Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kino domowe do 2500 YAMAHA ?

fhuzbych 20 Gru 2012 23:26 10992 44
  • #1 20 Gru 2012 23:26
    fhuzbych
    Poziom 11  

Jak w temacie, rozgladam się za czymś sensownym a nie za drogim.
    Wymagania umiarkowane TV Samsung SMART 46" 50/50 Muzyka
    Pokój ok 25m2. Generalnie nie jestem znawcą muzyki, ale lubię posłuchać dobrych dzwięków ROCK, Muzyka Klasyczna, Heavy METAL , Muzyka Elektroniczna.
    Szukam czegoś w rozsądnej cenie i umiarkowanej jakości (cena).

Myslałem o czymś takim : YAMAHA RX-V473 + BD-S473 + PRISM ONYX 200
    lub wersja tańsza YAMAHA RX-V373 +.......

ewentualnie tańsze kolumny ONYX 100

Jakieś rady ?

0 29
  • #2 20 Gru 2012 23:36
    Pablo1964
    Moderator

Koniecznie posłuchaj ulubionej płyty z muzyką na tym sprzęcie przed zakupem.

0
  • #3 21 Gru 2012 03:14
    petrus
    Poziom 24  

Kompletnie beznadziejny zestaw. Drogi Blue Ray i najgorsze możliwe kolumny.
    Jakby zamienić cenowo odtwarzacz i kolumny - będzie OK.
    2,5 tys. to taka graniczna kwota, 200-300zł zrobi naprawdę bardzo duże znaczenie.

0
  • #4 21 Gru 2012 21:09
    fhuzbych
    Poziom 11  

Dzięki za rady.
    To jeśli zestaw "beznadziejny" to jakaś propozycja?
    Jakie kolumny ? itp

A może Taga harmony tav-606v3 i do tego jakiś ampli np Yamaha albo Pioneer i jakiś Blue Ray ?

Jest jeszcze jamo s426 ale to już za drogo się robi.

Znalazłem jeszcze taki zestaw w niezłej cenie: zestaw kina domowego PIONEER VSX-422-K + BDP-150-K + TAGA HARMONY TAV406

0
  • #5 21 Gru 2012 22:32
    Pablo1964
    Moderator

Jak wielokrotnie mówiliśmy, używanie podstawowej serii amplitunerów KD do słuchania muzyki jest problematyczne. Dlatego posłuchaj koniecznie muzyki przed zakupem.

0
  • #6 22 Gru 2012 15:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To słaby zestaw.
    Zacznij od :
    Onkyo 548 + jamo 606
    Harman 156 + Jamo 606

0
  • #7 22 Gru 2012 23:38
    fhuzbych
    Poziom 11  

LOCOLOCO napisał:
    To słaby zestaw.
    Zacznij od :
    Onkyo 548 + jamo 606
    Harman 156 + Jamo 606

Tak, jamo 606 mają recenzje super ale do tanich nie należą. Może warto dozbierać kasy i się szarpnąć na jamo.

Dzięki i pozdrawiam

0
  • #8 23 Gru 2012 17:42
    petrus
    Poziom 24  

Nie warto, wspomniane Tagi grają lepiej i są tańsze. HK 156 natomiast jest warty uwagi, tylko nie posiada dodatkowego wyposażenia jeśli takiego wymagasz, tzn brak usb czy funkcji sieciowych.

0
  • #9 23 Gru 2012 20:24
    fhuzbych
    Poziom 11  

petrus napisał:
    Nie warto, wspomniane Tagi grają lepiej i są tańsze. HK 156 natomiast jest warty uwagi, tylko nie posiada dodatkowego wyposażenia jeśli takiego wymagasz, tzn brak usb czy funkcji sieciowych.

jamo 606 mają bardzo dobre recenzje ale są drogie, A jeśli chodzi o TAGI to pojawiły się jakieś TAGA HARMONY TAV406 nie wiem na ile są gorsze od wspomnianych tav-606v3 ?

Co do amplitunera coś wybiorę: albo YAMAHA RX-V473 lub 373 myślę też o PIONEER VSX-422-K lub wspomniane wcześniej Onkyo 548 co do Harman 156 jakoś zewnętrznie mi nie pasuje ale musiałbym się mu przyglądnąć bliżej.

