Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK WR340G - Problem z połączeniem z internetem Przerywa połączenie

22 Gru 2012 12:54 2028 7
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam łącze radiowe z zasilaczem i wyjściem RJ-45. Sam rozbudowałem zestaw w niniejszy sposób. Sygnał z internetu rozdzieliłem przez wyżej wspomniany router na komputer stacjonarny ( kablem ) i drugim kablem sieciowym przeciągnąłem do drugiego domu ( znajdującym się na tym samym podwórku ). W drugim domu podłączyłem router TP - LINK WR740N ( zależało mi na wi-fi ). Zestaw ten działał bardzo dobrze lecz pewnego dnia ( nie wiem czy ma to zaznaczenie, mój dostawca miał jakieś problemy techniczne ) zaczął przerywać połączenie z internetem. Z początku myślałem, że po prostu popsuł się router ( ten pierwszy 40G ) Zamieniłem routery lecz to nie pomogło. Następnie zrezygnowałem z wi-fi ( podłączyłem kabel bezpośrednio do laptopa też nie działa. Co dziwne internet działa gdy jest podłączony przez router kom stacjonarny lecz gdy tylko podłącze kabel do drugiego domu przestaje działać ( dokładnie mówiąc co chwile przerywa połączenie i bardzo spada prędkość ) Czy macie jakieś propozycje dla mnie co może być przyczyną takiego zachowania?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Kabel z "internetem" włączony jest do WAN-a na WR340? Jakie masz adresy Network->LAN na routerach i jaki port jest podłączony na WR740 z głównego routera.
    Daj screen-a z ipconfig /all kiedy internet masz podpięty bezpośrednio pod komputer (bez routera).
    Zmień adres LAN na WR740 też masz 192.168.0.1 zrób 192.168.10.1 takiego używaj do logowanie się na router.
  • Poziom 9  
    Niestety nic nie pomogło. Odświeżam temat Mam nowy router TP - LINK WR740N i teraz zależy mi tylko na rozdzieleniu sygnału. Niestety jest tak jak ostatnio Stacjonarny kom po kablu działa jednak jeśli podłącze przez kabel lub wi-fi laptopa przestaje działać. Ręce już mi opadują . Mam jeszcze takie pytanko czy dostawca internetu może coś zrobić by nie dało się go rozdzielić? Dodam, że cały problem powstał " po problemach technicznych jakie miał mój dostawca"

TP-LINK WR340G - Problem z połączeniem z internetem Przerywa połączenie
    Zrób podobną konfigurację jak w link-u.