Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie dźwięku z mixera do komputera

20 Gru 2012 19:57 1701 2
  • Poziom 15  
    Witam

Mam problem odnośnie nagrywania dźwięku z mixera djx 700 do komputera.
    Posiadam kartę dźwiękową sb 5.1 vx do której podłączam mixer pod wejście liniowe (mikrofonowe). Lecz dźwięk nagrywa mi aby na prawą kolumnę a lewa gra tak cicho, że jej praktycznie nie słychać. Próbowałem się bawić w opcjach itp ale to nic nie zmienia (może nie zmieniam tam gdzie trzeba). Wina kabla to to raczej też nie jest gdyż na innym jest to samo. Wydaje mi się że tu chodzi o to że karta nagrywa sygnał mono, ale nie znam się aż na tyle aby się na ten temat wypowiadać. Chcę po prostu jak najtańszym sposobem móc nagrywać równo oby dwa kanały. Najłatwiej było by w audacity ustawić nagrywanie mono i żeby rozdzielało sygnał na obie kolumny ale ja potrzebuję grać w radiu internetowym przez wtyczkę shoutcast w której takiej opcji nie ma (winamp + shoutcast). Przynajmniej ja nie zauważyłem.

Z góry dziękuje za pomoc :D

ps. przepraszam jeżeli zły dział
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Matron napisał:
    wejście liniowe (mikrofonowe)

Zdecyduj się w końcu. Liniowe a mikrofonowe to nie jest to samo; na mikrofonowym masz napięcie stałe w okolicach +5V i jest to zazwyczaj mono. Liniowe ma często kolor niebieski.
  • Poziom 15  
    Ja myślałem że wejście mikrofonowe pełni funkcje również wejścia liniowego. Ja akurat podłączam pod niebieskie ale mniejsza z tym, po tylu miesiącach udręki udało mi się. Podłączyłem pod wejście niebieskie ( zawsze tam podłączam mikrofon dlatego napisałem tak ) no i w mikserze od karty dźwiękowej wyciszyłem line a mikrofonowe podgłośniłem ale nie całkiem bo przestery były. Przy 50 % jest super wszystko. Dzięki na drobne naprowadzenie bo mnie to skłoniło do pokombinowania z wyjściami w karcie. Dziękuje