W sumie nie jestem audiofilem, kiedyś posiadałem TECHNICSA i własnie go sprzedałem za parę stówek i pomyślałem dołożę coś do tego i skompletuję coś nowszego ale bez przesady nie chcę kompletować drogiego sprzętu . Coś w granicach rozsądku 2 do max 3 tys

Pozdarwiam i dziękuję za rady

Wesołych ŚWIĄT

0
  • #10 23 Gru 2012 22:17
    Pablo1964
    Moderator

fhuzbych napisał:
    kiedyś posiadałem TECHNICSA i własnie go sprzedałem za parę stówek

Też posiadałem, najniższy i najsłabszy model SU-V300. Żaden z omawianych tu amplitunerów KD nie zbliża się nawet do niego brzmieniem. Dlatego ponawiam uwagę o nie kupowaniu bez wcześniejszego odsłuchu. Przeczytaj też: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

0
  • #11 24 Gru 2012 10:54
    fhuzbych
    Poziom 11  

Pablo1964 napisał:
    fhuzbych napisał:
    kiedyś posiadałem TECHNICSA i własnie go sprzedałem za parę stówek

Też posiadałem, najniższy i najsłabszy model SU-V300. Żaden z omawianych tu amplitunerów KD nie zbliża się nawet do niego brzmieniem. Dlatego ponawiam uwagę o nie kupowaniu bez wcześniejszego odsłuchu. Przeczytaj też: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

Tak teraz to już mleko się wylało wzmacniacz tuner i Procesor dzwięku (SU - V500 ST - GT350 SH - GE90) sprzedany, stał w szafce 10 lat bez kolumn.

Szukam jakiegoś "następcę" tak jak pisałem wcześniej, nie jestem na bieżąco z tematem nowinek technicznych w tym temacie. Myślałem iż 15 lat to przepaść techniczna a tu słyszę iż dziś sprzęt jest słabszy niż dawniej mówię o tym z dolnej lub średniej półki.

Telewizor samsung smart 46" d7000 był dobrym zakupem ale dzwięk ma słabiutki więc trzeba "go" wspomóc jakimś sprzętem + słuchanie muzyki.

Myslę iż rozsądne rozwiązanie to:
    TAGA 606V3 + ONKYO HT-R548 lub Pioneer VSX-422 , a za jakiś czas jakieś Blue ray

1
  • #12 24 Gru 2012 15:29
    petrus
    Poziom 24  

To nie jest rozsądne rozwiązanie z uwagi na te amplitunery. Jaka jest graniczna kwota zakupu bez blue ray ?

0
  • #13 25 Gru 2012 11:28
    fhuzbych
    Poziom 11  

petrus napisał:
    To nie jest rozsądne rozwiązanie z uwagi na te amplitunery. Jaka jest graniczna kwota zakupu bez blue ray ?

Witam

No mam problem i zaczynam się zastanawiać czy jest sens w takim razie co kolwiek kupować, skoro jak rozumiem dzisiaj na "coś warty" amplituner trzeba wydać nie parę stówek ale parę tyś zł, aby był coś warty. Nie będąc w temacie myślałem iż jeśli przeznaczę 2,5 k zł to kupię powiedzmy takie sensowne minimum które nada się i do KD i do słuchania muzyki.
    Jeszcze jedno, nie zależy mi na głośnym słuchaniu muzyki bo nie mam do tego warunków (sąsiedzi za scianą) ale do tego aby przy umiarkowanej głośności z przyjemnością móc posłuchać dobrej muzy.

Reasumując, myślałem iż za 2,5 k zł kupię cały komplet, ale mogę na razie odpuścić Blue-ray i ograniczyć się tylko do zestawu głosników + amplituner

Konkretnie czy mogę za to kupić najlepiej nowy zastaw za taką kasę ?

Pozdrawiam i czekam na radę

0
  • #14 25 Gru 2012 12:24
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli przyzwyczajony jesteś do brzmienia niskiego modelu Technicsa, możesz zwrócić uwagę np. na H/K AVR 460. Jednak w założonym budżecie zmieści się sam amplituner.

0
  • #15 25 Gru 2012 20:21
    fhuzbych
    Poziom 11  

Pablo1964 napisał:
    Jeżeli przyzwyczajony jesteś do brzmienia niskiego modelu Technicsa, możesz zwrócić uwagę np. na H/K AVR 460. Jednak w założonym budżecie zmieści się sam amplituner.

