Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Java - Algorytm Johnsona szeregowanie zadań

Leewang 21 Gru 2012 16:57 1767 0
  • #1 21 Gru 2012 16:57
    Leewang
    Poziom 15  

Witam serdecznie,

Piszę do Was z prośbą, co do wymyślenia jak zadeklarować poprawnie zmienne, żeby później nie mieć problemu z napisaniem programu.

Chodzi o algorytm Johnsona i szeregowanie zadań.

Potrzebuje znać numery zadań i ich czasy wykonywania na poszczególnych maszynach.

Cały algorytm ma wyglądać mniej więcej tak (przykład pożyczony z innej strony):

Z P1 P2
    1 3 4
    2 2 5
    3 5 1
    4 4 2
    5 3 2

1. Podzielenie zadań na dwie grupy. W pierwszej powinny się znaleźć te zadania, dla których czas wykonywania na pierwszej maszynie nie jest dłuższy, niż czas wyknywania na drugiej maszynie. W drugiej grupie - wszystkie pozostałe.

2. Szeregujemy zadania z pierwszej grupy w taki sposób, aby najpierw były wykonywane te zadania, które mają mniejsze czasy na pierwszej maszynie.

3. Zadania z drugiej grupy szeregujemy w taki sposób, aby najpierw były wykonywane te zadania, które mają większe czasy na drugiej maszynie.

Ja zrealizowałem to tak :

Kod: java
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Później uszeregowałem zadania i otrzymałem coś takiego: 2 3 4 4 2 - czyli jednostki czasu jakie powinny zajmować zadania na pierwszym procesorze, brakuje mi niestety oznaczeń numerów zadań, na skutek czego nie mogę dopasować zadań do drugiego procesora.

Może ktoś z Was podpowie mi jak prawidłowo przyjąć zmienne i oznaczenia? Czy użyć tablicy dwuwymiarowej?

Pozdrawiam

PS.

Zrobiłem to zadanie na takich zmiennych:

w wyniku otrzymuje juz numer zadania i czasy dla pierwszego procesora, potrzebuje jeszcze dla drugiego. Teraz tablice wyglądają tak:

Wiecie może jak zrobić żeby uporządkować p2 względem pierwszego indexu gr1? tzn żeby p2 wyglądała tak:

0 0