Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Propozycje funkcjonowania działu

21 Gru 2012 09:24 10161 8
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Tutaj piszemy wszystkie ZA i PRZECIW oraz SUGESTIE - jak uatrakcyjnić ten dział.

Przypominam, że tutaj obowiązuje pełny Regulamin Forum.

Pozdrawiam. Moderator działu. Adam SP5ANJ
  • flexghzflexghz
  • Poziom 23  
    Przydał by się przyklejony temat z linkami lub zdjęciami schematów instalacji antenowych zaczynając od prostych ;
    -na 1 TV
    -na 2 TV
    -z symetyzatorami i wzmacniaczami.
    -na kilka lub kilkanaście TV
    -z dołożoną anteną radiową
    -z dołożoną anteną sat itd.
    Bardzo fajne są na stronie Dipola.Tyle że musiałby ktoś po rozrysowywać trochę istniejące.
    Wiele osób zaczyna przygodę z DVB-T za sprawą wyłączania sygnału analogowego i nie wie jak i co się z czym je.
  • Poziom 29  
    SP5ANJ napisał:
    Tutaj piszemy wszystkie ZA i PRZECIW oraz SUGESTIE - jak uatrakcyjnić ten dział.

Bez urazy,a co mody mają kłody w czascze i nie poradzą se?. Jak tak to do ula i od pszczół się roboty uczyć, a reszta jak ma zerdzewiałe uzwojenia to złom. Swoją drogą temat już dawno powinien ulec selekcji(nie tylko ten,bo jak sie szukajkę włączy to jest zamieszanie!) ,by laicy mogli coś wychwycić. To co się nie nadaje jest moderowana ,wiadomo ,a co nie to kosmos. Szukam niekiedy na elce czegoś i "Gazda śpi a jak trza to chlapie"

Swoja drogą ta wypowież jak wam Mody nie odpowiada to .... Ale widzę że leserujecie.
    Mimo wszystko pozdrawiam was, bo wiem że do tego" trza mieć nerwy"

Piotr.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 23  
    Przydałby się także temat z prostą instalacją antenową na 1-2 TV , opisem podstawowych błędów podczas rozruchu typu przesterowanie sygnału wzmacniaczem oraz odsyłacze do stron z lokalizatorem nadajników,profilem terenu i doborem anten.

Jest tu kilka osób w tym dziale co zrobili by to w kilkanaście minut.
    Ułatwiło by to pomoc nowym na forum.

Pomijam fakt że zanim napiszą to powinni użyć wyszukiwarki lub po prostu pootwierać kilkanaście tematów.
    To dla nich byłby ten przyklejony temat.
    Co Wy na to ?
    Witam.
    Dzięki za zainteresowanie.

fidotp napisał:
    Przydałby się także temat z prostą instalacją antenową na 1-2 TV , opisem podstawowych błędów podczas rozruchu typu przesterowanie sygnału wzmacniaczem oraz odsyłacze do stron z lokalizatorem nadajników,profilem terenu i doborem anten.

Osobiście jestem za. :D

Cytat:
    Jest tu kilka osób w tym dziale co zrobili by to w kilkanaście minut.

Czekam na propozycje.

Cytat:
    Ułatwiło by to pomoc nowym na forum.

Niestety user-y są leniwe i nie będą nawet czytały tego podwieszonego wątku a napiszą tylko - aby im pomóc (czytaj : dać na talerzu wszystkie potrzebne i sprawdzone informacje z linkami).

Cytat:
    Pomijam fakt że zanim napiszą to powinni użyć wyszukiwarki lub po prostu pootwierać kilkanaście tematów.

I tu tkwi również "rozterka" tych coby utworzyli taki podpowiadający wątek .

Cytat:
    Co Wy na to ?

To czekamy na propozycje.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Ja bym dodał poddział związany z DVB-C. Podział instalacji w domu, etc.
    Witam.
    szczodros napisał:
    Ja bym dodał poddział związany z DVB-C. Podział instalacji w domu, etc.

Dzięki za sugestie ale w opisie działu mamy już uwzględnione :

"Dobór anten, sposób prowadzenia instalacji odbiorczej, podział sygnału na kilka odbiorników, instalacje TV naziemnej oraz kablowej. Nie dotyczy TV SAT."

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Trochę wtrącone ale chyba na temat - więc proszę o wybaczenie ;)

SP5ANJ napisał:
    Coraz bardziej przekonuję się w tej sprawie, że Elka schodzi w rankingu wielu Forum elektronicznych (Polskich) na tzw. "psy" a szkoda.

Hmm - przyznam że nie bardzo rozumiem dlaczego ? Czy aby dlatego że nie jest to forum dla zawodowców ? a takie miało być - to wtedy oczywiście jest to problem

Natomiast nie widzę problemu aby wydzielić ( można w każdym dziale forum - dział dla lamerów/początkujących/amatorów - gdzie natychmiast lądowałby każdy post napisany niedbale lub nieumiejętnie ( z powodu braku wiedzy ). Wtedy zawartość takich działów nie powinna wpływać na ranking Forum bo one z założenia dotyczą laików.

SP5ANJ napisał:
    Zobacz, że w dziale Antenowy (nie serwisowym) około 75% tematów to tematy pisane przez Laików, którzy myślą, że wiedzą (czasami) więcej od tu piszących ( po mojemu tu-piszących to Fachowiec).

