Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer DEH-2320UB - Zakłócenia, szumy - słaby odbiór stacji/fal radiowych

użytkownik58987156 21 Dec 2012 12:18 3975 4
    użytkownik58987156
    Level 2  
    Witam wszystkich.

Posiadam Golfa IV. Postanowiłem wymienić stare radio na nowsze. Wybór padł na Pioneer DEH-2320UB. Skusiła mnie niska cena i, przede wszystkim, wiele pozytywnych opinii, które znalazłem w sieci Internet.

Radio kupiłem, podłączyłem i jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Utwory z pamięci USB słucha się nader przyjemnie. Cóż, niestety nie samymi piosenkami z pendrive'a człowiek żyje i czasem dobrze byłoby posłuchać radia.

Tutaj sprawa ma cię gorzej. Odbiornik co prawda "wychwytuje" wiele rozgłośni, lecz słuchanie nie jest już tak przyjemne, jak w wypadku utworów odtwarzanych z pamięci USB, gdyż często pojawiają się mniejsze lub większe szumy, zakłócenia, w szczególności pojawiające się co kilka sekund minimalne trzaski.
    W centrum miasta wszystko ogranicza się do minimalnych zakłóceń (co mimo wszystko jest denerwujące). Kiedy już wyjadę kilka kilometrów poza aglomerację sprawa ma się gorzej. Jakąkolwiek stację bym nie włączył - wszędzie szumy, trzaski - mniejsze czy większe zakłócenia - zawsze przeszkadzają. Nie da się spokojnie, czysto posłuchać radia.

Teraz pytanie - czy da się na to coś poradzić? Czy jest to wina anteny samochodowej, czy może radia, które być może nie oferuje jakości, jaką dają droższe odbiorniki? Zależy mi wyłącznie na czystości odbioru - może to być wyłącznie jedna stacja radiowa, aby tylko odbierała czysto, bez zbędnych zakłóceń.
    Sądziłem, że gdy kupię nowe radio problem odbioru fal radiowych nie będzie mnie zajmował, a tu - masz ci los - niemiła niespodzianka.

Byłoby mi bardzo miło, gdyby udało się coś na to poradzić, gdyż radio jest wg mnie naprawdę interesujące.

Pozdrawiam i życzę wszystkim spokojnych, radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
    btomko
    Level 34  
    Podłącz separator antenowy.
    użytkownik58987156
    Level 2  
    Gdzie wpiąć niebieski kabel od separatora? Wiem, że w czarną kostkę ISO, ale nie wiem dokładnie w które miejsce.
    marek790524
    Level 16  
    Na wyjściu z radia jest zazwyczaj niebieski przewód oznaczony power antena gdzie po włączeniu radia pojawia się napięcie 12V, do niego trzeba podłączyć.
    użytkownik58987156
    Level 2  
    Podłączyć rozumiem jako:
    1. rozciąć kawałek (niebieskiej) osłony kabla zasilającego od samochodu
    2. w te miejsce wpiąć końcówkę niebieskiego kabla od separatora:
    Pioneer DEH-2320UB - Zakłócenia, szumy - słaby odbiór stacji/fal radiowych
    3. zaizolować taśmą i finito?