Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T - słaby sygnał, co poprawić?

21 Gru 2012 23:42 2532 10
  • Poziom 7  
    Witam mieszkam w niewielkiej miejscowości kolo Zielonej Góry do nadajnika mam
    33 km mój problem jest taki iż jakieś 4 miechy temu schowałem antenę na poddasze domu wszystkie kanały były odbierane elegancko lecz kilka dni temu z niewiadomych przyczyn obraz zaczął się zacinać oczywiście wymieniłem wzmacniacz na nowy ale nie pomagały przestawiania anteny nawet wczoraj wymieniłem kabel antenowy na nowy oraz tak jak ktoś mi doradził żeby wymienić wzmacniacz na symetryzator, oczywiście to zrobiłem lecz teraz w żaden sposób nie mogę ustawić anteny ponieważ maksymalna siła sygnału wynosi raptem 18%, a jakość obrazu skacze jak szalona (oczywiście antena jest na zewnątrz). Nie wiem w czym może tkwić problem, mało tego nawet jak np. oglądam jakiś film mimo tego że jest 18% siły sygnału i 90 jakości obrazu to jakość obrazu jest bardzo zła.
    Symetryzator nie jest podłączony pod zasilacz. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem?
  • Poziom 35  
    Nic nie napisałeś co to za antena.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    A wtyk antenowy wymieniłeś na mniej więcej taki Link, czy pozostał wtyk od zasilacza ?
  • Poziom 39  

Przede wszystkim nie należy wierzyć we wszystko, co jest w Internecie, a zwłaszcza w polskim, bo w znakomitej części są to głupoty, brednie i tym podobne rzeczy.

Są odbiorniki, które rzeczywiście potrafią stabilnie pracować przy niskich wskazaniu poziomu sygnału, mp w granicach 18% lub nawet kilku %, są takie, które pracują stabilnie przy wskazaniach poziomu powyżej 50%, nie mówiąc o takich, dla których wskazania muszą być powyżej 70%.
    Tylko, że te wskazania % mają się nijak do rzeczywistości, albowiem może być tak, że dla danego poziomu 18% = 67% = 77%.

Zasada stabilnego odbioru DVB-T jest taka, że wskazania poziomu mają być prawie maksymalne (powiedzmy 95% na 100% możliwe), zaś wskazania jakości sygnału mają być maksymalne.

Mówiąc krótko, te twoje 18% poziomu to prawdopodobnie dużo za mało dla stabilnego odbioru DVB-T przez twój odbiornik, choć przy 33km odległości sygnał powinien być dobry. Czyli marne warunki odbioru albo dalej jakiś problem z instalacją antenową.

Jakieś duże przeszkody na kierunku na nadajnika?

Gdzie mieszkasz i jaki masz odbiornik?
  • Użytkownik obserwowany
    Panie mielon12345 nie wiem na czym pan ten post pisał ale proszę o dostawienie kropek lub przecinków w odpowiednie miejsca ponieważ z trudem to przeczytałem.:D
    mielon12345 napisał:
    Czy ktoś wie w czym może tkwić problem

Jest duże prawdopodobieństwo,że problem tkwi w kablu antenowym.Sprawdź swój kabel.
    mielon12345 napisał:
    symetyzator nie jest podłączony pod zasilacz.

A jaką masz wtyczkę antenową?Tą z separatorem czy tą metalową?? :)
  • Użytkownik obserwowany
    Bogdan K napisał:
    Kolego pisz na temat, a pisownię zgłasza się do moderatora.

Wiem,że się zgłasza do moderatora ale ja stwierdziłem,że najpierw daje się informację odnośnie błędu i jeśli nie zostanie poprawione to dopiero się zgłasza do moderatora.:)
    Bogdan K napisał:
    Autor tematu zapewne już się nie odezwie.

Czemu?Przecież jeśli chce mieć rozwiązany problem to powinien się odezwać.:D

Regulamin pkt 3.1.14. [SP5ANJ]
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    mihal2002 napisał:
    elektryk_siedlce napisał:
    ale ja stwierdziłem,że najpierw daje się informację odnośnie błędu i jeśli nie zostanie poprawione to dopiero się zgłasza do moderatora

Poczytaj sobie regulamin a potem stwierdzaj!
    A od zwracania uwagi jest moderator!

Panowie - pozostawcie ten problem Mojej Osobie - dzięki.

Każdy piszący (w tym Moderator) jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu tak aby nawet pkt 3.1.13 był polsko brzmiącym językiem. :cry:

Pozdrawiam.