Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana Dekodera - problem z dźwiękiem

Raffkoo 22 Gru 2012 11:24 3705 23
  • #1 22 Gru 2012 11:24
    Raffkoo
    Poziom 7  

W starym dekoderze Polsatu miałem dwa wejścia audio, czerwone i białe, w nowym dekoderze jest tylko 1, i nie mam dźwięku. Wiecie co może być przyczyną? Jak mam to podłączyć, skoro wcześniej wymagało to dwóch portów, a teraz jest tylko jeden.

0 23
  • #2 22 Gru 2012 11:35
    matis057
    Poziom 33  

To gniazdko to SPDIF.
    Audio musisz "wyciągnąć" z gniazda EURO (SCART).

0
  • #3 22 Gru 2012 15:50
    Raffkoo
    Poziom 7  

To pojedyncze gniazdo to SPDIF, czyli to od obrazu?
    Co masz na myśli poprzeż "wyciągnąć przez euro" ? Chciałbym żeby dźwięk szedł z kina domowego,a nie z telewizora.

Przepraszam jeśli mówię coś od rzeczy, ale nie znam się kompletnie.

0
  • #4 22 Gru 2012 16:25
    kazikszach
    Poziom 33  

Podaj model kina, jakie ma wejścia i jak masz możliwość to zrób zdjęcie ścianki tylnej kina.

0
  • #5 22 Gru 2012 17:22
    Raffkoo
    Poziom 7  

Model Kina Domowego to Creative Inspire T6060, to są zdjęcia tylnej ścianki:

Zmiana Dekodera - problem z dźwiękiem Zmiana Dekodera - problem z dźwiękiem Zmiana Dekodera - problem z dźwiękiem

To jest nowy dekoder z tyłu, HD6000:

To stary dekoder, jakiśtam Echostar - ale to chyba nie ma znaczenia:

0
  • #6 22 Gru 2012 18:57
    mirex
    Poziom 43  

Raffkoo napisał:
    W starym dekoderze Polsatu miałem dwa wejścia audio, czerwone i białe, w nowym dekoderze jest tylko 1, i nie mam dźwięku.

Raffkoo napisał:

Jeżeli rzeczywiście ktoś kto chciałbym mi pomóc ma problem z rozwikłaniem zdjęć to mogę opisać co pisze przy każdym gnieździe.

Nic nie opisuj, a czas przeznacz na przeczytanie ( a nawet nie, wystarczy przejrzenie) instrukcji obsługi. Dowiesz się do czego służy to wyjście. Jasne, cinch to cinch i może mieć tylko jedną funkcję. ;)
    Pewno jest też narysowane do czego należy podłączyć wzmacniacz audio, czy jakieś kino, w sposób klasyczny.

0
  • #7 22 Gru 2012 19:48
    Raffkoo
    Poziom 7  

Gdyby było napisane nie użerałbym się z internetowymi trollami typu ten Pan co wyżej próbował uderzyć we mnie słowem.
    Od jakiegoś czasu zastanawiam się po co są tego typu fora skoro większość przychodzi Cię tylko zelżyć że albo jesteś idiotą, albo nie czytasz instrukcji.

0
  • Pomocny post
    #8 22 Gru 2012 19:56
    saper190
    Poziom 15  

Raffkoo napisał:
    Gdyby było napisane nie użerałbym się z internetowymi trollami typu ten Pan co wyżej próbował uderzyć we mnie słowem.
    Od jakiegoś czasu zastanawiam się po co są tego typu fora skoro większość przychodzi Cię tylko zelżyć że albo jesteś idiotą, albo nie czytasz instrukcji.

Ja też się zastanawiam czasami nad tymi "cwańszymi".

Kolego jest taki kabel który z jednej strony ma EURO a z drugiej czincze.
    Byś musiał z nim podejść do sprawy bo innej opcji nie widzę.

Pozdrawiam

0
  • #9 22 Gru 2012 20:08
    Raffkoo
    Poziom 7  

Dziękuję saper190, spróbuję.