Dzięki ale obawiam się iż cena poza moim zasięgiem.

Pioneer BDP-150K, VSX-422K, Taga Harmony TAV-606 za 2400zł
    Harman 156 + Taga Harmony TAV-606 za 2400 zł

Coś z tego ? co lepsze, nic ?

0
  • #16 25 Gru 2012 22:32
    Pablo1964
    Moderator

Sądzę, że szybciej polubisz brzmienie drugiego zestawu.

0
  • #17 25 Gru 2012 23:41
    fhuzbych
    Poziom 11  

Pablo1964 napisał:
    Sądzę, że szybciej polubisz brzmienie drugiego zestawu.

Słyszałem iż H/K są dość awaryjne i z tylko roczną gwarancją?

0
  • #18 26 Gru 2012 12:27
    Pablo1964
    Moderator

Nie rozumiem polityki dystrybutora - w większości krajów ten sprzęt jest objęty dwuletnią gwarancją, u nas wciąż obowiązuje roczna. Jednak sprzedawcę obowiązuje dwuletnia rękojmia. Co do awaryjności - mój amplituner trafił do serwisu w okresie gwarancji. Jednak po naprawie już 5 lat pracuje bezproblemowo.

0
  • #19 26 Gru 2012 13:04
    petrus
    Poziom 24  

fhuzbych napisał:

Harman 156 + Taga Harmony TAV-606 za 2400 zł

Ten zestaw sporo lepiej zagra, tylko pytanie czy subwoofer jest w zestawie ? W kinie domowym jest niezbędny.
    Co do Harmana to dziwna polityka, jest rok gwarancji, ale niektóre salony mogą wystawić na 2 lata. I nie mówię tutaj o rękojmi.

0
  • #20 26 Gru 2012 15:05
    fhuzbych
    Poziom 11  

Jeszcze jest ciut doższy : HARMAN KARDON AVR 260 czy warto dołożyć?

Co do psucia się, myslę iż nie należy od razu zakładać że się zepsuje, zresztą nie będę grał na sprzęcie "wyczynowo"

Reasumując, wiem o co pytać w sklepie, pozostało znaleźć miejsce gdzie można by było coś takiego przesłuchać i ewentualnie kupić :)

0
  • #21 26 Gru 2012 19:20
    Pablo1964
    Moderator

fhuzbych napisał:

W kinie wielkiej różnicy nie będzie. Natomiast im wyższa seria tym lepsze brzmienie w muzyce w trybie stereo.

0
  • #22 26 Gru 2012 20:43
    fhuzbych
    Poziom 11  

Pablo1964 napisał:
    fhuzbych napisał:

W kinie wielkiej różnicy nie będzie. Natomiast im wyższa seria tym lepsze brzmienie w muzyce w trybie stereo.

Szczerze mówiąc teraz idzie "walka" o tryb stereo, mnie osobiście na tym najbardziej zależy, a kupno KD jest po to aby równocześnie sprzęt wykorzystać i do filmów (pod żonę). Znam starą zasadę iż jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ale jednak. Mam wrażenie że dzisiaj sprzęt stereo jest cenowo przewartościowany, bo jakby nie patrzeć jest to sprzęt "niszowy" pewnie dlatego takie ceny.
    Tak muszę jeszcze przekonać żonę do zakupu, myślałem że komplet kupię za ok 2k zł a tu 2,5 k zł bez Blue ray i w jakości powiedzmy mocno minimum.

0
  • #23 26 Gru 2012 21:12
    Pablo1964
    Moderator

fhuzbych napisał:
    Mam wrażenie że dzisiaj sprzęt stereo jest cenowo przewartościowany, bo jakby nie patrzeć jest to sprzęt "niszowy" pewnie dlatego takie ceny.

Nie sądzę. Spójrz choćby na HK3490. Jakością trybu stereo przewyższa serię AVR6xx a jest sporo tańszy. Po prostu próg, od którego opłaci się oferować stacjonarny sprzęt do słuchania muzyki, zaczyna się niego wyżej niż dla sprzętu do kina, w którym dominuje wciąż dźwięk w postaci skompresowanej (DD czy DTS). Nie ma sensu produkować sprzętu stereo, przy słuchaniu którego uszy bolą, także trudno wymagać od początkującego domowego kino-amatora, żeby musiał wydawać 10 tys. zł na sprzęt wielokanałowy, którego walory będą słyszalne jednak dopiero przy odtwarzaniu muzyki z płyty audio CD. To są sprzęty dla innych odbiorców - pisałem o tym w artykule, do którego podałem Ci odnośnik.

