Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung B2710 Simlock Orange-Zdjęcie blokady sim a utrata gwarancji

_jarcyk_ 20 Gru 2012 14:00 8784 9
  • #1 20 Gru 2012 14:00
    _jarcyk_
    Poziom 9  

Witam!

Piszę na forum bo nurtuje mnie jedno ważne pytanie, jak się ma zdjęcie blokady do utraty gwarancji? Ile ludzi na forum to i tyle opinii, a ja chcę znać 100 procentową odpowiedź. Mam Samsunga B 2710 Solid i chcę się pozbyć tej blokady. Zdejmując ową blokadę w serwisie orange zachowujemy gwarancję. Może napisać ktoś kto zdejmował simlocka poza serwisem orange jak jest z tą gwarancją?

Pozdrawiam! _Jarcyk_

0 9
  • #2 20 Gru 2012 14:10
    basstec
    Poziom 34  

Jeżeli zdejmiesz kodem to na 100% nie stracisz gwarancji, kod można kupić w orange za 77zł lub w jakiejś firmie oferującą takie kody w cenie około 60zł.

1
  • #3 20 Gru 2012 14:16
    tino2003
    Admin grupy GSM

Jeżeli kupisz kod w Orange to gwarancja będzie zachowana.
    Jeżeli usuniesz simlocka we własnym zakresie(czyt. taniej) to gwarancja będzie zależała od widzimisię serwisanta do którego trafi telefon na ewentualną naprawę.
    Gdy on stwierdzi brak blokady to może gwarancję anulować, ale też nie musi.
    Z doświadczenia wiem, że jeszcze nigdy nie została mi anulowana gwarancja z powodu zdjęcia blokady, a telefonów było już wysyłane setki.

basstec napisał:
    Jeżeli zdejmiesz kodem to na 100% nie stracisz gwarancji, kod można kupić w orange za 77zł lub w jakiejś firmie oferującą takie kody w cenie około 60zł.

Tylko operator wchodzi w rachubę, firma oferująca taką usługę to tak samo jak każdy pierwszy lepszy komis ;)

0
  • #4 20 Gru 2012 14:53
    basstec
    Poziom 34  

tino2003 napisał:
    firma oferująca taką usługę to tak samo jak każdy pierwszy lepszy komis
    Nie do końca, można kupić w komisie ale kodem tam nikt normalnie nie zdejmuje, to chyba powinieneś wiedzieć, taniej jest podłączyć pod boxa, taniej dla klienta. W serwisie Ci nikt kodu zdalnie nie wygeneruje, chyba, że serwis też taki kod zakupi w jakimś serwisie typu unlockimei czy gsmkody ale to dojdzie pośrednik więc i marża.

0
  • #5 20 Gru 2012 14:56
    _jarcyk_
    Poziom 9  

Nie będę ukrywał, że dzwoniłem do komisu i taka przyjemność kosztuje 30-40 zł, a w serwisie orange 77 zł wiec niby niema dużej różnicy, a jednak :D
    Tino2003 więc w moim wypadku zostaje serwis?

1
  • #6 20 Gru 2012 15:03
    tino2003
    Admin grupy GSM

basstec napisał:
    Nie do końca, można kupić w komisie ale kodem tam nikt normalnie nie zdejmuje

Jak to nie kodem? Robię odczyt kodów i wklepuje ręcznie do telefonu bo to jest najbardziej bezpieczne ;)

basstec napisał:
    jakimś serwisie typu unlockimei

Jak myślisz ten serwis skąd bierze kody? Kupuje po 77zł w Orange? :D

_jarcyk_ napisał:
    Tino2003 więc w moim wypadku zostaje serwis?

Polecam serwis ;)

0
  • #7 20 Gru 2012 15:19
    basstec
    Poziom 34  

tino2003 napisał:
    Jak myślisz ten serwis skąd bierze kody? Kupuje po 77zł w Orange?
    A widział kiedyś przy unlocku/odczycie kodów w programiku taki napis jak "decrypting codes"?

0
  • #9 20 Gru 2012 15:35
    basstec
    Poziom 34  

tino2003 napisał:
    basstec napisał:
    jakimś serwisie typu unlockime

Jak myślisz ten serwis skąd bierze kody? Kupuje po 77zł w Orange?
    Że tak zapytam, umiesz czytać czy tylko pisać? Żaden unlockimei czy gsmkody nie odczytał każdego telefonu jaki wyprodukował samsung żeby wygenerować kody, mają dostęp do bazy producenta.
    Ty mając urządzenie serwisowe robisz simlocka na miejscu i potrzebujesz do tego telefonu żeby odczytać pewną część pamięci w celu zdekodowania kodu. Jeżeli klient poda Ci imei to sprzętem simlocka nie zrobisz, możesz wysłać imei do jakiejś firmy, która dostęp do kodów ma ale to kosztuje jak wyżej. Czasami kody są generowanie przez serwer ale nie wiem czy tam są łamane czy jest po prostu dostęp do bazy jednak nie płacisz za to bo kupiłeś box.

Widzisz różnicę?

0