Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozgałęźnik - dekoder i dwa TV

gavron 22 Gru 2012 18:35 3117 10
  • #1 22 Gru 2012 18:35
    gavron
    Poziom 22  

Witam!
    Mam TV kablową i dekoder cyfrowy tejże telewizji. Instalacja z klatki schodowej wchodzi na rozgałęźnik i z niego do wszystkich pokoi. W jednym z pokoi stoi dekoder TVC.. Pytanie brzmi czy da się zrobić tak aby bez prowadzenia dodatkowych kabli można było oglądać program z dekodera TVC w rożnych pokojach?? tzn chodzi mi o to czy mogę sygnał z dekodera pościć w ten sam kabel?

0 10
  • #2 22 Gru 2012 21:29
    mihal2002
    Poziom 43  

gavron napisał:
    Pytanie brzmi czy da się zrobić tak aby bez prowadzenia dodatkowych kabli moznabylo ogladac program z dekodera TVC w roznych pokojach??

Nie.
    gavron napisał:
    tzn chodzi mi o to czy moge sygnal z dekodera puscic w ten sam kabel

Nie.

0
  • #3 23 Gru 2012 10:40
    gavron
    Poziom 22  

A mogę się spytać czemu? Przecież w teorii można by coś takiego zrobić.

0
  • #4 23 Gru 2012 10:54
    VooVoo
    Poziom 33  

Możesz to zrobić, podłączając do eurozłącza modulator. Z niego możesz podać sygnał w kabel do innych otv. Tyle tylko, ze pozostali oglądają to co jest wyświetlane na deko. U mnie za modulator robi stary satelitarny strong.

0
  • #5 23 Gru 2012 10:57
    gavron
    Poziom 22  

dekoder ma modulator wbudowany.. chodzi mi jedynie o to czy w tym samym kablu moge puscic sygnal w druga strone? tzn bardziej mi chodzi o to czy dekoderowi nic nie bedzie

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

0
  • #6 23 Gru 2012 11:01
    VooVoo
    Poziom 33  

Jesteś pewien, że to modulator?? Bo mnie się wydaje, że to przelot analogowy. Podaj typ dekodera i nazwę operatora.

0
  • #7 23 Gru 2012 11:14
    gavron
    Poziom 22  

jest modulator i moge sam ustyawic kanal na ktorym ma nadawac... TV TOYA a dekoder w sumie nie wiem bo oni podmakowywuja swoim logo wszystko, jedyne co jest to "CONAX" na tabliczce...

0
  • #8 23 Gru 2012 11:44
    _cheetah_
    Poziom 37  

gavron napisał:
    chodzi mi jedynie o to czy w tym samym kablu moge puscic sygnal w druga strone? tzn bardziej mi chodzi o to czy dekoderowi nic nie bedzie
    Dało by się, o ile znalazłby się jakiś wolny kanał oraz sygnał TV z dekodera nie zaśmieciłby innych kanałów Toyi. Więc na początek trzeba by zastosować filtr na wyjściu TV dekodera. Potem pewnie trzeba by zastosować jakiś wzmacniacz, aby móc się dosumować na sprzęgaczu i rozprowadzić do innego TV. No i na koniec najtrudniejsza część, czyli trzeba zrobić tak, aby w miejscu gdzie rozgałęzia się kabel Toyi z korytarza zrobić nawrót sygnału na drugi TV i blokadę na wyjście sygnału w kabel Toyi. Jakaś specjalna zwrotnica musiała by być.

Albo dać dekoder przed rozdzieleniem sygnału Toyi na dwa odbiorniki i tam się dosumowywać, ale trzeba by robić zdalne sterowanie dekodera, no i straciłoby się zalety DVB-T czyli EPG i usługi dodane.

Jak widzisz, wiele jest możliwe, ale bardzo skomplikowane i drogie to by było. Zdecydowanie lepiej jest kabelek przez ścianę do drugiego TV położyć. Albo wziąć multiroom, jeśli Toya ma to w swojej ofercie.

0
  • #9 24 Gru 2012 09:44
    gavron
    Poziom 22  

multiroomu nie ma niestety tzn trzeba by dodatkowy dekoder od nich wziasc ale za tyle samo kasy co pierwszy niestety...

a przez sciane kabelka nie koniecznie bo mam blazerie w przedpokoju a wszystko idzie przez przedpokoj :(

no nic, a ile kosztuja jakies transmitery i czy to w ogole dziala tak naprawde?

ps. na FULL HD i innych bajerach mi nie zalezy...

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

0
  • #11 29 Gru 2012 16:37
    gavron
    Poziom 22  

dobra, dzięki.
    zamykam

Moderowany przez Olek II:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.
    Za olewanie wpisów moderatora, wpis do księgi.

0