Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane 1.6 96r. LPG - Stukanie przy mocnym skręcie

20 Gru 2012 10:54 2340 6
  • Poziom 8  
    Witam

Od czasu jak miałem podniesiony samochód u mechanika mam dziwne objawy przy mocnym skręcie w jakąkolwiek stronę.

Przy mocnym skręcie w lewo i prawo słychać tak jakby coś przeskakiwało.

Jeżeli skręcam mocno w prawo to przeskakuje w prawo a jak w lewo to w lewo.

Kierownica po takim "przeskoczeniu" , jak ją puszczę na prostej drodze skręca sama.
    Muszę wtedy się zatrzymać i kręcić nią w przeciwległą stronę do momentu ponownego "odbicia" i po nim już jedzie normalnie.

W czym może leżeć problem ?
    Obecnie samochód mam u mechanika w związku z przepaloną uszczelką głowicy jednak chciałbym również zająć się tym problemem niebawem.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Sprawdzić łożyska skrętne kolumny McPhersona
  • Poziom 42  
    tsimtsum napisał:
    Obecnie samochód mam u mechanika

Nie wiem po co na forum z tym, poproś tego mechanika o diagnozę i będziesz wiedział i zdecydujesz czy naprawiać...
  • Poziom 14  
    Witam te objawy które opisałeś wskazują na uszkodzone przeguby zewnętrzne zawsze stukają przy mocnym skręcie.
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy dobrze rozumiem przeguby zostały uszkodzone przez podnośnik?przegub nie psuje się od tak tylko wcześniej już delikatnie daje o sobie znać i puka nawet przy małym skręcie.
    zrób jak kolega robert_d_g pisze podnieś aut wybij końcówkę drążka i coś możesz stwierdzić a może sprężyna jest pęknięta
  • Poziom 14  
    Jeśli jesteś tak obcykany w mechanice to poco piszesz na forum , nie proś o pomoc tylko pomagaj innym.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Auto widzę w dobrych rękach.

Temat zamykam.