Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alarm samochodowy American Legend CS9218 Small - PROBLEM!!!

07 Lut 2005 18:01 5998 24
  • Poziom 13  
    Witam. Niedawno zakupilem za niewielkie pieniadze centralke alarmowa CS9218 Small - wersja bez kostki z wyjsciem na 18 kabli + antena. Nie mam do niej schematu ale opis podlaczenia wzorowalem na wersji z wyjsciem na kostke. Kolory kabli zgadzaja sie. Po podlaczeniu centalka zareagowala kilkakrotnym piknieciem syreny. Niestety nie reaguje ona na pilota. Po czasie 30 sek od momentu podlaczenia samochod sam sie zamyka ( Fukcja PANIC ). Wychodzi na to ze centralka jest niby sprawna. Co myslicie o tym ze niedziala pilot? Jaka moze byc tego przyczyna? Orientujecie sie do czego sluza te dwie kostki ( jedna ma 2 czarne kable, a druga 3 (niebieski. czarny. czerwony)) Czy ta centralka ma wlacznik serwisowy? Co myslicie o tym problemie?? Pozdro
  • Poziom 29  
    Musisz wprogramować pilota. Pełny opis jak to zrobić znajduje się tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic236529.html
    i zawsze najpierw tam sprawdzamy. Trzeba czytać ogłoszenia administracji.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Po pierwsze nie powinien się sam uzbrajać po 30 s jeżeli są otwarte dzrzwi( chyba że nie podłączyłeś wyłączników krańcowych lub zrobiłeś to źle) lub jest przekręcony kluczyk w stacyjce. Te 3 przewody są do czujnika dodatkowego:czerwony - +, niebieski- wejście, czarny- masa po uzbrojeniu. 2 czarne moga być od blokady zapłonu. Podaj maila to przeslę ci wiecej informacji.

:arrow: A od czego masz te przyciski pod każdym postem?
    j.

Kolega większość postów przesyła na emila. To forum nie na tym polega. Zablokujemy możliwość pisania i może się porozumiemy.
    ankuch.
  • Poziom 13  
    Moj adres : irmscher034(malpa)o2.pl .Dzieki za rade sprobuje tak zrobic.

Dodano po 2 [minuty]:

Ale ten post odnosnie programowania pilota juz nie istnieje. A czy myslicie ze pilot moze byc uszkodzony. Dioda w nim swieci i wymienilem baterie.
  • Poziom 29  
    W linku którym zamieściłem jest spis wszystkich alarmów i tam masz pełne instrukcje. POZDRAWIAM
  • Poziom 21  
    A co z drugim pilotem? Jeśli jest to działa czy nie? Proponuję wkodowac ten co wydaje się sprawny i będzie więcej wiadomo. Jeśli alarm jest właściwie podłączony to wszystko powinno być OK. Poza tym usterki tych pilotów najczęściej objawiały się wytarciem styku przycisku i wtedy dioda nie świeciła. Pilot więc jeśli się nie wprogramuje to może być podejrzany (ewentualnie odbiornik w alarmie - rzadki przypadek), jeśli jednak normalnie centralka go przyjmie to jest z nim wszystko dobrze. Warto jeszcze przed pochopnym orzeczeniem usterki centrali sprawdzić "na spokojnie" podłączenia - od strony alarmu i od strony auta - czy przewody w które się wpinałeś (lutowałeś) to na pewno te które chciałeś wykorzystać i czy występuje na nich to co powinno.
    No i dobra masa to baaardzo ważna rzecz :-)
  • Poziom 13  
    W tym linku nic nie wyswietla. A jak zaprogramowac do niego pilota. Ta centrala nie ma przycisku serwisowego.
  • Poziom 29  
    Jakbyś kliknął tam spis alarmów oraz pokrewne a puźniej poszukał po nazwie to byś znalazł co ci się wyświetla?
  • Poziom 13  
    Wyswielta mi ze nie ma juz takiego postu.
  • Poziom 29  
    u mnie chodzi tutaj masz już końcowy link:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=788607#788607