0
  • #10 22 Gru 2012 20:56
    mirex
    Poziom 43  

Raffkoo napisał:

A teraz proszę grzecznie przeprosić!
    Cytat:
    Do Internetu
    • Dekoder należy podłączyć do routera udostępniającego Internet za pomocą kabla Ethernet zakończonego wtyczką RJ45 (patrz opis panelu
    tylnego dekodera).
    • Po podłączeniu dekodera do zasilania konfiguracja połączenia internetowego nastąpi automatycznie przy użyciu protokołu DHCP.
    Podłączenie do Internetu jest niezbędne wówczas, gdy użytkownik chce korzystać z usług interaktywnych w dekoderze. Podłączenie do Internetu
    nie jest wymagane, jeśli użytkownik zamierza korzystać wyłącznie z kanałów telewizyjnych dostarczanych drogą satelitarną. Status
    połączenia internetowego można sprawdzić na ekranie ustawień dekodera (opisano w części instrukcji dotyczącej ustawień dekodera) lub
    uruchamiając funkcjonalność „ipla”. Jeśli dekoder nie jest poprawnie podłączony do Internetu, wyświetlona zostanie odpowiednia informacja
    na ekranie. Połączenie sieciowe można skonfigurować ręcznie, bez użycia protokołu DHCP. Możliwość taką zapewnia ekran ustawień
    dekodera – opisany w niniejszej instrukcji. Zaleca się jednak korzystanie z protokołu DHCP. Na stronie internetowej www.cyfrowypolsat.pl
    znajdują się informacje przydatne w diagnozowaniu ewentualnych problemów związanych z działaniem usług wykorzystujących Internet.
    Do systemu audio
    Gniazdo S/PDIF można wykorzystać do podłączenia dekodera do systemu kina domowego w najwyższej, cyfrowej jakości dźwięku. Do tego celu
    potrzebny jest kabel ze złączami typu RCA. Istnieje także możliwość podłączenia dekodera do dwukanałowego wzmacniacza dźwięku przy użyciu
    złącza SCART i odpowiedniego przewodu dostępnego w wyspecjalizowanych sklepach. Podłączenie dekodera do systemu audio jest opcjonalne.

Do telewizora
    Dekoder należy podłączyć do telewizora za pomocą kabla HDMI® lub EURO/SCART:
    • Kabel HDMI® – zapewnia dostarczenie najwyższej, cyfrowej jakości obrazu i dźwięku bezpośrednio do telewizora. Połączenie zalecane dla
    telewizorów HD i HD Ready z obsługą HDCP.
    • Kabel EURO/SCART – dostarcza obraz w standardowej rozdzielczości. Stosowane w przypadku telewizorów starszego typu bez złącza
    HDMI, np. kineskopowych.
    Wybrany przewód należy podłączyć zgodnie z instrukcją telewizora (patrz opis panelu tylnego dekodera). Zaleca się odłączyć dekoder od
    gniazda zasilającego przed podłączeniem do telewizora.
    Złącze HDMI® można również wykorzystać do podłączenia dekodera do systemu kina domowego, o ile zestaw obsługuje HDMI® z HDCP.

Pogrubienie moje.

0
  • #11 22 Gru 2012 20:58
    Raffkoo
    Poziom 7  

A skąd szary człowiek ma zrozumieć ten elektroniczny bełkot? Trochę zrozumienia...

0
  • #12 23 Gru 2012 01:29
    matis057
    Poziom 33  

Raffkoo napisał:
    A skąd szary człowiek ma zrozumieć ten elektroniczny bełkot? Trochę zrozumienia...

Ten "elektroniczny bełkot" jak to nazywasz jest opisany najprościej, tak aby każdy zrozumiał.
    A jeśli nie rozumiesz jakiś zwrotów pisanych drukowanymi literami to szukaj w Google.

Raffkoo napisał:

Czasem w instrukcji jest napisane coś na co szukasz odpowiedzi na forum. Jeśli ktoś poszuka instrukcji w internecie i przeczyta ją i znajdzie odpowiedź w niej na twoje pytanie to nie dziw się, że dostajesz opieprz.

0
  • #13 23 Gru 2012 10:40
    Raffkoo
    Poziom 7  

Jeżeli ja miałbym cię teraz trzepać z wiedzy z mojej dziedziny też bym uważał to samo, że nie czytasz instrukcji, że nie szukasz na własną rękę itd. A prawda by była taka że po prostu to nie twoja "brocha" i mówienie ci o np. dławieniu izentalpowym jest jak grochem o ścianę.

