Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie anteny na DVB-T i DVB-S

Bisnesmen 20 Gru 2012 12:41 1707 10
  • #1 20 Gru 2012 12:41
    Bisnesmen
    Poziom 9  

Witam,
    Noszę się z zamiarem zakupu dekodera Combo Ferguson i chciałbym się podpytać w jaki sposób i czy jest to możliwe żeby podzielić kabel antenowy na kabel z sygnałem naziemnej telewizji cyfrowej i kabel z sygnałem z satelity. Mieszkam w bloku który ma zrobioną instalację telewizyjną i podobno w jednym kablu mam telewizję naziemną i satelitarną. Do mieszkania dochodzi mi jeden przewód (w chwili obecnej oglądam na nim telewizję naziemną i słucham radia). Mieszkam w okolicy Wawy. Proszę o podpowiedź czy jest to możliwe i w jaki sposób mogę to zrobić?

0 10
  • #2 20 Gru 2012 12:50
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Jakim gniazdem jest zakończony kabel?

0
  • #3 20 Gru 2012 13:01
    Bisnesmen
    Poziom 9  

Nie jest zakończony żadnym gniazdem. Przewód z dachu leci bezpośrednio do tv.

0
  • #4 20 Gru 2012 13:18
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Napisałeś, że "podobno w jednym...".
    Zapytaj więc administratora, gospodarza domu, sąsiadów jak to jest z tym "podobno", jak już ustalisz fakty to je nam przedstaw i wtedy pomożemy...

A przewód na pewno nie leci z dachu bezpośrednio do tv...

0
  • #5 20 Gru 2012 13:40
    mirekgnd
    Poziom 17  

Witam
    Na początku przewodu należy zainstalować tzw filtr MFC 103 lub podobny (pasywny diplexer) ewentualnie multiswitch (aktywny) TMS9X8. Producent TRIAX. Na końcu przewodu instalujemy gniazdo z kompletem przyłączeń Takie gniazda można nabyć w markecie. Nie upieram sie przy"TRIAXIE" ale to zainstalowałem i działa dobrze. Sprzedaje to ELFA
    Pozdrawiam

0
  • #6 20 Gru 2012 15:44
    Bisnesmen
    Poziom 9  

Rozmawiałem z administratorem i wg niego wystarczy na koniec kabla podłączyć gniazdo końcowe z rozdzieleniem na tv naziemną, tv sat i radio. Czy wg Was jest to możliwe?

0
  • #7 20 Gru 2012 20:48
    mihal2002
    Poziom 43  

Bisnesmen napisał:
    Rozmawiałem z administratorem i wg niego wystarczy na koniec kabla podłączyć gniazdo końcowe z rozdzieleniem na tv naziemną, tv sat i radio.

Normalne.
    Bisnesmen napisał:
    Czy wg Was jest to możliwe?

A co kabel CI już ukradli? Jak nie to kup gniazdo RTV-SAT końcowe i ... wiadomo co.

0
  • #8 20 Gru 2012 23:47
    Bisnesmen
    Poziom 9  

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Jutro kupię gniazdo i spróbuję podłączyć. Tylko czy jak podłącze z tego gniazda dwa kable (DVB-T i TV SAT) do dekodera to wszystko będzie grało, będzie odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i satelity? I jeszcze jedno czy według Was Ferguson combo to dobry wybór? Jeżeli zaś chodzi o przewód to tak jak napisałem wcześniej do mieszkania leci bezpośrednio z dachu do tv.

0
  • #9 21 Gru 2012 02:03
    telesat1
    Moderator na urlopie...

KIEROWCA_VW napisał:
    Zapytaj więc administratora, gospodarza domu, sąsiadów jak to jest z tym "podobno", jak już ustalisz fakty to je nam przedstaw i wtedy pomożemy...

Temat wyląduje w koszu.

0
  • #10 21 Gru 2012 11:52
    Bisnesmen
    Poziom 9  

Witam,
    Tak jak już wczoraj napisałem:
    "Rozmawiałem z administratorem i wg niego wystarczy na koniec kabla podłączyć gniazdo końcowe z rozdzieleniem na tv naziemną, tv sat i radio."
    Ja rozumiem przez to że w jednym kablu mam telewizję naziemną i satelitarną. Dzisiaj chciałbym to zrobić i podłączyć dekoder (którego jeszcze nie mam). Chciałbym się jeszcze tylko upewnić czy wg Was ma szansę to działać? Pierwszy raz mam styczność z siecią telewizyjną i dlatego proszę o wyrozumiałość.

0
  Szukaj w 5mln produktów