Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eltax Expirience - modyfikacje

etaks11 21 Dec 2012 09:24 1593 3
    etaks11
    Level 11  
    Koledzy, niedawno nabyłem drogą zakupu raczej low-endowy zestaw kolumn Eltax Expirience. Cena była bardzo dobra i stan jak nowe więc nie zastanawiałem się długo. Nie jestem strasznym audiofilem więc takie pudełka w zupełności mi wystarczają tym bardziej, że pokój w którym graja ma jakieś 15m2.

Wygląda to tak:

Jako, że mam niestety po ojcu naturę konstruktorską i lubię we wszystkich sprzętach sobie pogrzebać, udoskonalić, przebudować, podkusiło mnie żeby wziąć się za delikatne poprawienie zamysłu producenta i kosmetykę kolumn.

Myślałem o dodaniu jakiegoś wzmocnienia, wytłumienia w kilku miejscach i obciążenia.

Eltax Expirience - modyfikacje Eltax Expirience - modyfikacje Eltax Expirience - modyfikacje Eltax Expirience - modyfikacje

Jeśli chodzi o obciążenie to po głowie chodzi mi komora balastowa. Kolumny maja poniżej przedniego bass reflexu oddzielną, zamkniętą komorę. Gdyby gdzieś od tyłu wywiercić otwór do tej komory, wepchać tam jakiś worek foliowy i zasypać go piaskiem, żwirkiem lub innym ołowiem i zatkać otwór koreczkiem byłoby dociążenie jak znalazł.

Jestem otwarty na wskazówki i rady.

Projekt może mało ambitny, mało efektowny i efektywny ale cóż... Jak mi coś wejdzie do głowy to koniec...
    goraj krzysztof
    Level 31  
    Jeśli masz naturę konstruktorską to trzeba było samemu zrobić kolumny.W tych dużo już nie poprawisz.Wygłuszone już są,co do wzmocnień to podczas gdy grają sprawdź czy ścianki drgają.
    User removed account
    User removed account  
    etaks11
    Level 11  
    Dzięki za bezcenne rady. Wesołych Świąt!

Można zamknąć temat.