Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD nokia 3510i podłączenie PINów

07 Lut 2005 17:02 12140 18
  • Poziom 11  
    Witam mam mały problem. Kupilem wyświetlacz LCD z noki 3510i i chciałbym go podłączyć do AVRa. Opis wyprowadzeń mam ze strony http://sandiding.tripod.com/ni3510.html :
    1. RESET
    2. CS
    3. GND
    4. SDATA
    5. SCLK
    6. VDIGITAL
    7. VBOOSTER
    8. VLCD

Niewiem jak podłączyć 6,7 pin i do czego one są.
    Czy ten LCD ma w sobie podświetlanie czy trzeba użyc LEDów
    PROSZĘ O POMOC !!!
  • Poziom 15  
    WYstarczy podłączyć LCD do procesorka czy potrzebny jest jestcze jakiś sterownik ??? Pytam bo nie rozumiem skąd tam się wziął epson :-) Z góry dzięki za pomoc :-)
  • Poziom 11  
    :) wyswietlacz ma rozdzielczosc 98x67 wiec siezko by bylo sterowac wyswietlaczem za pomoca 8 wyprowadzen :)
    ten LCD ma wbudowany sterownik Epson S1D15G14 do ktorego dokumentacje mozna sobie sciagnac troszke wyzej
    za pomoca ktorego steruje sie tym wyswietlaczem
  • Poziom 15  
    Dzięki! Do nokii 3510i są tylko sterowniki epsona, czy można trafić na jakiś inny??
  • Poziom 15  
    Co się stanie jak nie zresetuję wyświetlacza zaraz po włączeniu??????
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pit_com:

Jak trafisz na inny to się nawet o tym nie dowiesz, bo będzie kompatybilny, przecież każdy lcd do noki 3510i chodzi z każdą nokią 3510i.

A jak zresetujesz LCD zaraz po włączeniu, to się zresetuje, co zresztą powinno się zrobić żeby usunąć śmieci z jego pamięci.

e913:
    Vlcd, Vbooster, Vdigital do 3,3V, Gnd do masy, do tego kondzior 43nF między 3,3V a Gnd, a to co zostaje to najzwyklejsze w świecie SPI, które możesz podłączyć pod sprzętowe SPI AVRa, albo pod dowolne IO i napisać softwareowe SPI do sterowania wyświetlaczem. WSIO!
  • Poziom 15  
    witam
    poszukuje jakiegos softa ktory pozwoli na sterowanie tym wyswietlaczem podlaczonym pod LPT
  • Poziom 15  
    To Ci dopiero, a ja sam sie meczylem zeby to podłaczyc ale za to splodzilem konstrukcje podlaczana pod COM i LPT (w zaleznosci od tego co nam lepiej pasuje) i programik w C/C++ Jednyą wadą tego wszytkiego jest powolnosc wyswietlania, niestety filmu na tym sie oglądac nie nie da, ale zawsze cos tam mozna wyswietlic. Zastanawiam sie tylko jak przyspieszyc te diabelne porty, zna ktos na to radę? Bo ja nie mam juz sił, zarówno LPT , COM, jak i złącze Floppy pozwala co najwyzej wyswietlic 2 klatki na sek, co jest bardzo slabym wynikiem bo chcialem z tego wyswietlaczyka zrobic fajny bajer (poglad kamerki lub jakis plugin pod Winampa) a tu zonk. A stosowac dodatkowych konrolerow tez za bardzo mi sie nie chce, bo nie wierze zeby z PC nie dalo sie wycisnąc szybciej (juz na starej Amidze 500 chodzi kilka razy szybciej)..
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No w powolność COM-a to jeszcze uwierzę, ale żeby LPT ? Toż to z LPT da radę po linii danych 8bit@1MHz wycisnąć... kwestia tylko, czy LCD jest taki szybki. Jak na mój gust ATmega8 dużo nie kosztuje, a i czegoś nauczyć się można... ;)
    Pozdr. Light-I
  • Poziom 15  
    Hmm 1MHz? na pin? No niby sie da ale nie przez zwykle sterowanie tylko przez LPT (EPP/EPC) ale to juz cos zupelnie innego bo trzeba by bawic sie w jakies interfejsy lączące bo niestety cos musi obsluzyc to EPP/EPC. W miedzy czasie troszkę szperalem i szukalem i niestety nie znalazlem sposobu by moc sterowac dowolnym poinem szybciej niz 100-200kHz a to niestety jest zbyt powolne by wyswietlic na tym film (10 fps to 787920kb do przeslania wiec najmniej 1MHz) jest potrzebny. Ja jak do tej pory nie znam sposobu by na PC tyle wycisnąc w normalnym sterowaniu na dowolnym porcie na dowolnym pinie.
    Jakby cos zalączam moj program (strasznie namotaty) ale moze sie komus przyda (wyswietla .tga)

ster.zip - moj program c/c++
  • Poziom 23  
    Czy ktoś wykonał może ten schemat pod LPT?
    Ja próbowałem ale mi to nie działa...
    Pominąłem LM317, a napięcie dawałem z zasilacza labolatoryjego... :/
    Mam WinXP. Czy ktoś miał podobne problemy?
    Potrzebuję 100%pewnego schematu, by sprawdzić czy wyświetlacz nie umarł ...
  • Poziom 15  
    witam, jesli chodzi ci o ten schemat(http://mitglied.lycos.de/elektronikalshobby/VB/gLCD/S1D15G14/) to ja go zmontowalem ale nie dzialal
  • Poziom 15  
    Zamieszczam moj schemat ktory dziala idealnie z moim prograem ster.zip zamieszczonym wyzej

Zasilanie biore z diody zenera 3v3 co bez problemu wystarcza na lcd jak i leda podswietlającego, i dziwie sie czemu stosowac jakies odrebne zasilacze. Na tym pająku wyzej jest calosc brak tylko wtyczki z podlutowanym rezystorem i diodą zenera. Kostka to zwykly CMOS 4011 i w zasadzie jest tylko po to by moc calosc podłączyc pod COM gdzie mozna sterowac tylko 3 pinami a co za tym idzie trzeba bylo dorobic reset co nie bylo wiekszym problemem.
    Testowalem dzialalo bez problemu na COM,LPT i Floppy (podlączylem to pod tasmę od flopa, ale ku mojemu zdziwieniu dzialalo jeszcze wolniej niz na LPT / COM)

Jakby ktos chcial zobaczyc jak wyswietalaczy pokazuje aktualną temperaturę to podaje link do filmiku http://galusz.neostrada.pl/pasteforce/filmik.mov
    Dla ciekwaskich wyswietlaczem steruje Samurize z przerobionym skryptem Wather... przy zmianie pogody podmieniany jest obrazek (.tga) i odpalay program ster ktory wyswietla pliczek.

Dziekuje za artykul o EPP/EPC bede musial jeszcze z tym powalczyc.