Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel do polsatu HD- instalacja 25-30 metrów

22 Gru 2012 13:59 1707 3
  • Poziom 9  
    Witam. W związku z tym, że muszę przenieść antenę satelitarną w inne miejsce muszę poprowadzić nowy kabel i mam dylemat( korzystam z modułu CI polsatu HD). Mieszkam za granicą i w związku z przyjazdem rodziny na święta, poprosiłem ich o kupno kabla. Zamówiłem telefonicznie w sklepie elektronicznym kabel antenowy dobrej jakości, na zewnątrz, do odbioru telewizji HD i poprosiłem aby miał jak najlepszy współczynnik ekranowania ( niestety żaden triset nie był dostępny).
    Po rozpakowaniu kabla sprawdziłem jego symbol w necie:

model YWDXPek 75-1, 0,5/4,8

Parametry techniczne:
    Średnia impedancja falowa, 200 MHz : 75,3 Ω
    Średnia przenikalność dielektryczna: ε=1,52
    Tłumienność kabla, f=200MHz: 10,9 dB/ 100m
    Współczynnik ekranowania: >=65 dB
    Przewód spełnia następujące normy:
    PN-91 T-90600 Przewody współosiowe i symetryczne wielkiej częstotliwości
    IEC 1196-1 Radio - frequency cables
    EN 50117 Coaxial cables used in cabled distribution network
    Tłumienność – db/100m (20oC)
    100 MHz ≤ 6.0
    200 MHz ≤ 9.0
    500 MHz ≤ 14.0
    1000 MHz ≤ 20.0
    1750 MHZz ≤ 30.0

Czy nada się on na instalacje na zewnątrz ( nie pękałby itp), długości ok.25- 30m? Czy nie miałbym problemu z odbiorem kanalów HD ( np. Discovery HD)?
    Może lepszym wyborem byłoby go oddać i kupić taki (najtańszy jaki znalazłem- klasa A) http://www.batteribyen.dk/kabler/antennekabel...ennekabel-7-0mm-75-ohm-hvid-klasse-a-25m-2961 :?:
  • flexghzflexghz
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Tak wiem. Problem w tym, że nie miałem czasu zamowić kabla w Polsce przed świętami, dlatego mam tego YWD. Mieszkam w Danii, a tutaj albo kupię jeszcze gorszy albo lepszy za dziesięciokrotność dobrego z Polski. Jedyny jaki udało mi się znależć za rozsądną cenę to ten z linka w pierwswzym poście. Jak miałbym zamawiać nowy z Polski to pewnie musiałbym dopłacić ponad 100zł za przesyłkę.
    Znalazłem jescze ten http://www.redcoon.dk/B271058-Goldkabel-Coaxkabel-120-dB-100m_Antennekabler-SAT i zastanawiam się nad zakupem.