Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampki choinkowe led co zrobić by świeciły światłem ciągłym

ambrosius1 22 Gru 2012 13:06 11298 7
  • #1 22 Gru 2012 13:06
    ambrosius1
    Poziom 1  

Witam
    Jak w temacie proszę o pomoc chciałbym uzyskać efekt światła ciągłego.
    Na sterowniku jest to ostatni program co z czym połączyć aby uzyskać powyższy efekt bez konieczności ciągłego przełaczania na sterowniku.
    Zdjęcia sterownika Lampki choinkowe led co zrobić by świeciły światłem ciągłym Lampki choinkowe led co zrobić by świeciły światłem ciągłym

2 7
  • #2 22 Gru 2012 17:23
    jacur
    Poziom 32  

ambrosius1 napisał:
    co z czym połączyć aby uzyskać powyższy efekt bez konieczności ciągłego przełaczania na sterowniku.

Czarne elementy wyglądające jak tranzystory, zewrzeć skrajne wyprowadzenia.

1
  • #3 22 Gru 2012 20:28
    Akrzy74
    Poziom 39  

jacur napisał:
    ambrosius1 napisał:
    co z czym połączyć aby uzyskać powyższy efekt bez konieczności ciągłego przełaczania na sterowniku.

Czarne elementy wyglądające jak tranzystory, zewrzeć skrajne wyprowadzenia.

To są tyrystory. Minus wyprowadzony na diody led pozostaje wspólny, natomiast pozostałe przewody- przyłączone do anod tyrystorów, muszą być przyłączone do wyjścia widocznego prostownika 230V - do "plusa".

0
  • #4 23 Gru 2012 11:23
    Dany
    Poziom 12  

Połącz punkty jak na obrazku . Przerabiałem wczoraj trzy takie komplety .
    Lampki choinkowe led co zrobić by świeciły światłem ciągłym[/img]

2
  • #5 25 Gru 2012 19:18
    filu
    Poziom 16  

Po wyglądzie układu widzę że mam te same lampki. Mógłby ktoś przybliżyć budowę tych lampek. Widzę że jest tam z 10 rezystorów 50M przy led-ach.Sterownik to 4-ry tyrystory,2 rezystory, kondensator i mostek Gretza. Jest jeszcze jakiś zalany układ.

2
  • #6 28 Gru 2012 12:13
    Romulus7874
    Poziom 27  

Niemal identyczny "sterownik" miałem w wigilię. Po zwarciu na stałe, całość świeciła do pół godziny. Po kolei padały obwody lampek (nie diod), niektóre nawet przytopiły części plastikowe. Te zestawy nie są raczej do pracy ciągłej.

2
  • #7 28 Gru 2012 13:35
    Dany
    Poziom 12  

Romulus7874 napisał:
    Po kolei padały obwody lampek (nie diod)

Lampki mają to to siebie, że się nagrzewają w przeciwieństwie do led. I od tego prawdopodobnie przegrzały ci się oprawki. Poza tym na sterowniku z rysunku można programowo ustawić prace ciągłą. Wynika z tego, że producent przewidział ten sposób świecenia.

1
  • #8 28 Gru 2012 17:10
    djlukas
    Poziom 27  

ja ostatnio też takie robiłem. połączyłem ze sobą cztery przewody od tyrystorów razem i przylutowałem bezpośrednio do mostka i świecą u gościa już dwa tygodnie

1