Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT Ducato 2.5TD - po mrozach nie odala

20 Gru 2012 15:27 3360 10
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z moim Fiatem Ducato 2.5 TDi, mianowicie nie chce odpalić po ostatnich mrozach. Odpaliłem go jakiś 4 tygodnie temu zgasiłem i wszystko było ok, a parę dni temu próbowałem go uruchomić, naładowałem akumulator i bez skutecznie. Paliwo dochodzi, po kręceniu widać lekki dymek z wydechu. Prysnąłem mu trochę samostartu - chodził dopóki mu pryskałem. Mam podejrzenia na świece płomieniową. Jak sprawdzić czy ona dobrze funkcjonuje, czy ma odpowiednie napięcie. Proszę o pomoc. :|

Moderowany przez tzok:

...a ja proszę o przestrzeganie punktu 3.1.13 Regulaminu Forum (ten post poprawiłem).

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Jak sprawdzić ,choćby multimetrem za 20 złoty.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Trzeba sprawdzić czy działa podgrzewacz, czy świece żarowe grzeją czy dochodzi napięcie, no i można z rana przez pierwszym kręceniem zagrzać go 3 razy
  • Poziom 22  
    Jeżeli odpala na samostarcie to raczej mało watpliwa usterka świec żarowych, najprawdopodobniej albo immobilizer wykazuje dysfunkcje albo elektrozawór pompy wtryskowej odmówił posłuszeństwa
  • Poziom 8  
    To ducato nie posiada świec żarowych tylko świecę tak zwaną płomieniową. Nie wiem za bardzo gdzie ona się znajduje. Sprawdzałem bezpieczniki i przekaźniki i wszystkie są dobre. Ciekawe jest to, że przed mrozami odpalał normalnie.
  • Poziom 22  
    W kolektorze ssącym
  • Poziom 8  
    Na kolektorze ssącym początek wlotu powietrza tak dobrze myślę?. A można prosić o jakieś fotki czy schemat dokładnej lokalizacji tej świecy płomieniowej. Aha, zauważyłem że po przekręceniu zapłonu świeci taka kontrolka, taki pomarańczowy czajniczek ma to coś wspólnego z tym bo ona w sumie już kiedyś świeciła . :D
  • Poziom 13  
    Sprawdź filtr paliwa, skoro chodzi na samostarcie to nie dostaje paliwa albo nie steruje pompy.
    świece płomieniową znajdziesz wkręconą w do aluminiowej rury kolektora, przychodzi do niej jeden przewód przykręcany z góry oraz z boku metalowa rurka z paliwem.
  • Poziom 8  
    Witam tak podejrzewałem ze to na kolektorze ssącym to będzie świeca płomieniowa. Jutro dam znać co i jak ale pewnie to będzie płomieniówka bo cały czas jest zimna. Sprawdzę jeszcze napięcie na niej, dam znać jutro.
  • Poziom 8  
    Witam Przyczyna znaleziona zatkany filter paliwa jakiś dziwny szlam na spodzie po zalaniu nowego filtra po dłuższym kręceniu odpalił a przy okazji wymieniłem świecę płomieniową bo ona też nie grzała była cały czas zimna tera płomieniówka daje ładny płomień dzieki za pomoc pozdro.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No to zajrzyj jeszcze do zbiornika, w filtrze z powietrza ten syf się nie wziął.

I masz filtr, a nie "filter".