Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 607 2.7 hdi - świeci abs/esp

21 Gru 2012 11:53 9396 9
  • Poziom 7  
    Witam problem w moim aucie jest taki wpadłem w niewielką dziurę i zaświeciła się awaria abs i esp po jakimś czasie zgasło pojeździłem trochę i zaczęło znowu wyskakiwać.
    Zaprowadziłem samochód do mechanika został podłączony pod KTS i pokazało czujnik prawy tył, zakupiłem nowy założył skasował błąd i było ok przez 5km jazdy i abs i esp zapalił się znowu i ta sama sytuacja gaśnie czasem i się zaświeca.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Prędkości kół sterownik widzi prawidłowe?
    Okablowanie sprawdzone?
    Pierścień ABS nie uszkodzony/czysty?
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    kajaba autoserwis napisał:
    Prędkości kół sterownik widzi prawidłowe?
    Okablowanie sprawdzone?
    Pierścień ABS nie uszkodzony/czysty?

Takie pytania raczej nie mają sensu bo widać że obsługujący KTSa umie tylko odczytywać i kasować błędy.

tomko.wawa napisał:
    został podłączony pod KTS i pokazało czujnik prawy tył, zakupiłem nowy założył skasował błąd i było ok przez 5km jazdy.
  • Poziom 7  
    Najwyżej sam sprawdze okablowanie. Jak sprawdzić czy prędkość kół jednakowa?
    Może pojechać do innego specjalisty ?
    Może ktoś wie gdzie te przewody tam idą od abs

Dodano po 7 [minuty]:

Awaria pojawia się już jak przekrece zaplon i zapale silnik po 3sek
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jedyne co możesz sam zrobić to wjechać na kanał i bardzo dokładnie obejrzeć czujniki, przewody, kostki, styki w nich i pierścienie nadajników ABS. Jeśli tam nie znajdziesz niczego podejrzanego to pozostaje droga do serwisu.
  • Poziom 7  
    Awaria ABS/ESP usunięta problemem okazał się przerwany kabelek kawałek za kostką czujnika.
    Mechanik dziwny gość straciłem na darmo 195zł
  • Poziom 42  
    tomko.wawa napisał:
    Mechanik dziwny gość

Żaden dziwny, chciałeś aby ci odczytał błąd to odczytał, żaden komputer "nie wie" czy to kabelek czy czujnik, potem sam kupiłeś czujnik i masz co chciałeś, a trzeba było zostawić do naprawy....więc czy mechanik dziwny czy klient?
  • Poziom 7  
    No zostawiłem do naprawy bo robił ABS i wymieniał mi też przelewy bo ciekły

Dodano po 2 [minuty]:

Oddał mi samochód wyjechałem za bramę i ABS się zaświeciły to powiedział żebym przyjechał po świętach to mi poprawi, ale coś mnie po nowym roku tknęło i sam do tego zajrzałem
  • Poziom 42  
    tomko.wawa napisał:
    zakupiłem nowy

Dlaczego kupowałeś sam ten czujnik, dlaczego nie mechanik?

tomko.wawa napisał:
    No zostawiłem do naprawy bo robił ABS i wymieniał mi też przelewy bo ciekły

To ile zapłaciłeś za całość i kto znalazł w końcu ten "kabelek", ten sam mechanik...
  • Poziom 7  
    Bo to było tak głownie chodziło o zrobienie tych przelewów a ABS dodatkowo.
    I ten mechanik zdiagnozował KTS,em że to czujnik prawego tylnego koła, po prostu ma ręce pełne roboty zapytał czy ja bym tego czujnika nie kupił razem z tymi przelewami to kupiłem.
    Przelewy zrobił i ABS niby też tak jak pisałem wcześniej że po wyjechaniu za bramę odnowa komunikat się pojawił.
    Po nowym roku sam zajrzałem z ciekawości.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapłaciłem za przelewy i 360zł + czujnik ABS 195zł i robota 500zł
    bo przy tych wtryskach się napracował poprzedni właściciel kleił wszystko na poxipol z tyłu jak są wtryski z jakiegoś sylikonu był zrobiony wał powodziowy na ropę tak ciekła

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz mam znowu problem z FAP świeci mi żółta kontrolka silnika i jest komunikat błąd związany ze złą jakością spalin.