To Forum służy po to by pomagać zarówno laikom jak i średnio zaawansowanym. Moje pytanie było najkonkretniejsze jakie tylko mogę sformułować w tej dziedzinie. Starałem się trzymać poziom, ale Panowie zachowują się niczym ludzie z innych tematycznych for typu ArsPhysica. Taka moja gorąca prośba: jeśli nie macie zamiaru pomóc, a tylko powyżywać się - zróbcie to przed samym sobą, a nie przelewajcie tego na tematy.
    Pozdrawiam.

0
  • #14 23 Gru 2012 11:19
    mirex
    Poziom 43  

Z całym szacunkiem dla wiedzy w innych dziedzinach (dziedzinie) - instrukcja obsługi urządzenia jest napisana dla przeciętnego Kowalskiego. Takiego, który rozumie słowo pisane.
    Ponadto czym innym jest niezrozumienie czegoś, co zostało napisane (i wtedy prośba o wytłumaczenie, opierając się na konkretnym cytacie), a czym innym usiłowanie wmówienia, że informacji takich nie ma w instrukcji!
    Jedyny logiczny wniosek - instrukcję obsługi dotykano tylko przy wyjmowaniu z opakowania. A może i nawet nie dotykano.
    Operując na wyższym poziomie wiedzy niż przeciętny Kowalski (skoro specjalistycznej, to i ogólnej automatycznie też) trochę głupio brzmi przyznawanie się, że tekst:

Cytat:
    Gniazdo S/PDIF można wykorzystać do podłączenia dekodera do systemu kina domowego w najwyższej, cyfrowej jakości dźwięku. Do tego celu
    potrzebny jest kabel ze złączami typu RCA. Istnieje także możliwość podłączenia dekodera do dwukanałowego wzmacniacza dźwięku przy użyciu
    złącza SCART i odpowiedniego przewodu dostępnego w wyspecjalizowanych sklepach. Podłączenie dekodera do systemu audio jest opcjonalne.

to jakiś bełkot.
    Koniec i kropka.

0
  • #15 23 Gru 2012 11:43
    Raffkoo
    Poziom 7  

Przeciętny Kowalski nie wie co to S/PDIF, RCA, dwukanałowy wzmacniacz dźwięku, SCART.

Przeciętny mirex nie wie co to Egzalgia, Peritrichalny, Adhezja itd itd.

Tyle w tym temacie.

0
  • #16 23 Gru 2012 11:52
    matis057
    Poziom 33  

Raffkoo napisał:
    Przeciętny Kowalski nie wie co to S/PDIF, RCA, dwukanałowy wzmacniacz dźwięku, SCART.

Od tego przeciętny Kowalski ma instrukcję obsługi.

Trzeba przez chwilę pomyśleć. Jeśli przez SCART idzie obraz i dźwięk to trzeba kupić kabel SCART -> RCA i podpiąć przewód biały i czerwony do kina domowego. Tak samo jakbyś podpinał się do telewizora.
    Z fizyki za dobry nie jestem, ale jeśli czegoś się chcę dowiedzieć z jakiejś dziedziny to używam Google.

0
  • #17 23 Gru 2012 12:10
    mirex
    Poziom 43  

Raffkoo napisał:
    Przeciętny mirex nie wie co to Egzalgia, Peritrichalny, Adhezja

Masz rację. Nawet nieprzeciętny nie ma pojęcia, co znaczyć mogą te słowa, tak zapisane.

Trzeba jednak wymóc na władzach oświatowych wprowadzenie "pisma" obrazkowego, jako obowiązkowego przedmiotu nauczania. ;)
    A na producentach wymusić stosowanie takiegoż sposobu porozumiewania się z odbiorcami.

Z mojej strony absolutnie EOT.

P.S.
    matis057, może nie zauważyłeś, ale w tym, co na Twoim obrazku, to dopiero jest bełkot - USB, HDMI, ethernet. ;)

0
  • #18 23 Gru 2012 21:37
    Raffkoo
    Poziom 7  

Ze względu na żenujący poziom, prowadzący do tego że dwóch para-speców pastwi się nad laikiem, wycofuję się z dyskusji.

