN.
    W menu serwisowym nie mogę znaleźć zamianki paneli, czy ktoś wie jak wejść?
    Można zrobić EEPROM INIT tyle, że nie wiadomo czy uruchomi się domyślnie z AUO czy CMO (jeśli w ogóle wstanie). Sprzedawca nie potrafi wyjaśnić w jakim modelu Haiera pracowała ta płyta, naprewno taka sama roździelczość jak ten Wharfedale.
    Oryginalny moduł to MDS109CL V400 0091801398 a podstawiony to:
    MDS109CL V500 0091801398A (sprawdzałem, że też był używany w Wharfedale)

Płyty od siebie b. niewiele się róznią, oprogramowanie przechowywane jest we flashu SPI, 8 pin, jedynie na oryginalnej nie ma eepromu, który jest na podmiance, ale nie wiadomo czy nie odpowiada on czasem za klucze HDCP.

Dzieki za odp.

Dodano po 24 [minuty]:

Po przemierzeniu kabelków LVDS okazuje się, że przeoczyłem fakt, iż moja matryca to wersja V.C czyli piny się nie zgadzają z tym, do czego link podałem powyżej, przypuszczalnie pin opcji LVDSa to 22, bo tak wpięty jest z dala od innych par +/- LVDSków, czy ktoś wrzuci rozpiskę do matrycy T-315XW02 V.C, 32 Pin a nie jak np tutaj:
    http://www.spectrah.com/product/lcd_panel/lcd_tv_panel/auo_T315XW02_final_spec_ver._c.pdf
    Thanks.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Spec od monitorów
    Pamiętam, że swego czasu zamieniano T315XW02_V.C na T315XW02 V1
    i pracowały ok.

Dla przykładu T315XW02_V.F. (12V & 51 pin)/
    - WXGA 1366X768, LVDS (2 ch, 8-bit) 120Hz

Zaś T315XW02 V9 ( 5V & 30 pin)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 33  
    Witaj Jurek i dzięki za odzew. Ja potrzebuje rozpiskę do matrycy jak powyżej mówiłem 32 pin, później wkleję zdjęcie T-cona aby pokazać dokładniej.

• Poziom 28  
    Zbyszek przecież ta VC ma T-CON V9 stosowano ją w Samsungach np. LE32S81B.
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Tomek dzięki za odpowiedź ale to mi nic nie mówi, nie znam tego modelu ani matrycy. Jak chcesz możesz pomóc mi podając, który to pin (lub diagram matrycy), jak nie-będę musiał sam szukać 'po omacku'albo poprosić kogoś o wsad pamięci, to też mogłoby być rozwiązaniem. W Samsungach w SM mozna zmienić panel type, a w tym tryplu nie.

• Poziom 28  
    Zbyszek jaki masz T-CON do tej VC ?? Podaj pełne oznaczenia. Na pin 21 3.3V dawałeś ?? Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Tak podawałem stan wysoki ok 5V zaraz wkleję zdjęcie.

• Poziom 43  
    LCD-LED-PDP napisał:
    Podaj pełne oznaczenia.

Obrazek nie zastępuje tekstu - T315XW02 V9 - umieszczonego na forum (najlepiej dokładnie tak, jak zrobił to producent).
    Piszesz również dla innych, którzy kiedyś będą szukać. ;)
    Wiem, czepiam się. :) Ale nawyki trzeba kształtować nieustannie. ;)

-----------
    W odpowiedzi:
    zbyszekskibinski napisał:
    Mirku a ja bym sugerował jednak, żebyś wkleił sobie zdjęcie jak byłeś trochę młodszy :D (nie gniewaj się, żartuję tylko)

Jasne nie mam zamiaru gniewać się. ;)
    Nie mam zwyczaju wyciągać zbyt daleko idących wniosków z tego, co ktoś pisze. :)
    Ponieważ mało widać na obrazku awatara > wymierajacy gatunek, (dla wielu tutaj - na szczęście ;) )
  • Poziom 33  
    Pin 21 to nie będzie LVDS option. Te dwie noty katalogowe, do których linki załączyłem w pierwszym poście nie zgadzaja się z lokacją pinów w moim t-conie, np. pin 5 to masa a wg tych not jest to pin 4-ty, kanały LVDS też nie zgadzają się.

Dodano po 25 [minuty]:

TV naprawiony. Zrobiłem sobie rozpiskę na kartce wszystkich pinów i ten 22 pin, który był na uboczu jak 'błedna owca' wypiąłem od masy i obraz się obrócił.

Dodano po 16 [minuty]:

Mirku a ja bym sugerował jednak, żebyś wkleił sobie zdjęcie jak byłeś trochę młodszy :D (nie gniewaj się, żartuję tylko)

Pozdrawiam wszystkich pomocnych.

Wesołych świąt!