Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet/1131 - URMET 1131 - jak podłączyć dodatkowy głośnik lub domofon?

21 Gru 2012 10:57 4866 7
  • Poziom 12  
    Witam
    Posiadam taki oto domofon http://www.miwiurmet.com.pl/domofony_katalog_...et-1131,-,gr,34_293_294_355_356,pr,12642.html (mieszkanie w bloku) i zdarza się, ze nie słyszę sygnału wywołania, zwłaszcza jak w mieszkaniu gra np. telewizor.
    Mam w związku z tym pytanie, czy da się w jakiś sposób podłączyć do niego dodatkowy (zewnętrzny) głośniejszy dzwonek wywołania (może być z własnym zasilaniem). Mógłby być nawet nie koniecznie głośniejszy, pod warunkiem, że np. pociągnął bym instalacje od domofonu bazowego (z przedpokoju) np. do pokoju. A może w ogóle dodatkowy domofon. Co możecie mi doradzić? Co będzie prostrze, skuteczniejsze?
  • Poziom 27  
    Witaj możesz pociągnąć dodatkową instalację 4 lub 5 żył . Nie wiem na ile żył jest podłączony twój unifon . Podłączenie dodatkowego można by też zrealizować . Ale myślę , że najlepszym rozwiązaniem było by przeciągnięcie instalacji do drugiego unifonu. Będziesz miał możliwość używania dwóch słuchawek jednej w przedpokoju , a drugiej w pokoju. Po prostu nie ruszając się z fotela będziesz mógł otworzyć komuś drzwi na dole . Drugi unifon podłączysz bezproblemowo w sposób równoległy . :)
  • Poziom 12  
    Czyli jak rozumiem, mogę przeciąć kabel idący z korytarza do domofonu, zamontować kostkę i pociągnąć od niej dodatkową instalację do drugiego domofonu? Nie będzie to szkodziło instalacji na bloku? Jakichś strat sygnału nie będzie?
  • Poziom 27  
    Witaj , Nie powinno nic zaszkodzić . a kabla przecinać nie musisz wystarczy jak wykorzystasz ten unifon co już wisi . Wystarczy podpiąć się pod kostki na płytce tego unifonu. Wkrętak krzyżowy i dokręcasz kolorami . Tak najprościej :)
  • Poziom 12  
    Aha, czyli dzwonić będą mi obydwa na raz, to by było dobre. Tak z ciekawości ile tak można domofonów podłączyć na raz bez jakichś szkód?
  • Poziom 27  
    Witaj

Dokładnie podczas dzwonienia będą wywołane dwa unifony na raz . Tego drugiego akurat nie wiem . Ale chyba nie jest to liczba nieskończona ponieważ linia wywołania również ma jakąś tam obciążalność , a jak wiem równoległe łączenie głośniczków zmniejsza opór . Tak więc z ilością nie przesadzaj . Przy dwóch unifonach nic się nie stanie :) Wiem z doświadczenia , bo w domkach również zakładałem dwa unifony pod jedno wywołanie .
  • Poziom 12  
    Ok, dzięki, spróbuje zrobić tak jak piszesz.
  • Poziom 22  
    Najprościej możesz podłączyć równolegle do masy i CA zwykłą słuchawkę telefoniczną, wkładkę solo bez obudowy a nie cały unifon.