Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Philips HR 8508 - Jak zdjąć obudowę silnika??

21 Gru 2012 18:57 9705 14
  • Poziom 8  
    Witam, no właśnie, może to kuriozalne pytanie,ale są tam tylko dwie śrubki po których odkręceniu nic się nie dzieje (obudowa dalej nie chce zejść). Nie chcę naginać i szarpać na siłę tej obudowy aby nie połamać i stąd prośba do Was. Może wiecie w których miejscach i jak ta obudowa się trzyma i co zrobić aby ją zdjąć. Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 8  
    Ciężkie pytanie do ogarnięcia czy nie trafiłem jeszcze na zorientowanego w temacie?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zatrzaski nad kołami są.

pzdr
  • Poziom 8  
    dzięki za informację, pomogło. Jednak okazało się,że jednak silnik w moim odkurzaczu ma przebicie na wirniku (wstępnym powodem rozebrania odkurzacza był swąd wydobywający się z odkurzacza w czasie jego pracy). No i chyba trzeba będzie zakupić nowy odkurzacz, bo nie mam bladego pojęcia jaki jest koszt nowego silnika i czy w ogóle można go oddzielnie dokupić.
    Pzdr.
  • Poziom 1  
    Witam. Wczoraj wlasnie demontowalm HR 8508 z tego samego powodu co ty. Powodem zapachu sa "dojechane" szczotki -takze to nie przebicie na
    wirniku tylko wieksze iskrzenie spowodowane
    brakiem wegla.
    Koszt jednej szczotki u producenta ok.8zl
    W serwisie nie warto pytac bo nie sprzedaja czesci itd. Koszt noweo silnika poza serwisem to wydatek rzedu70-100zl. Pozdr.sebibe
  • Poziom 8  
    Dzięki za informację, a już miałem sprzęt wyrzucić.....To trzeba będzie poszukać szczotek, choć te moje sprawdzałem i miały z jakieś 1,5cm "mięsa". A ile u ciebie miały? Iskrzenie w czasie pracy silnika również spore u mnie.
    Pzdr.
  • Specjalista AGD
    Andrzej-Kraków napisał:
    moje sprawdzałem i miały z jakieś 1,5cm

Z taką długością szczotek można jeszcze śmiało śmigać, tylko może być słaby docisk, albo zanieczyszczony komutator nalotem węgla. Wyczyść komutator, wymień szczotki (nie majątek) i powinno być OK ;)
  • Poziom 8  
    Witam, no wydawało mi się,że problem się rozwiązał,ale....nie mogę dostać tych "kochanych" szczotek. W serwisie powiedział gość,że tylko mają cały silnik,a gdzie indziej jak na daną chwilę nie znalazłem. Może macie namiary gdzie te szczoteczki można nabyć?
  • Specjalista AGD
    Wyjmij stare i idź do sklepu AGD, na pewno coś dobiorą, zwykle zelmerowskie są uniwersalne :)
    1.5cm to nie jest znowu tak malo. Wyjmij szczotki, odetnij miedzianą linkę i trochę rozciągnij sprężynki, jak iskrzenie nie ustanie, uszkodzony jest wirnik.
  • Poziom 8  
    Witam,a nowe szczotki jaką będą miały długość (około)?
  • Poziom 10  
    Witam. U mnie podobnie odkurzacz zaśmierdział palonym plastikiem. Okazało się, że łożysko było przyczynną (nie wiem czy to osłonki łożysk się topiły czy smar z łożysk czy coś innego). Po wymianie łożysk odkurzacz działa i nie śmierdzi.

Dla tych co chcą sami naprawić lub chociaż sprawdzić dlaczego silnik z turbiną źle działa. Silnik Domel można rozebrać i złożyć , można wymienić łożyska , wyczyścić turbinkę i kierownice. Rzecz w tym, że tam nie ma ani jednej śrubki , wszystko jest zaprasowane lub przynitowane ale powolutku z dużym śrubokrętem i młotkiem można wszytko odbić a potem w odwrotnej kolejności złożyć. Łożyska 2x608RS.
    1. Zdejmujemy metalową osłonę turbinki (można też później) uważamy żeby nie uszkodzić i nie wygiąć. Wyjmujemy sprężynki od szczotek.
    2. Odbijamy (powoli ale mocnymi uderzeniami) tylną część korpusu. Przyda się imadło do zamocowania silnika Odkurzacz Philips HR 8508 - Jak zdjąć obudowę silnika??
    3. Stawiamy pionowo na 4 wystających trzpieniach tak żeby wirnik mógł swobodnie opaść w dół i wybijamy ośkę silnika z turbinki i mamy wszystko oddzielone. Odkurzacz Philips HR 8508 - Jak zdjąć obudowę silnika??
    4. Wymieniamy łożyska i składamy silnik. Odkurzacz Philips HR 8508 - Jak zdjąć obudowę silnika??
    (na zdjęciu turbinka jest lekko natknięta na oś silnika, faktycznie była oddzielona)
    Do zdjęcia łożyska od strony turbinki przyda się ściągacz. Do nabicia łożysk - tulejka (lub np. nakrętki) odpowiedniej średnicy.
    Przy wyjmowaniu łożysk uszkodzą się nity "N" na blaszkach . Coś trzeba wymyślić tylko na 110% pewności, że się nie obluzują, albo nie montować tych blaszek.
    Przy składaniu turbinkę nabiłem na końcu podpierając z drugiej strony ośkę silnika.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Potwierdzam z tym że zabrałem się do rozebrania silnika od "dupy strony".
    Ordynarna akcja z rozwiercaniem ...nie jest potrzebna. Trzeba pozbyć się części turbinowej z plastikową podstawą. Jak tego nie będzie można wybić szpilki trzymania całego silnika w ilości 4 sztuk. Później proponuję zmienić na szpilki gwintowane aby silnik był rozbieralny. Dodatkowo później mamy do usunięcia nity trzymające pokrywy łożysk od środka silnika. Proponuję gwinty i skręcenie śrubami M3. Oczywiście plastik od turbiny tez na śrubach M3.

Łożyska kosztowały może 15 złotych. Czemu robią tak te silniki... aby nie naprawiać urządzenia i tylko po to.

Teraz odkurzacz zasuwa że aż miło.
  • Specjalista AGD
    folio napisał:
    Trzeba pozbyć się części turbinowej

A jak Waść to zrobił, że turbinę z osi strącił :?:
  • Poziom 13  
    Podpinam się pod temat. Mam ten sam silnik: oś turbiny giba się na boki. Moje pytanie:
    1) Czy wymiana łożyska pomoże?
    2) Próbowałem metody opisanej przez obi69, ale nijak nie idzie wepchnąć ostrza śrubokręta. Jak się do tego zabrać nie niszcząc silnika? Proszę o więcej szczegółów.

Cytuje: "Ordynarna akcja z rozwiercaniem ...nie jest potrzebna. Trzeba pozbyć się części turbinowej z plastikową podstawą." Tylko jak się pozbyć? Pomocny byłby jakiś prosty rysunek plus opis.