Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta Asus - Komputer nie włącza się , wiatrak kręci się bardzo powoli

21 Gru 2012 18:40 2973 9
  • Poziom 8  
    Witam, opiszę swój problem od początku , około 2 tygodnie temu karta w moim pc zaczęła buczeć , rozebrałem ją przeczyściłem , zmieniłem pastę, trochę ucichła za dwa dni przestała działać , pożyczyłem inną kartę niby sprawną - nie działała BIOS pikał 3 razy co oznaczało że jest problem z grafika , pożyczyłem kolejną kartę - działała ale mam za słaby zasilacz i często grafika się wyłączała , pożyczyłem słabszą kartę znowu nie działała , nie mogłem pożyczyć więcej kart więc pożyczyłem płytę główną też na AM2 z zintegrowaną grafiką , wymieniłem ją miałem trochę problem z podłączeniem guzików na obudowie i diód ale sprostałem zadaniu komputer startował i tyle , nic ani POST'u ani piknięć w ogóle wentylator od procesora kręci się strasznie powolutku jak by od niechcenia , myślałem że to zasilacz sprawdziłem na innym jest to samo , włożyłem starą płytę główną nie wiem może źle podłączam ale jest to samo co na nowej czyli żadnych oznak życia a przedtem wyświetlał się POST i piszczał że coś jest nie tak z kartą , a teraz nic na ekranie ciemno , głośnik nie piszczy , wiatrak ledwo się kręci . Nie mam już pojęcia święta się zbliżają a ja nie mam PC , bardzo proszę o pomoc . Pozdrawiam !
  • Spec od komputerów
    Podaj pełną konfigurację komputera wraz z marką i modelem zasilacza.
  • Poziom 8  
    AMT Athlon 64 X2 6000+
    2GB Ram Kingston
    Asus M2N Sli
    GF 8500GT (najprawdopodbniej uszkodzony)

zasilacz chinśki Deer 400w a drugi Modecom 350w

mam jeszcze jedną płyte główną także na AM2 tylko Gigabyte
  • Poziom 8  
    No ale do tej pory wszystko śmigało na chińczyku , zasilacz Modecom też jest wyjęty z działającego komputera a znaleźć firmowy zasilacz będzie mi trochę ciężko , na pewno jest to konieczne ?
  • Spec od komputerów
    Kondensatory elektrolityczne na płycie głównej oraz w zasilaczu nie są napuchnięte?
    Próbowałeś wykonać reset CMOS?
  • Poziom 15  
    Konieczne jeśli chcesz oddać pożyczone karty sprawne.
  • Poziom 8  
    Wiatrak na procesorze na obu kartach przez sekunde dziala rozpedzi sie troche i przestaje sie krecic tak leciutku sie porusza ale nie kreci jak by nje mial sily
  • Poziom 15  
    Te zasilacze mają to do siebie, że mogą śmigać pare lat bez awarii, lecz któregoś dnia nagle....BUM. Jeśli chcesz dalej używać tego komputera to wymień zasilacz na markowy.
  • Poziom 39  
    lukas 1729 napisał:
    Cytat:
    zasilacz chinśki Deer 400w a drugi Modecom 350w

Ten Deer to pseudozasilacz, natomiast ci do Modecoma 350W, to załącz na forum zdjęcie jego etykiety (naklejki).