Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz TRACER TRZ 452 na co zmienić?

21 Gru 2012 01:08 1845 8
  • Poziom 8  
    Witam , miałem zasilacz nazwa : TRACER TRZ 452 Czy do 120 zł mogę znalezc podobny na allegro ? Tylko minimum 450 W , nie znam się za bardzo na tych koncówkach SATA , ATA , i wgl dlatego pytam jaki mozna nabyc zamiennik tego ? Najlepiej jeśli miał by wiecej WAT na Allegro znalazłem : ZASILACZ 600W ATX AKYGA BIG FAN , za 80 zł opłaca się ?Jest To dla mnie bardzo ważne , nie mogę grać na zasilaczu podmienionym bo TRACER mi sie spalił a zamiennik tymczasowy widocznie nie ciagnie sprzetu i dlatego proszę was o pomoc co kupic w miare dobry sprzet i jak wiadomo w tych czasach w miare rozsadna cene a z Tuskiem sie policze .. Dziekuje za pomoc :)
  • Poziom 35  
    Haha, wesołych świąt.

Może zacznijmy od tego, że zarówno tracer, jak i inne jakieś "akyga" zostaną ci tu odradzone, i to szybko.
    Zazwyczaj w takich momentach użytkownik na tym forum dostaje ten link:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Przemyśl to i pamiętaj, że słaby zasilacz to naprawdę wielkie zagrożenie dla komputera. Chcesz mieć dobry - to szukaj używanego w tej cenie.
  • Poziom 39  
    Zasilacze Tracer i Akyga to są bardzo złej jakości zasilacze.
    Obie marki znajdują się na tzw. czarnej liście.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    Moc zasilacza nie jest jedynym miernikiem jego jakości i przydatności, podobnie jak moc samochodu.
    Aby właściwie dobrać zasilacz, trzeba znać: model płyty gł, model procesora i model karty graficznej.
    Jeśli Twoja płyta gł. ma złącze ATX 24 pin, to tak na szybko mogę zaproponować
    FORTRON 450W ATX / FAN 120 mm + 24pin za 99zł. plus koszt przesyłki 18zł.
    http://allegro.pl/oryginalny-fortron-450w-atx-fan-120-mm-24pin-i2865237013.html
    Dla pewności podaj jednak powyższe dane.
  • Poziom 35  
    To, że ma napisane 600Watt, to wcale nie znaczy, że tyle może gdzieś w tym zasilaczu zostać wykorzystane.

Powiedz dlaczego "zamiennik tymczasowy widocznie nie ciągnie sprzętu (...)", tzn. co się dzieje?
  • Poziom 8  
    Witam , z wiatraczka w zasilaczu iszczy , wyglada na to ze nie wyrabia z chłodzeniem i sie wyłacza , przed wyłaczeniem wiesza sie niemiłosiernie i wyskakują na monitorze jakieś czerwone tła ale to było 2 razy tylko teraz jak sie wyłacza to czary ekran i koniec .
  • Poziom 39  
    Podaj markę, model i moc zasilacza oraz model płyty gł, model procesora i model karty graficznej.
    Dane zasilacza odczytasz z naklejki umieszczonej na jego obudowie.
    Pozostałe dane odczytasz z programu CPU-Z.
  • Poziom 8  
    Karta Graficzna Nvidia 9600 GT 512 Mb
    Procesor AMD Phenom X2 3.00 GHz
    Zasilacz : ATX LC B350 ( chinski jakiś pewnie ) 350W
    Płyta głowna : Asus M4A77TD Pro
  • Poziom 39  
    Twój komputer potrzebuje 260W mocy. Natomiast ten pseudozasilacz Logic może dać na linii +12V max. 214W.
    Zasilacz TRACER TRZ 452 na co zmienić?
    Wyrzuć go i kup prawdziwy zasilacz, np. ten, który poleciłem w pierwszym poście.
  • Poziom 8  
    Dziekuje wzystkim za zaoferowaną pomoc Wesołych Swiat . Temat do zamkniecia