0
  • Pomocny post
    #19 23 Gru 2012 22:48
    Trabi
    Poziom 36  

Raffkoo:
    1. ten dekoder nie ma wyjścia audio w postaci gniazda czerwonego i białego (kanał L i P)
    2. dźwięk wychodzi z dekodera albo w postaci cyfrowej (to jedno gniazdko o którym pisałeś) lub jest na pinach 1 i 3 gniazda SCART. Do tego masę bierzesz z pinu 4.
    3. Jeśli w kinie domowym nie masz wejścia cyfrowego (SPDIF) a tylko analogowe, to musisz "wyciągnąć" sygnał z gniazda SCART (pin 1, 3 i 4)
    4. Jeśli jednak masz w kinie domowym wejście SPDIF (cyfrowe) to łączysz je z tym gniazdem w dekoderze
    5. Dekodery HD praktycznie nie używają już gniazd L i P, bo to wyjścia analogowe i nie da się przesłać pełnego sygnału dla kina domowego. Dlatego montują już tylko gniazdo cyfrowe-CINCH, albo gniazdo optyczne.
    6. Najlepszym wyjściem dla Ciebie jest kupno kabla który na jednym końcu ma wtyczkę SCART a na drugim końcu wtyczki CINCH (dwie albo trzy). Używasz tylko czerwonego i białego (kanał L i P). Żółty to wizja, więc u Ciebie nie będzie wykorzystana.
    7. Jeśli łączysz TV przez HDMI to SCART możesz wykorzystać do dźwięku jak pisałem wyżej.Ale jesli TV łączysz przez SCART, to musisz mieć "odejście" dźwięku z tego kabla SCART-SCART: z jednej wtyczki muszą wychodzić dwa kable audio (czerwony i biały).

Może to zagmatwane dla Ciebie, ale sobie rozrysuj to pojmiesz o co biega.

PS: nic mnie nie kosztowało napisane tego tekstu. Po prostu nie wywyższam się i chcę pomóc. Pisanie nic nie kosztuje. Jak komuś trudno albo chce się wyżyć na innym, to niech nie pisze. Proste?

Wesołych Świąt dla Wszystkich.

0
  • #20 25 Gru 2012 16:35
    Raffkoo
    Poziom 7  

Tobie również; owszem jest to zagmatwane ale punkt po punkcie jakoś uda się dojść do solucji ^^

0
  • #21 30 Sty 2013 17:41
    Szwagier13
    Poziom 8  

Jeżeli w TV masz dwa wyjścia audio (L+R) to chin-che które do tej pory miałeś podłączone z kina domowego do dekodera podłącz od kina do tych wyjść w TV.
    Powinno grać tak samo jak poprzednio.

0
  • #22 30 Sty 2013 18:31
    DUDAŚ
    Poziom 14  

Zrób jak ci pisał Trabi lub Szwagier13. Ale jeśli tego nie rozumiesz do końca to wersja Szwagra będzie łatwiejsza. Zobacz czy masz w tv out-audio biały i czerwony i podłącz do kina in-audio.

0
  • #23 30 Sty 2013 21:13
    kazikszach
    Poziom 33  

DUDAŚ napisał:
    Zrób jak ci pisał Trabi lub Szwagier13. Ale jeśli tego nie rozumiesz do końca to wersja Szwagra będzie łatwiejsza. Zobacz czy masz w tv out-audio biały i czerwony i podłącz do kina in-audio.

Czy jesteś pewien, że na tych wyjściach jest dźwięk z gniazd HDMI?
    Na ogół jest tam tylko dźwięk z tunera wewnętrznego telewizora i wejść analogowych ( przed chwilą kolega tak podłączał laptopa przez HDMI i z głośników telewizora był dźwięk z laptopa, a z wyjścia do kina szła fonia z ostatnio oglądanego programu z kablówki).

0
  • #24 04 Lut 2013 23:31
    DUDAŚ
    Poziom 14  

Na wyjściach RCA w TV nie będzie jednak z kabla HDMI dziwięku bo jest cyfrowy. Zrób jak pisał ci trabi. Używasz kabla HDMI więc SCART możesz użyć do wyjścia dźwięku analogowego. Kup kabel SCART>RCA (nie na odwrót!) lub przerób jak masz jakiś i umiesz.

0