Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane - brak mocy silnika

gucio80 22 Dec 2012 10:01 4818 9
    gucio80
    Level 9  
    Witam.
    Mam problem z moją Megane rocznik 97 1,4 eco. Auto w czasie jazdy pod górę zaczęło słabnąć z prędkości 130km. Pod niewielką górkę spadło do 60km, co bardzo mnie zdziwiło ale jechałem dalej i było coraz gorzej, aż się zatrzymało . Auto pracuje na wolnych obrotach w miarę dobrze, ale po naciśnięciu pedału gazu zaczyna się dusić i nie chce wejść na większe obroty.
    Wymieniłem cewkę zapłonową, kable, świece oraz filtr paliwa i nic się nie zmieniło.
    Na desce rozdzielczej zapala się również lampka kontrolna usterki elektronicznej.
    vezet22
    Level 13  
    No to czas na diagnozę komputerową .
    gucio80
    Level 9  
    A to możliwe jeżeli padła sonda lambda to że samochód nie chcę wchodzić na obroty i się dusi przy dodawaniu gazu? Bo na wolnych obrotach chodzi w miarę dobrze.
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zatkany wydech, za małe ciśnienie paliwa.
    krocze
    Level 25  
    gucio80 wrote:
    A to możliwe jeżeli padła sonda lambda to że samochód nie chcę wchodzić na obroty i się dusi przy dodawaniu gazu?

W subaru tak miałem, ale świeciła się lub ewentualnie cyklicznie co jakiś czas mrugała kontrolka check engine i wskazywał ten błąd komputer.

Dodano po 1 [minuty]:

Przemo9826 wrote:
    Zatkany wydech

Przy zatkanym wydechu nie powinien w ogóle zapalić, ewentualnie przytkany wydech. Jednak wróżby nasze nic nie dadzą, skoro można zacząć od komputera...
    gucio80
    Level 9  
    Bardzo proszę jak możecie to napiszcie gdzie znajduje się gniazdo diagnostyczne w reni 97 1,4 eco. Ewentualnie jakieś fotki. Dziękuje wszystkim za pomoc oraz życzę zdrowych i wesołych świąt pozdrawiam gucio80
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tam gdzie bezpieczniki pod kierownicą.
    gucio80
    Level 9  
    Dziękuje wszystkim za pomoc pozdrawiam gucio80
    gucio80
    Level 9  
    Witam. Przyczyną braku mocy silnika mojej renówki był pęknięty katalizator ,który pod wpływem wysokiej temperatury topił się ,co spowodowało brak swobodnego przepływu spalin i braku mocy.