Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urmet/1131 - URMET 1131 - jak podłączyć dodatkowy głośnik lub domofon?

Eloop 21 Dec 2012 10:57 5508 7
 • #1
  Eloop
  Level 12  
  Witam
  Posiadam taki oto domofon http://www.miwiurmet.com.pl/domofony_katalog_...et-1131,-,gr,34_293_294_355_356,pr,12642.html (mieszkanie w bloku) i zdarza się, ze nie słyszę sygnału wywołania, zwłaszcza jak w mieszkaniu gra np. telewizor.
  Mam w związku z tym pytanie, czy da się w jakiś sposób podłączyć do niego dodatkowy (zewnętrzny) głośniejszy dzwonek wywołania (może być z własnym zasilaniem). Mógłby być nawet nie koniecznie głośniejszy, pod warunkiem, że np. pociągnął bym instalacje od domofonu bazowego (z przedpokoju) np. do pokoju. A może w ogóle dodatkowy domofon. Co możecie mi doradzić? Co będzie prostrze, skuteczniejsze?
 • #2
  konti
  Level 27  
  Witaj możesz pociągnąć dodatkową instalację 4 lub 5 żył . Nie wiem na ile żył jest podłączony twój unifon . Podłączenie dodatkowego można by też zrealizować . Ale myślę , że najlepszym rozwiązaniem było by przeciągnięcie instalacji do drugiego unifonu. Będziesz miał możliwość używania dwóch słuchawek jednej w przedpokoju , a drugiej w pokoju. Po prostu nie ruszając się z fotela będziesz mógł otworzyć komuś drzwi na dole . Drugi unifon podłączysz bezproblemowo w sposób równoległy . :)
 • #3
  Eloop
  Level 12  
  Czyli jak rozumiem, mogę przeciąć kabel idący z korytarza do domofonu, zamontować kostkę i pociągnąć od niej dodatkową instalację do drugiego domofonu? Nie będzie to szkodziło instalacji na bloku? Jakichś strat sygnału nie będzie?
 • #4
  konti
  Level 27  
  Witaj , Nie powinno nic zaszkodzić . a kabla przecinać nie musisz wystarczy jak wykorzystasz ten unifon co już wisi . Wystarczy podpiąć się pod kostki na płytce tego unifonu. Wkrętak krzyżowy i dokręcasz kolorami . Tak najprościej :)
 • #5
  Eloop
  Level 12  
  Aha, czyli dzwonić będą mi obydwa na raz, to by było dobre. Tak z ciekawości ile tak można domofonów podłączyć na raz bez jakichś szkód?
 • #6
  konti
  Level 27  
  Witaj

  Dokładnie podczas dzwonienia będą wywołane dwa unifony na raz . Tego drugiego akurat nie wiem . Ale chyba nie jest to liczba nieskończona ponieważ linia wywołania również ma jakąś tam obciążalność , a jak wiem równoległe łączenie głośniczków zmniejsza opór . Tak więc z ilością nie przesadzaj . Przy dwóch unifonach nic się nie stanie :) Wiem z doświadczenia , bo w domkach również zakładałem dwa unifony pod jedno wywołanie .
 • #7
  Eloop
  Level 12  
  Ok, dzięki, spróbuje zrobić tak jak piszesz.
 • #8
  ROWE
  Level 34  
  Najprościej możesz podłączyć równolegle do masy i CA zwykłą słuchawkę telefoniczną, wkładkę solo bez obudowy a nie cały unifon.