Po pierwsze mania wielkości to dziś dość powszechna choroba więc trudno się dziwić ;) , po drugie czy to znaczy że należy wylewać dziecko z kąpielą ? Czy to że trafiają się "prawdziwki" to znaczy że trzeba zamknąć Forum dla wszystkich amatorów ? nawet dla tych którzy wiedzą że nic nie wiedzą ale chcą spróbować i może dzięki temu się czegoś nauczą ?.

SP5ANJ napisał:
    Laik dość często zadając pytanie - tak poważnie "błądzi", że czasami jestem zmuszony wykorzystać reg 3.1.17

Niestety tak się dzieje - i o ile w przypadku "olewacza" który coś wie ale nie chce mu się dokładnie wyjaśnić ma to głęboki sens o tyle w przypadku laika jest absolutnie krzywdzące bo nie pisze tak dlatego że mu się nie chce lepiej tylko że NIE POTRAFI lepiej bo często nie wie nawet o co dokładnie ma pytać. Ale ma problem i chciałby życzliwej porady jak go może rozwiązać ( a sam oceni czy jest w stanie to zrobić czy nie ). A co dostaje ? . Najpierw ostrzeżenie ( dobrze jeszcze jak z wyjaśnieniem CO zrobił żle - gorzej jak sam obszerny punkt regulaminu ) - po czym najczęściej garść wydumanych porad zaprawionych ironią że skoro taki głupi to jak w ogóle śmie tu wchodzić i zawracać gitarę :fachowcom" którzy maja tyle poważnych zajęć a "MUSZĄ" udzielać reprymendy takiemu laikowi. I co taki pytający robi po takiej reakcji ? ano najczęściej olewa temat i więcej tu nie zagląda. Czy naprawdę O TO TU CHODZI ?

SP5ANJ napisał:
    Jednak MY oraz i TY (jako w pojęciu Fachowcy) nie powinniśmy pozwalać sobie na podpowiedzi w stylu, np. :
    - sprawdzian akumulatora 12V/100A w autku - przeciągnij po kablach +/- i zobacz jaka będzie iskra, która będzie świadczyła o pojemności i napięciu akumulatora samochodowego.
    - zewrzyj w gniazdku sieciowym ~230V bolce i bez miernika zobaczysz czy jest/było napięcie - tylko później wymień bezpieczniki.

Wydaje mi się że sporo przesadzasz - nie o takie porady mi chodzi ( nie zagrażające życiu lub zdrowiu ). Natomiast chwilowe zwarcie zasilacza 12V 1W z zabezpieczeniem przeciwzwarciowym ( czyli prąd zwarcia jest MNIEJSZY niż prąd obciążenia - nie jest tego typu radą tylko prostym domowym sposobem który laik może z powodzeniem zastosować sam.
    To coś jak dotykanie językiem płaskiej baterii 4,5V aby sprawdzić czy jest sprawna. Pewnie że przyjemne to nie było ale nie każdy miał miernik pod ręką ( np na campingu ) a tak od razu było wiadomo czy to bateria czy problem z latarką ). Sam bardzo często ( zanim pojawiły się zasilacze z F-kami sprawdzałem w ten sposób ( zwarcie na wtyczce ) poprawność zamontowania kabla we wtyku i NIGDY ( a żyję z tego już ok 25 lat ) nie uszkodziłem zasilacza ani nie zrobiłem sobie krzywdy - co zresztą jest absolutnie normalne bo jak zapewne wiesz napięcie bezpieczne to 24V

Moja prośba/sugestia dla Forum - nie zniechęcajmy ludzi którzy próbują coś zrobić sami , nie zniechęcajmy i nie naśmiewajmy się z ludzi którzy piszą post z pytanie które już wielokrotnie było wałkowane na Forum. Ciszmy się że TU pytają a nie gdzie indziej bo FORUM to z definicji miejsce gdzie wszyscy powinni móc się zapytać ( choćby w specjalnym miejscu - "dla laików" ) a nie towarzystwo wzajemnej adoracji dla fachowców ;). I najważniejsze - jeśli kogoś to irytuje , złości , wkurza to przecież NIE MUSI zniżać swojego poziomu wiedzy i odpowiadać na takie pytania. nie musi NIC ROBIĆ . Niech pisze i wypowiada się tam gdzie jego wiedza zostanie odpowiednio doceniona i zrozumiana.

I co Wy ( szanowni forumowicze ) i Ty SP5ANJ na to ?
  • Poziom 17  
    czy tak ma działać Forum - czy TO podnosi jego pozycje w rankingu ?

napisał: Nie dochodzi zasilanie do wzmacniacza.

A ty jesteś jasnowidz? Czy zdajesz sobie sprawę jakie głupoty w składaniu, wymienianiu, podłączaniu anteny siatkowej może zrobić amator?

napisał:Jutro sprawdzę tą poradę którą podał a w poniedziałek zakupie kabel i mam nadzieję że to wyjaśni mój problem:)

Nie rób takich głupot. Każda porada to tylko gdybanie. Jak chcesz cokolwiek wymieniać to musi być pewne. Najpewniejsze będzie, przy twoim poziomie wiedzy, wezwać fachowca. Wyjdzie taniej i będzie działać.