Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Vekta TK6 - 4 kable

20 Gru 2012 18:01 2547 5
  • Poziom 8  
    Witam
    Otóż mam problem.
    Wiem że sporo tutaj tematów na temat tego unifony niemniej jednak żaden nie rozwiązał mojego problemu.
    Zakupiłem domofon Vekta TK6
    Posiadam 4 kable, po wielu próbach udało mi się uzyskać tylko głośnik i mikrofon(tzn było słuchać w słuchawce oraz na dole)
    Pozostają 2 kable i wszelkie kombinacje wraz ze zworkami nie dają mi pożądanego rezultatu - czyli domofon dzwoni oraz idzie otworzyć drzwi od klatki.
    Mógłbym prosić o pomoc?

Kolory kabli:
    Zółty
    Niebieski
    Zielony
    Czerwony

Z taką konfiguracją działa to jak opisałem powyżej.

Zdjęcia:
    http://i.imgur.com/v26FB.jpg
    http://i.imgur.com/KET7v.jpg

Bardzo prosił bym o pomoc gdyż chcę skończyć to przed świętami...
  • Pomocny dla użytkowników
    Skoro instalacja jest 4 żyłowa, to musisz podłączyć kabelki do zacisków 1, 2, 3 i 4.
    Zworki mają być założone i nic z nimi nie kombinuj. Niepotrzebnie podłączyłeś kabelek pod zacisk nr 5.
    Pominąłeś nr 1, na którym jest wywołanie. O lokalizacji poszczególnych żył nie będę się tu rozpisywał, bo było o tym nie raz na forum. Nawet robiąc próby "na chybił trafił" wystarczą 2 minuty aby się w tym rozeznać.
  • Poziom 1  
    witam
    panowie mam taki problem
    6 zylowa instalacja: słysze wszystko z zewnatrz, domofon dzwoni, zaczep też działa. zostaly dwa kable i dwa sloty na plytce. oczywiste ze probowalem tej i tej mozliwosci i nie dziala. sluchawka w domofonie jest popsuta?
  • Poziom 8  
    Spróbowałem tak jak napisałeś(obie kombinacje) i niestety dalej lipa.
    O ile mi wiadomo jak złącze 2 kabelki to powinno na dole się otwierać a tego nie robi...

@EDIT:
    Postęp taki że zielony do 1, niebieski do 2 i jak na dole nacisnę to domofon dzwoni.
    Zamka dalej nie otwiera.

Dodano po 3 [godziny] 34 [minuty]:

Czytałem ze ktoś miał podobny problem i trzeba było coś "zmostkować".
    Może tutaj leży problem?
  • Pomocny dla użytkowników
    Mostki oczywiście są w instalacji 4 żyłowej konieczne, ale producent już o to zadbał.
    Kupując unifon TK6 już domyślnie są one założone (dwa jumpery, poziomo obok siebie).
  • Poziom 8  
    Niemniej jednak nie działa to tak jak opisałem.
    Jest wywołanie, jest dźwięk i głos, a nie ma zamka...