Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS Z53S - Szary ekran zmieniający kolor

20 Gru 2012 20:09 2487 11
  • Poziom 10  
    Panowie chciałbym dokonać wstępnej diagnozy uszkodzenia laptopa. Po tym co już się naczytałem przypuszczam uszkodzenie płyty głównej lub zintegrowanej karty graficznej GEFORCE 8400M. Czy można poznać po tych zdjęciach jaki to rodzaj uszkodzenia i jakie są możliwości jego naprawy ? Laptop startuje i po 10 sekundach sie resetuje. Dysk mniemam że cały, podłączyłem do stacjonarnego i chodzi, wszystkie pliki są.
  • Spec od komputerów
    Wstępnie uszkodzenie grafiki.
    Naprawa wymiana chipu.
  • Poziom 10  
    znalazłem coś takiego, czy to jest sposób na rozwiązanie mojego problemu? Fakt że po pewnym czasie wada fabryczna może i dotknąć tego laptopa, ale to chyba mniejszy koszt niż nowy układ graficzny. Mieszkam w tym samym mieście , jest sens jechać i sprawdzić. http://allegro.pl/asus-z53s-plyta-gl-i-kadlubek-100-gw-i2887984689.html Zapytałem go o kartę graficzną, ale skoro widać bios na podłączonym monitorze to chyba wszystko jest ok ? Ma nawet lepszy procek.
  • Poziom 29  
    Podziała pewnie tyle ile gwarancja - jeśli jest tam fabrycznie montowany układ - taki zakup to wywalenie pieniędzy w błoto. Naprawa tylko przez wymianę układu na nowy wolny od wady fabrycznej.
  • Poziom 10  
    foldback napisał:

Podziała pewnie tyle ile gwarancja
    pewnie też, choć jego gwarancja skończyła się pewnie w 2010 bo to model 2008/9, choć mój padł po 4,5 roku i głównie przez to że dzieciak grał w gry, wtedy właśnie się zawiesił i wyłączył, a ten zależnie od tego jak będzie traktowany( choć nie wiem jak był, ale wizulnie wygląda o 80% ładniej od mojego pozdzieranego), ja potrzebuję lapka do pracy głównie word,excel i internet i teraz już bym go pilnował. Zobaczymy czy grafika to ta sama kiepska seria GF co u mnie.
  • Poziom 29  
    Grafika do wymiany, miałem identyczny przypadek u mnie. Na zewnętrznym monitorze może być ok. Na innej matrycy może się coś pokazać. Aczkolwiek biorąc pod uwagę to, że co 10 sekund masz reset to pewnie się nic nie pokaże ;) Tak czy siak, układ graficzny do wymiany
  • Poziom 29  
    Chodziło mi o 7 dniową gwarancję rozruchowa sprzedającego.
    Obojętne co byś nie robił na laptopie to trwałość układu to 3- 5 lat (taki czas bezawaryjnej pracy, zależny od temperatury). Wymienisz układa na nowy i możesz grać a układ podziała te 4 lata. Kupisz używany to może po pół roku pracy w wordzie paść - loteria. Teraz przypomniało mi sie zalecenie jednego z serwisów aby nie grać na laptopie i nie obciążać grafiki :D (stary układ po reballingu). Szukaj serwisu, który daje gwarancję na wymianę układu od 5 miesięcy do roku wtedy masz pewność niezależnie od przeznaczenia laptopa.
  • Poziom 10  
    Rozumiem, ale boję się inwestować 300 zł na wymianę nowego układu w starym laptopie, jetem ciekaw co zaoferuje sprzedający; o wszystkich problemach z moim laptopem nie powiedziałem, obudowę mam pęknięta, więc wymieniam, brzęczy wentylator też wymieniam, wada tych modeli to pękające zawiasy które są popękane u mnie, jak widać mój laptop to szrot :) .Na razie wiem że jest procek większy od mojego, pamięc 512, przekładam od swojego 2GB, ponoć nic nie było wyciągane ale dokładnie to sprawdzę, sporo części zostaje, dysk o ile jest, i inne pierdoły które może da się sprzedać na części. Wydaje mi się że dobrą opcją jest postawić winde albo wrzucić płytkę recovery vista tylko nie wiem czy zaskoczy z tym modelem bo inny procek, jak myślicie. Nie upieram się na 100% ze muszę kupic ,mam blisko więc podjadę i obadam, jeśli sprzedający da mi czas na sprawdzenie to być może zaryzykuję.
  • Poziom 29  
    Wymiana samego układu to koszt ok. 400zł w górę.
    Inwestycja w ten kadłubek za 220zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Osobiście nigdy bym tak nie zrobił i koledzy pracujący w serwisach komputerowych pewnie też nie...
  • Poziom 10  
    maras2003 napisał:
    Wymiana samego układu to koszt ok. 400zł w górę.
    to tym bardziej się nie opłaca ożywiać takiego laptopa. Chyba że wizualnie lepiej by wyglądał od mojego.
    Tak czy inaczej, byłem, ale po podłączeniu mojej matrycy pokazał się podobny ekran i stąd moje pytanie, nie mam takiej wiedzy i pytam, dlaczego na zewnętrznym monitorze widać bios a po podłączeniu matrycy nie widać nic?
  • Spec od komputerów
    michalmg napisał:

Tak czy inaczej, byłem, ale po podłączeniu mojej matrycy pokazał się podobny ekran i stąd moje pytanie, nie mam takiej wiedzy i pytam, dlaczego na zewnętrznym monitorze widać bios a po podłączeniu matrycy nie widać nic?

Uszkodzenie układu graficznego.
    Wyjście vga, hdmi oraz wyjście na matrycę (LVDS) to osobne tory w chipe, obraz na monitorze może być super na matrycy brak lub nieprawidłowy- uszkodzona grafika.
  • Poziom 10  
    boro1234567 napisał:
    Wyjście vga, hdmi oraz wyjście na matrycę (LVDS) to osobne tory w chipe
    boro1234567 tak też myślałem że jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Dziękuję za wyjaśnienia, także dla maras2003'a i foldback'a ;)