Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak połaczenia tablet-PC (przez USB) brak ikony USB na wyświetlaczu Ainol Mars

22 Gru 2012 08:05 5139 3
 • Poziom 9  
  Witam. Kupiłem córce tablet Ainol Mars jako prezent pod choinkę. Przed wręczeniem prezentu chciałem wgrać jej jakieś aplikacje, żeby miała większą radość. Podłączyłem tablet kablem (USB-USB) z komputerem i wgrałem bez większego problemu jedną aplikację (ikona USB widoczna była w dolnym rogu tableta). Dzisiaj (sobota 22 grudnia) chciałem wgrać kolejne, ale niestety tablet za nic nie daje się połączyć z komputerem. Komputer nie widzi żadnego urządzenia, na wyświetlaczu tableta nie ma ikony USB, podłączając tablet do komputera USB-USB bateria powinna się ładować (nic się nie ładuje). Gdy podłączam ładowarkę sieciową do zwykłego gniazdka 230V (przez ten sam kabel przez który łączę się z komputerem) bateria w tablecie ładuje się bez problemu. Szukałem w różnych ustawieniach tableta, ale nic nie mogę znaleźć. Przywróciłem nawet ustawienia fabryczne tableta i nic. Może trzeba ściągnąć sterownik kabla? Jeśli tak to gdzie ten plik ewentualnie skopiować? A może coś w ustawieniach? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 28  
  Sprawdź, czy port usb w komputerze nie padł, podłączając inne urządzenie usb, lub tablet do innego portu.
  powinien się chociaż ładować z portu usb.
 • Poziom 9  
  Mariusz Raczek napisał:
  Sprawdź, czy port usb w komputerze nie padł, podłączając inne urządzenie usb, lub tablet do innego portu.
  powinien się chociaż ładować z portu usb.


  Dziękuję za odpowiedź. Tablet podłączałem pod rózne porty w komputerze stacjonarnym i laptopie. Zero efektu.
 • Poziom 9  
  No cóż, nijak nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Kupiłem dzisiaj na allegro nowy kabel USB-mini USB. Jak przyjdzie sprawdzę i napiszę czy to był główny problem braku połączenia. Pozdrawiam

  Kabel dotarł. Na żadnym kablu nie ma transmisji danych ani ładowania z 230V. Tablet odesłany jako reklamacja do punktu serwisowego.