Jakoś sprawdzałem z innymi osobami to linki są ok nie wiem co kombinujesz ale u wszystkich się odpala tylko nie u ciebie. Powiedz lepiej że nie masz punktów aby ściągnąć a nie kręcisz. zerkij na końcowy link który teraz podałem bo mnie to przerasta jak można kombinować. POZDRAWIAM
  • Poziom 22  
    W ciągu 5 sekund musisz z 6 razy załączyć i wyłączyć stacyjkę aż piknie syrenka i zapali się led, potem naciskasz przycisk w pilocie, zaprogramowanie potwierdzone jest dźwiękiem syrenki. Ostatnio mordowałem się z tym wynalazkiem w Tico znajomych (piloty wyskoczyły z pamięci) i szczerze mówiąc nie zazdroszczę zakupu. Sam fakt że istnieje możliwość szybkiego wyłączenia alarmu i odblokowania zapłonu za pomocą jedynie kluczyka jest dla mnie odstraszający, że o jakości pilotów nie wspomnę...
    ps. sprawdź też same piloty a konkretnie baterie i gumki pod przyciskami pilotów, w moim przypadku wystarczyło przeczyścić styki na płytce pod przyciskami (ledy w pilotach zapalały się z opóźnieniem)
  • Poziom 21  
    No przeciez kolega nie może skorzystać z tego linku jak ma mniej punktów niż potrzeba do pobrania...
    Wyślij choćby sms-ka i już możesz spokojnie ssać :-)
    Nie bądź takim sknerą ;-)
  • Poziom 29  
    Głównie chodzi mi o to aby użytkownicy forum nie otrzymywali gotowców po to są te pliki udostępniane aby z nich korzystać ale każdy woli gotowca bez żadnych starań co mnie trochę irytuje popieram cię zepol przecież wiedza jest po to aby się dzielić. Ale bez przesady nie można być sknerą trzeba też dać coś od siebie a ten przypadek pokazuje jak forum może zejść na psy jak każdy tylko poprosi i poda maila. POZDRAWIAM
  • Poziom 13  
    A ktory kabelek jest od stacyjki? Ten zolty?
  • Poziom 29  
    Pomarańczowy czy ty w ogóle masz schemat?
  • Poziom 13  
    O to chodzi ze nie mam i tak kombinuje:)
  • Poziom 29  
    To wykaż się w jakimś problemie za każdy napisany post otrzymasz punkty puźniej je możesz wykożystać do ściągania schematów. Forum polega na obustronnej pomocy a napewno będziesz znał odpowiedź na jakiś problem. Więc warto pomóc dla kogoś i wtedy sam otrzymujesz pomoc. POZDRAWIAM
  • Poziom 13  
    Dobra postaram sie.Ale mam jeszcze jedno pytanie. Do czego jest zolty przewod i te dwie kostki ( jedna 3kable druga 2)?
  • Poziom 13  
    zrobilem tak jak bylo w schematach i alarm wogole nie reaguje na nic. Nie chce sie wlaczyc w tryb programowania pilota. Wszystkie schematy ktore widzialem sa podobne do mojego ale to nie sa jeszcze dokladnie do tego modelu. NIe wiem czy to jakis przebieraniec czy co. A do czego jest zolty kabel? Czy np kierunki, wlacznik masowy drzwi, dioda LED musza byc podlaczone zeby wejsc w ten tryb? Pomozcie cos:(
  • Poziom 10  
    Muszisz wprogramować pilota tzn.:w ciągy 5sekund załącz w wyłącz 6razy stacyjke a syrena powtierdzi dzwiękiem wteny przycisnij przycisk na pilocie przyjęcie pilota zostanie potwierdzonne dzwiękiem
    Dziękuje
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Alarmy samochodowe nie sa moją działką ale wyglada mi na to ze nie masz podlaczonych wlacznikow drzwiowych a bez nich chyba nie da sie zaprogramowac pilota.
    CHyba żebym się mylił to prosżę mnie skorygować.

Dodano po 3 [minuty]:

Aha i jeszcze jedno pytasz od czego są te kable na ktorych końcach są kostki - jedna z 3 bolcami a druga z 2.
    Są to kable od dodatkowych czujników.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeżeli nie posiadasz pewnego schematu to bądź cierpliwy i poszukaj go.Podłączanie metodą prób i błędów może skończyć się spaleniem centralki i przy takiej ilości kabli niemożliwością jest podłączenie ich prawidłowo w ten sposób.
  • Poziom 13  
    A jak myslicie to ze kierunki, wlacznik drzwiowy, dioda Led nie jest podlaczona moze miec wplyw na to ze nie mozna zaprogramowac pilota? Do czego jest zolty kabel?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    żółty kabel to są światła postojowe. Może mieć znaczenie nie podłączenie czujników drzwi i zasilania po zapłonie. Natomiast warto mieć diodę aby widzieć co się dzieje. POZDRAWIAM
  • Poziom 13  
    A czy trzeba podlaczac ten kabel? Bo ja mam jeszcze dwa kable biale bodajze ktore sa chyba na kieruniki. Sprobuje jutro wszystko podlaczyc. Jak nie bedzie dzialac to nie wiem co jest nie tak.
  • Poziom 9  
    witam. moze mi ktos pomoze.Poszukuje sposobu aby zaprogramowac-przeprogramowac pilota do alarmu lexline lx 100.kupiłem samochod z jednym pilotem i kluczykiem z komisu z tej samej dzielnicyi troche sie obawiam że mi go dzwigną.błagam pomocy!!!