Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak połaczenia tablet-PC (przez USB) brak ikony USB na wyświetlaczu Ainol Mars

szmaj 22 Gru 2012 08:05 4926 3
  • #1 22 Gru 2012 08:05
    szmaj
    Poziom 9  

Witam. Kupiłem córce tablet Ainol Mars jako prezent pod choinkę. Przed wręczeniem prezentu chciałem wgrać jej jakieś aplikacje, żeby miała większą radość. Podłączyłem tablet kablem (USB-USB) z komputerem i wgrałem bez większego problemu jedną aplikację (ikona USB widoczna była w dolnym rogu tableta). Dzisiaj (sobota 22 grudnia) chciałem wgrać kolejne, ale niestety tablet za nic nie daje się połączyć z komputerem. Komputer nie widzi żadnego urządzenia, na wyświetlaczu tableta nie ma ikony USB, podłączając tablet do komputera USB-USB bateria powinna się ładować (nic się nie ładuje). Gdy podłączam ładowarkę sieciową do zwykłego gniazdka 230V (przez ten sam kabel przez który łączę się z komputerem) bateria w tablecie ładuje się bez problemu. Szukałem w różnych ustawieniach tableta, ale nic nie mogę znaleźć. Przywróciłem nawet ustawienia fabryczne tableta i nic. Może trzeba ściągnąć sterownik kabla? Jeśli tak to gdzie ten plik ewentualnie skopiować? A może coś w ustawieniach? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

0 3
  • #2 22 Gru 2012 20:23
    Mariusz Raczek
    Poziom 28  

Sprawdź, czy port usb w komputerze nie padł, podłączając inne urządzenie usb, lub tablet do innego portu.
    powinien się chociaż ładować z portu usb.

1
  • #3 23 Gru 2012 09:29
    szmaj
    Poziom 9  

Mariusz Raczek napisał:
    Sprawdź, czy port usb w komputerze nie padł, podłączając inne urządzenie usb, lub tablet do innego portu.
    powinien się chociaż ładować z portu usb.

Dziękuję za odpowiedź. Tablet podłączałem pod rózne porty w komputerze stacjonarnym i laptopie. Zero efektu.

-1
  • #4 24 Gru 2012 14:38
    szmaj
    Poziom 9  

No cóż, nijak nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Kupiłem dzisiaj na allegro nowy kabel USB-mini USB. Jak przyjdzie sprawdzę i napiszę czy to był główny problem braku połączenia. Pozdrawiam

Kabel dotarł. Na żadnym kablu nie ma transmisji danych ani ładowania z 230V. Tablet odesłany jako reklamacja do punktu serwisowego.

0