Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA BOOKLET - windows nie może ustawić informacji offline... instalacja win7 s

hiv_sick 21 Gru 2012 18:15 3663 6
  • #1 21 Gru 2012 18:15
    hiv_sick
    Poziom 22  

Witam, przy instalacji systemu WINDOWS 7 starter wyskakuje błąd tuż zaraz po kopiowaniu, wypakowywaniu i konfiguracji:

"system windows nie może ustawić informacji offline o ustawieniach regionalnych"

System jest instalowany na dysku SSD 1.8" Ktoś się spotkał z takim błędem jak go ominąć?

0 6
  • #2 21 Gru 2012 22:33
    kisielos12
    Poziom 26  

Komputer jest podłączony do internetu ?

0
  • #3 24 Gru 2012 10:59
    hiv_sick
    Poziom 22  

Tu jest właśnie pies pogrzebany. Ten netbook nie posiada karty LAN, tylko WIFI.

0
  • #4 24 Gru 2012 22:16
    kisielos12
    Poziom 26  

A czy przy tym błędzie nie masz gdzieś opcji dalej ? W znaczeniu by przejść do następnego kroku, bo te informację możesz potem sobie ustawić po podłączeniu się do sieci WIFI, teoretycznie. Masz może wgl sieć wifi w domu ?

Pozdrawiam

0
  • #5 25 Gru 2012 15:14
    hiv_sick
    Poziom 22  

Niestety wyskakuje komunikat, że instalacja będzie anulowana. Wifi mam u siebie. pozdr

0
  • #6 27 Gru 2012 14:29
    hiv_sick
    Poziom 22  

Udało mi się sklonować partycję recovery ze starego dysku (niestety posiada on bad sectory). Zgrało się z błędami. przywracanie systemu zostaje przerwane na samym początku - tzn. wyskakuje komunikat, że przywracanie zostało zakończone. Po restarcie powraca znowu do przywracania i tak w kółko. Pomyślałem, że rozpakuj plik recovery.wim na czystą partycję SSD i postaram się ją naprawić poprzez bootrec/fixmbr bootrec/fixboot /fixboot/rebuildbcd. Niestety to spowodowało uszkodzenie tej partycji - musiałem ją sformatować. Macie jakieś pomysły jak odzyskać system z tego archiwum? (recovery.wim)

0
  • #7 09 Sty 2013 09:20
    hiv_sick
    Poziom 22  

Udało mi się zainstalować system na starym hdd (dysk posiada bad sectory). Po instalacji sklonowałem cały dysk na SSD. System się odpalił na SSD - jednak trochę przymulał, tzn. co jakiś czas przycinał się. Po restarcie laptopa mam niebieski ekran z komunikatem o błędzie ntdll.dll. Puściłem mu CHKDSK /r znalazł bardzo dużo błędów, coś tam ponaprawiał i uruchamia system do pojawienia się na ekranie kursora i stoi w miejscu. Dodam, że po klonowaniu udało mi się sprawdzić dysk SSD w HDTUNE - nie posiada bad sectorów. Podejrzewam, że błędy z systemem plików wynikają z klonowania z uszkodzonego HDD na SSD.

Pytanie brzmi:
    Czy istnieje możliwość instalacji (na Nokii) systemu windows 7 na wirtualnej maszynie i przekopiowanie partycji na dysk SSD?

0