Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kino domowe+telewizor brak dźwięku

keczanin4ever 20 Gru 2012 17:50 2379 3
  • #1 20 Gru 2012 17:50
    keczanin4ever
    Poziom 10  

Witam mam problem z podłączeniem głosników kina domowego z telewizorem.Telewizor to LG37lh3000, a kino to LG DH6520 T.
    A mianowicie podłaczałem przez chinche w kinie a euro do telewizora był obraz ale dźwięku nie było no więc kupiłem kabel hdmi podłaczyłem z telewizorem i z kinem no ale znów brak głosu jedynie jest w głosikach w telewizorze.W ustawieniach nie znalazłem nic żeby przełączyć na dźwięk z kina.Wejścia jakie mam w tv to 3hdmi 2 podpisane jako in a w jednym nic nie pisze.Prosze o jakąs pomoc bo nie wiem co zrobić by dźwiek szedł z telewizora na głośniki w kinie.

0 3
  • #2 20 Gru 2012 17:54
    irekr
    Moderator

Przez kabel HDMI nie ma możliwości "przesłania" dźwieku z telewizora do kina.
    Jeżeli odbiornik ma gniazdo "wyjście audio" a kino ma "wejście audio" to prostym podwójnym chinchem można to połączyć.
    Można tez wykorzystać złącza optyczne, jeżeli TV ma wyjście a kino ma wejście optyczne.

0
  • #3 20 Gru 2012 18:13
    keczanin4ever
    Poziom 10  

Telewizor ma wejście tylko komponent i avi przynajmniej tak pisze tylko "in".
    Jest w tv wyjście optyczne a kinie wejście ,czyli przez to jak podłącze to bedzie juź dźwięk czyli trzeba taki kabel kupić dobrze mówie?
    Ale to dziwne ze przez kabel hdmi nie da sie podłączyć dźwięku bo w instrukcji pisało ze jak sie tak podłączy to będzie cyfrowy dźwięk i obraz

1
  • #4 20 Gru 2012 19:14
    irek6311
    Poziom 33  

Kup kabel optyczny i połącz TV z Kino Domowe < będzie dżwięk .

kino domowe+telewizor brak dźwięku

1