Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prąd na bolcu w przedłużaczu z uziemieniem

marian99999 22 Gru 2012 15:06 3213 4
  • #1 22 Gru 2012 15:06
    marian99999
    Poziom 6  

Witam.
    Sprawa jest taka.
    Otóż po podłączeniu przedłużacza (takiego na trzy gniazdka) do kontaktu, na bolcach od przedłużacza jest prąd, dodam że przełużacz ma przycisk wyłączający napięcie od gniazdek w przełużaczu. Jak wyłączę prąd przyciskiem od przedłużacza to prąd dalej jest na bolcu. Jak do gniazdka od przedłużacza wsadziłem wtyczkę od dekodera, gdzie we wtyczce jest ten styk uziemiający to przy wyłączonym prądzie przyciskiem od przedłużacza prądu nie ma, lecz jak włączę przycisk to prąd znowu jest na bolcach.
    Nie wiem oco chodzi, mieszyłem woltomierzem prąd, i jeden kabelek przyłożyłęm do bolca od przedłożacza a drugi kabelek do dziurki od przedłóżacza(listy zerowej, jeśli można tak to nazwać w przedłużaczu). Miernik wykazał wówczas, że na bolcu jest napięci 1V.
    WIęc nie wiem czy to poprawnie jest jak się tak dzieje, że na bolcu jest prąd.
    Dodam że instalacja stara, 2-żyłowa, aluminiowa.
    I jeszcze jedno-przełużacz jak podłącze w innym pokoju to też na bolcach jest prąd, a jak podłączyłem go w kuchni, gdzie mam mostek zrobiony na gniazdkach(zero połączone z bolcem), to na bolcach prądu nie ma,.

Neonówka świeci jak ją przyłoże do bolca.

0 4
  • Katalog Megger
  • #2 22 Gru 2012 17:34
    kosmos99
    Poziom 34  

Przedłużacz oryginalny czy samoróbka?

Na bolcu w gniazdku prądu nie ma?

Między "drugą" dziurką w gniazdku, a bolcem jakie jest napięcie?

1
  • Katalog Megger
  • Pomocny post
    #3 22 Gru 2012 17:46
    kkas12
    Poziom 41  

Przedłużacz należy przyłączać do gniazda ze stykiem ochronnym.
    Wtedy jak sam zauważyłeś na styku ochronnym gniazd przedłużacza "prądu" nie ma.
    Jeśli natomiast przyłączysz go do gniazda bez styku ochronnego, lub do gniazda z takim stykiem lecz nie połączonym, to wtedy masz to co dzieje się u Ciebie.
    Jest to normalne zjawisko.
    Jednak odbiorniki wykonane w I klasie ochronności pozbawione są ochrony.
    W dzisiejszych instalacjach jest to niedopuszczalne a gniazdo bez styku ochronnego w nich nie ma prawa się znaleźć.
    Kiedyś PBUE pozwalało na montowanie gniazd bez styku ochronnego i traktowanie podłoża jako izolacji bez względy na klasę ochronności odbiorników.

0
  • #4 22 Gru 2012 19:56
    marian99999
    Poziom 6  

kosmos99 napisał:
    Przedłużacz oryginalny czy samoróbka?

Na bolcu w gniazdku prądu nie ma?

Między "drugą" dziurką w gniazdku, a bolcem jakie jest napięcie?

Przedłożacz oryginalny, ze sklepu.
    Tylko na bolcach w przedłużaczu jest prąd, lecz na bolcu w kontakcie go niema(bo kontakt nawet nie ma bolca jak już o tym mowa).

Napięcie po podłączeniu miernika wskoczyło do 1v

0