0
  • #24 26 Gru 2012 22:06
    fhuzbych
    Poziom 11  

Pablo1964 napisał:
    fhuzbych napisał:
    Mam wrażenie że dzisiaj sprzęt stereo jest cenowo przewartościowany, bo jakby nie patrzeć jest to sprzęt "niszowy" pewnie dlatego takie ceny.

Nie sądzę. Spójrz choćby na HK3490. Jakością trybu stereo przewyższa serię AVR6xx a jest sporo tańszy. Po prostu próg, od którego opłaci się oferować stacjonarny sprzęt do słuchania muzyki, zaczyna się niego wyżej niż dla sprzętu do kina, w którym dominuje wciąż dźwięk w postaci skompresowanej (DD czy DTS). Nie ma sensu produkować sprzętu stereo, przy słuchaniu którego uszy bolą, także trudno wymagać od początkującego domowego kino-amatora, żeby musiał wydawać 10 tys. zł na sprzęt wielokanałowy, którego walory będą słyszalne jednak dopiero przy odtwarzaniu muzyki z płyty audio CD. To są sprzęty dla innych odbiorców - pisałem o tym w artykule, do którego podałem Ci odnośnik.

Mówiąc inaczej, poprawnie należy podjąć decyzję na czym nam zależy jeśli na oprawie dźwiękowej filmów kupujemy kino domowe, jeśli na słuchaniu muzyki kupujemy inny sprzęt (stereo). Pewnie większość popełnia ten sam błąd myśląc iż za w sumie małe pieniądze można mieć 2 w 1.

Czyli określając np swoje preferencje np 80% muzyka a 20% kino, rozsądnie by było zrezygnować z kina i kupić sprzęt stereo.
    A przy 50%/50% powinno się kupić 2 sprzęty oddzielnie.

0
  • #25 27 Gru 2012 12:34
    fhuzbych
    Poziom 11  

Ile wart jest : Harman Kardon avr 630 ?

0
  • #26 27 Gru 2012 12:54
    Pablo1964
    Moderator

Bardzo dobry amplituner. Nowy kosztował ponad 5000 zł. Jeżeli nie przeszkadza Ci brak HDMI, będziesz miał prawdziwą satysfakcję. Warunek: dobry stan techniczny.

0
  • #27 27 Gru 2012 12:58
    fhuzbych
    Poziom 11  

Ile max wart jest kasy ok ? 1000zł?

Brak hdmi do kina niezbędny?

0
  • #28 27 Gru 2012 13:04
    Pablo1964
    Moderator

fhuzbych napisał:
    Ile max wart jest kasy ok ?

Nie ma cen katalogowych sprzętu używanego. Wart jest tyle ile kupujący jest w stanie zapłacić. Wszystko zależy od stanu technicznego.
    fhuzbych napisał:

Jest przydatny ale nie jest niezbędny. Szczegóły znajdziesz na forum.

0
  • #29 27 Gru 2012 13:13
    fhuzbych
    Poziom 11  

Pablo1964 napisał:
    fhuzbych napisał:
    Ile max wart jest kasy ok ?

Nie ma cen katalogowych sprzętu używanego. Wart jest tyle ile kupujący jest w stanie zapłacić. Wszystko zależy od stanu technicznego.
    fhuzbych napisał:

Jest przydatny ale nie jest niezbędny. Szczegóły znajdziesz na forum.

Stan techniczny : wszystko działa idealnie.
    Zastanawiam się nad ceną max jaką można dać. Jakbyś miał kupić (teoretycznie) ile byś dał 1000 zł ?

Dzwięk znacznie lepszy od Harmana 156 ?

Wielkie Dzięki za rady

0
  • #30 27 Gru 2012 13:23
    Pablo1964
    Moderator

Mam AVR 435. Jedna seria niżej, jeden rok modelowy młodszy. Gra u mnie już 7 lat. Za nic nie sprzedałbym go za 1000 zł.

fhuzbych napisał:
    Dzwięk znacznie lepszy od Harmana 156 ?

Nawet nie porównuj.

0