Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIE 107 - nie zamyka drzwi "na kłódkę"

alex_pce 22 Gru 2012 15:04 9810 7
  • #1 22 Gru 2012 15:04
    alex_pce
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Mam następujący problem. Pralka Indesit WIE 107 nie chce prać...
    Objawy:
    Włączam pralkę. Wrzucam pranie. Zamykam drzwiczki. Wybieram program prania. Naciskam przycisk uruchamiający wybrany program prania i...

Po dosłownie 1-2 sekundach pralka wydaje dźwięk taki jakby zabezpieczała zamknięte drzwi (taki pstryk), żeby nie było możliwości otworzyć drzwi podczas prania i włączała elektrozawór wpuszczający wodę (i do tej chwili tak w sumie powinno być). W kolejnej sekundzie pralka wyłącza elektrozawór i jest w stanie spoczynku, tak jakby czekała jeszcze na dołożenie prania i wciśnięcie przycisku rozpoczynającego pranie. Niestety drzwiczki do pralki zostają w pozycji zamkniętej na kłódkę, czyli tak jak podczas prania. Samego symbolu kłódki nie widać

Rozkręciliśmy z ojcem część pralki, wyjęliśmy elektrozamek, które zabezpiecza drzwiczki przed otworzeniem. Ciekawy jest fakt, że napięcie podawane jest na elektrozamek nawet gdy pralka jest w całkowitej fazie spoczynku, wyłączona guzikiem on/off (nie mylić z guzikiem rozpoczynającym pranie).

Pralka, żeby rozpocząć pranie powinna m. in. otrzymać z elektrozamka informację, ze został on zablokowany, uniemożliwia otworzenie drzwiczek i można bezpiecznie zacząć wpuszczać wodę do bębna. Wstępnie przypuszczam, że problem jest właśnie w tym aspekcie, choć sam elektrozamek jest sprawny, bo gdy jest w pozycji zablokowanej ma zamknięty dodatkowy obwód (sprawdzone omomierzem), więc zaczyna nam brakować pomysłów...

Czasami pojawia się komunikat na wyświetlaczu DooR co chyba mówi samo za siebie...choć drzwiczki są zamknięte :/

Any Idea?

2 7
  • #2 22 Gru 2012 20:26
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 05 Lut 2013 20:09
    camillo_5
    Poziom 8  

alex_pce czy rozwiązałeś problem, ponieważ mam takie same objawy i chciałbym to we własnym zakresie naprawić?

0
  • #4 05 Maj 2013 13:51
    MAURINO
    Poziom 1  

Ostatnio walczyłem z Indesit MOON , która zamykała drzwi ale nie zapalała się kontrolka zamknięcia drzwi. Nie można było uruchomić żadnego programu. Dzięki forum znalazłem przyczynę, Szczotki silnika. Pralka działa. Wielkie dzięki

2
  • #5 30 Wrz 2013 12:34
    Marico
    Poziom 19  

Czytając wątki o komunikacie "door" w pralkach Indesit nie mogę wyjść z podziwu, dla inżynierów projektujących te pralki. Żeby komunikatem błędu "door" sygnalizować problem ze szczotkami silnika... może ktoś wyjaśnić związek problemu z zamkiem drzwi ze szczotkami silnika?

5
  • #6 02 Lis 2013 14:26
    yarecky2000
    Poziom 10  

witam, mam podobny problem drzwi od pralki sie zamykają ale nie włącza sie żaden program i nieświeci sie czerwona kłódka, czyściłem szczotki dlaej to samo co to jeszcze może być , a może wymiana szczotek, dalej świeci sie napis 'door', pozdr.

4
  • #7 02 Lis 2013 19:55
    zhudomel
    Specjalista AGD

yarecky2000 napisał:
    szczotki
    Jakie długie?

1
  • #8 08 Lut 2017 20:47
    bertone12
    Poziom 9  

Witam :) dziś wymieniłem szczotki w takiej pralce i hula, myślę że blokada drzwiczek połączona jest w szeregu z jedną ze szczotek silnika i dlatego też nie świeciła się kłódka

3
  Szukaj w 5mln produktów