Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fujitsu siemens celsius h230 - małe okna, mała czcionka -jak powiększyć

20 Gru 2012 14:24 1554 7
  • Poziom 19  
    Witam, nie wiem jak to fachowo napisać ale mam taki problem z laptopem fujitsu siemens celsius h230 z windows xp.
    Cały windows jest na pełnym ekranie ale wszystko jest małe , małe czcionki i okna, dopiero jak włącze np. przęgladanie internetu to rozmiar czcionki jest normalny, sam windows jest tylko w takim drobnym rozmiarze.
    Sprawdzałem również w ustawieniach tzn. ustawiłem rozdzielczość na 800-600, to wszystko dalej jest małe i drobne tylko że obraz nie jest już na pełnym ekranie tylko jest małe okienko po środku ekranu. Jak ustawie maxymalną rozdzielczość to wszystko dalej jest drobne tylko że pulpit ekranu nie mieści się na ekranie.
    Czy można to jakoś zmienić ,żeby wszystko było większe na ekranie a nie taka drobnica?
  • Poziom 19  
    Ma ktoś jakiś pomysł ?
  • Poziom 39  
    Rozdzielczość ustaw poprawną dla twojego ekranu.
    Jeżeli chcesz większe ikony i czcionkę można to zmienić. Nie powiem ci co po kolei klikać bo na pamięć nie znam a windowsa xp pod ręką też nie mam.
    Mogę ci podpowiedzieć że musisz na pulpicie kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać właściwości i tam gdzieś szukaj.
  • Poziom 19  
    Jak napisałem wyżej, to zmieniałem rozdzielczość ale to nic nie daje. Zmienia się tylko wielkość ekranu, np jak ustawie 800-600 to ekran robi się malutki i jest na środku ekranu a wokół ekranu czarno, robi się takie małe okienko pulpitu.
  • Poziom 39  
    kasiunia7777 napisał:
    Jeżeli chcesz większe ikony i czcionkę można to zmienić. Nie powiem ci co po kolei klikać bo na pamięć nie znam a windowsa xp pod ręką też nie mam.
    Mogę ci podpowiedzieć że musisz na pulpicie kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać właściwości i tam gdzieś szukaj.

Nie mówię tu o zmianie rozdzielczości tylko o tym że można powiększyć czcionkę windowsa i ikony skoro są dla ciebie za małe, a rozdzielczość masz ustawić taką jaką ma ekran monitora.
  • Poziom 19  
    Piszesz o powiększeniu całego windowsa? Bo wszystko jest małe okna,ikony czcionka, czy to wszystko można zmienić?
  • Poziom 39  
    jonbob napisał:
    Piszesz o powiększeniu całego windowsa? Bo wszystko jest małe okna,ikony czcionka, czy to wszystko można zmienić?

Przecież cały czas ci to pisze, we właściwościach da się powiększyć czcionkę windowsa i rozmiary ikon także. Nie mówię tu o zmianie rozdzielczości.
    Naprawdę czy tak trudno użyć google?:
    http://www.komputerswiat.pl/poradniki/program...-seniorow---powiekszamy-ikony-i-czcionki.aspx